Корисні порадиЯк почати працювати в понеділок?

Ми обожнюємо вечір п’ятниці, бо після нього наступають вихідні, а от вечір неділі – ні, так, як слідом іде чи не найважчий день тижня – понеділок. Чому ж ми так його не любимо, чому нас так гнітить сама думка про цей день? Як налаштуватись і почати працювати в понеділок?

Відповідь досить проста і очевидна. Вихідні – це час, який ми можемо провести так, як хочемо. А от понеділок асоціюється з початком робочого тижня, і про улюблений відпочинок і мови бути не може. Постійні обов’язки і нескінченний список справ на тиждень.

Ось декілька порад, як побороти «поствихідний синдром».

Не відкладайте на понеділок те, що можна зробити сьогодні, або не робити взагалі

Ще однією причиною нашої антипатії до понеділка можуть бути лінощі – на вихідних, ми не хочемо нічого робити і думаємо тільки про відпочинок: «Не хочу це робити, почну з понеділка», «Хто на вихідних працює, візьмусь за цю справу після вихідних (тобто з понеділка)». Таким чином, все, що можна було, все відклали чи перенесли на понеділок. А потім дивуємось, чому в нас так багато роботи та невирішених питань назбиралось і з якого боку до цього стосу підступити. Як кажуть, проблеми потрібно вирішувати по мірі їх виникнення. Тому, не зважаючи на вихідні, постарайтесь виконати те, що запланували. У випадку, якщо взагалі не має ні бажання, ні часу, проведіть перепланування. Перенесіть невиконані справи таким чином, щоб було рівномірне навантаження на весь робочий тиждень, а не на один день.

Підготуйте все необхідне ввечері

Неважливо, чи це понеділок, чи будь-який інший день тижня, але якщо Ви зранку починаєте щось поспіхом шукати чи складати, а потім обов’язково щось забудете через цю непотрібну метушню, то зіпсований настрій Вам гарантовано. 15 хвилин напередодні ввечері, щоб все підготувати (флешку, ключі, годинник і т.д.), допоможуть уникнути ранкового негативу.

Постарайтесь виспатись

Якщо Ви проснетесь в понеділок з відчуттям, що гарно виспались, а організм повний сил і енергії, цей заряд бадьорості буде супроводжувати Вас протягом всього дня. Тому не засиджуйтесь в неділю допізна, подумайте про Ваше завтра.

Ранок – це початок Вашого дня

Те, як Ви проведете свій ранок, безперечно, впливає на настрій протягом дня. Просніться трішки раніше, ніж завжди. Ваш організм під час вихідних «відбився» від звичного графіку. Тому, йому буде потрібно трохи більше часу. Включіть улюблену музику, зробіть зарядку (навіть, якщо вона буде складатися з трьох вправ) – це додасть Вам трохи ранкових гормонів щастя.

Одяг

Психологи не рекомендують експериментувати з одягом в понеділок. Просто одягніть Вашу улюблену блузку чи плаття. Виберіть перевірений варіант одягу, в якому Вам комфортно і в якому Ви впевнено себе почуватимете.

Обов’язково снідайте

Снідати потрібно обов’язково. І мова йде не просто про чашку кави, а про багатий складними вуглеводами сніданок. Для того, щоб у Вашого організму була енергія працювати вже в першій половині дня, а не після обіду, його необхідно гарненько підживити.

Читайте також:Йога вдома – це легше, ніж Вам здається

Посміхайтесь!

Навіть тоді, коли не хочеться. Ранок понеділка – це такий час, коли шанс натрапити на незадоволеного сусіда, перехожого, водія чи колегу на роботі дуже високий. Тому не варто гріти себе марними надіями, що хтось безпідставно не зіпсує Ваш настрій. Краще, лишній раз посміхніться, тоді точно уникнете ранкової сварки, а може ще й комусь настрій піднімете.

Почніть робочий день з простого

Якщо у Вас є можливість, то постарайтесь присвятити першу половину дня однотипній роботі, яку Ви добре знаєте і яка не потребує сильного розумового напруження. Вашому організму потрібно поступово налаштуватись на необхідність постійно бути в «робочому режимі».

Запрограмуйте себе на «новий день», а не на «понеділок».

Перегляньте своє відношення до понеділка. Навчіться сприймати його не як початок важкого робочого тижня, а просто як новий день, який принесе нові події, нові емоції, і новий досвід.

І на завершення, не варто ділити тиждень на робочі дні та вихідні. Потрібно навчитись проживати кожний день наповну, а не жити від вихідних до вихідних, як, зазвичай, ми робимо. І як би голосно це не звучало, варто, не просто задуматись над цими словами, а спробувати застосовувати їх на практиці.

Читайте також:Весна – це погана пора для роботи

 

 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!