Корисні порадиЯк зрозуміти, що ваш район стає кримінальним

Найпопулярніші записи

Основна ознака того, що район поволі перетворюється на кримінальний – це конфлікти. Якщо Ваші сусіди почали сильно лаятися, на вулицях час від часу чутні сварки і навіть бувають бійки, то Вам слід насторожитися і, можливо, подумати про переїзд. А ось графіті не повинні Вас лякати, кажуть журналісти “Електронної книги скарг України“. 

Вчені давно намагаються визначити ознаки погіршення криміногенної обстановки в тому чи іншому районі, щоб можна було боротися не тільки зі злочинцями, а й з тим, що породжує злочинність.

Теорія розбитих вікон стверджує (так, така існує, – ред.), що підвищення рівня злочинності передує поширення в місті безладу, дрібних правопорушень і вандалізму – розбитих вікон, графіті в громадських місцях, сміття, покинутих будинків.

Дослідження Деніела О’Брайена з Північно-Східного університету довело, що безлади – це лише наслідок більш глибинних причин міських злочинів.

Конфлікти замість розбитих вікон

У дослідженні, результати якого були опубліковані влітку цього року в Journal of Research in Crime and Delinquency, вчені показали, що локальні конфлікти можуть виявитися більш явною причиною зниження рівня безпеки в районі, ніж «розбиті вікна». У рамках дослідження вчені розробили спеціальну методологію, за допомогою якої вони могли оцінювати динаміку району за різними параметрами кілька разів на рік.

Вони перевірили, наскільки вірна Теорія розбитих вікон, проаналізувавши за допомогою цієї методології 1 млн дзвінків жителів Бостона на номери 311 (неаварійні дзвінки) і 911 (екстрені ситуації) в один і той же період часу.

Використовуючи ці дані, вчені виявили тривожні сигнали: якщо в районі збільшується кількість конфліктів, то значить, що ситуація зі злочинністю погіршується і скоро район може перетворитися на криміногенний.

– Приватні конфлікти – основний індикатор злочинів, за яким можна передбачати появу громадських заворушень, насильства, застосування зброї і пошкодження приватної власності. Якщо у Вас в районі живе безліч проблемних сімей або регулярно відбуваються різні колотнечі, то краще задуматися про переїзд.

– Порушення соціальних норм і порядку в громадських місцях рідко напряму не призводить до насильства і зростання заворушень.

– Псування громадського майна також не є показником, за яким можна спрогнозувати злочину. Якщо у Вас районі з’являються граффіті або хтось розбив вікно, панікувати не варто: можливо, це просто випадковість чи розваги підлітків, які навряд чи підуть далі.

Зв’язок між порушенням громадського порядку і проявом насильства в громадських місцях двобічний. Більше того, поширення насильства швидше викликає зростання випадків порушення громадського порядку, ніж навпаки.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК