Корисні поради5 правил роботи за комп’ютером

Як не нашкодити здоров’ю користуючись комп’ютером?

Правильне положення рук, клавіатура, спина і крісло – за всім цим слід уважно стежити, щоб через 10 років сидіння за комп’ютером не перетворилося на муки. Те, що важливо правильно працювати за комп’ютером, підтверджує і наявність великого вибору товару, який покликаний захистити Ваші руки, ноги, спину від поганих наслідків… Почнемо з найголовнішого:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЦІКАВЕ ПРО ОДЯГ

1) Підтримувати спину. Стілець повинен мати зручну спинку. Між Вашою спиною і спинкою стільця не повинно бути відстані. Спинка до спинки.

Такий стілець бере частину навантаження на себе. До речі: В Україні вже давно існують магазини, які пропонують спеціальні крісла для роботи за комп’ютером, так звані ортопедичні комп’ютерні крісла. Вони покликані врятувати Ваш хребет і створити комфортну працю. Коштують вони від 1800 гривень.

Мають ось такий вигляд:

stul

2) Ноги. Вони повинні бути розташовані так, щоб ступні були паралельно до підлоги.

До речі: такій посадці вчать і на курсах швидкого набору текстів. Тоді не тільки Вам буде комфортно, а й друкуватимете швидше! 

3) Положення плечей і рук. Клавіатура і мишка мають бути на рівні ліктя. Так, як показано на малюнку.

stul-yak-sidity-za-komputerom

Думаєте, чому в столах для комп’ютерів знизу висувається поличка для клавіатури – тому що так, зменшується ризик набряків м’язів. Кисті рук. Зап’ястя мають бути прямі – не відхилятися ні в гору, ні в них, ні в боки. Рекомендуємо придбати собі клавіатуру з опорою для рук.

Коли друкуєте – розслабте пальці, не бийте клавіатуру, насправді, зовсім не багато потрібно зусиль, щоб натиснути на потрібну клавішу. Непотрібні зусилля – викликають втомленість скоріше. Коли користуєтеся мишкою – то водіть не зап’ястям, а всією рукою. Не забувайте робити зарядку для рук: кожну годину трусоніть ними, стисніть руку в кулак і потім розтисніть…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ОРГАНІЧНА ЇЖА

stul-yak-sidity-za-komputerom2

4) Шия. Розташуйте монітор і відкриті програми прямо перед Вами. Намагайтеся не викручувати шию в боки. Сядьте на стілець, заплющте очі. Коли Ви розплющите їх перед Вами має бути центр екрана. Якщо ні – використовуйте підставку для монітора.

5) Очі. Монітор комп’ютера потрібно розташовувати на відстані витягнутої руки. Не потрібно ставити монітор біля ламп, або лампу біля монітора.

Сьогодні кожен монітор має безліч додаткових функцій, які дозволяють відрегулювати його під Ваш смак. Підсвітка, контрастність, шрифт… Якщо Вам постійно доводиться проводити час за комп’ютером слід робити паузи. Принаймні раз на годину. І, бажано, робити гімнастику для очей, наприклад, сконцентруйте погляд на олівці, наближуйте і віддаляйте його від обличчя, не відриваючи погляду. На день потрібно змусити себе робити декілька разів ці вправи – це допоможе очам не втрачати свої здібності.

До речі: Ви можете періодично підтягуватися, як це роблять коти. Це допомагає м’язам бути в тонусі. Використовуйте в своїй роботі ергономічні пристрої – мишки і клавіатури – з правильним кутом і формами, які розроблені спеціально для безпечної роботи за комп’ютером.

І на останок, який має вигляд ідеальний комп’ютер і відео-про правильне користування комп’ютером:

stul-yak-sidity-za-kompom-ideal

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЗАРОБІТОК В ІНТЕРНЕТІ

http://www.youtube.com/watch?v=gzWEWZzUETA

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!