Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Заробіток на студентах

21.02.2013 14:42
1608
 

Граніт науки- золотий злиток, який краще і не надкушувати. Сьогодні ректори роз'їзджають на дорогих іномарках і живуть в дорогих палацах.  Часто можна зустріти новину, що на хабарі впіймали якогось викладача. Усі працівники ВИШів розуміють, що в їхніх руках головний актив – студенти.

Одна із історій вимагання сталася в Луганському університеті внутрішніх справ. Курсантка Ірина запевняє, що коли вона там вчилася їй, та її однокурсникам, доводилося здавати кошти  на різні відра, ганчірки і решту речей, які потрібні були цьому навчальному закладу. А якщо вони відмовлялися, їх починали шантажувати: « Можливо ми цього і не хотіли робити, але нам казали, якщо цього не зробите – не поїдете на канікули.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Інший бік люстрації. Звільняють тих, хто міг би реформувати"

Якщо не зробите – поїдете останніми до дому». Ірина згодом влаштувалася на роботу слідчим. Пропрацювала там близько пів року і захотіла звільнитися. Але університет, за таке рішення, одразу виставив їй рахунок на 30 тисяч гривень: «Надіслали пакет документів, що я повинна заплатити за моє утримання в цьому університеті». Начебто усе за законом, відучилася на бюджетній формі навчання – треба відпрацювати три роки, якби не один нюанс: «Не тільки я, ще декілька дівчат не проживали на території університету і не харчувалися в їдальні». Вона запевняє вони і відповідні рапорти написали на відмову державного утримання.

Але попри це гроші нараховувалися, каже її адвокат: «Ми вивели суму в 450 тисяч гривень, які були списані на продукти харчування». Кого ж тоді годували і кому надавали житло – цим зацікавилася прокуратура.

Але не довго тривала суперечка – опитавши декількох курсантів 16 з них підтвердили, що вони не проживали і не харчувалися, але це не завадило закрити справу. Ректор університету нічого протизаконного не вбачає в цьому: «Є певні договірні умови, які підписувалися при вступі. Їх і потрібно дотримуватися. А те, що відбувається – чистої води піар».  На наш сайт написали і студенти НУБіПу. Скарга була на те, що в цьому ВИШі вимагають погасити борги інакше не видадуть диплом чи обхідний лист.

Поспілкувавшись із студентами ми не знайшли таких прикладів, але знайшли не менш цікаву історію. Першокурсник Микола, каже, що при вступі йому дали підписатися під папір чиною – яке ж було його здивування коли він дізнався, що навіть, якщо не користувався інтернетом, під яким підписався – гроші нараховувалися.

Він каже, що у них в кімнаті п’ятеро чоловік вимушені користуватися і платити за інтернет. Якщо хочуть поставити вай-фай розтер (пристрій для користування однією точкою доступу багатьом користувачам) – їм грозили штрафом: «3 тисячі гривень штраф – я коли почув був шокований». Ми завітали до проректора – але про інтернет – він не чув, про вимагання – нічого не знає, окрім того, запитавши, яка компанія надає послугу Інтернет безпосередньо в його кабінет – він теж не знає: «Для цього є відповідні люди, які цим займаються. Я не маю знати все про цей інтернет. Але, я обіцяю, що з цим розберуся». Ми провели власний експеримент – продали страховку в один із технікумів київської області. Там навчається близько 750 студентів.

Коли ми завітали до директора – він навіть не здивувався нашій пропозиції. Окреслив схему роботи, розповів, що потрібно запропонувати вигідніші умови і приходити з прасом тоді: «Будем рабо тать с контингентом. Я дам вказівку викладачам, кураторам, що є такі-такі люди – нате попрацюйте з дітьми». Наша пропозиція була кращою за інші страхові компанії: «Ми пропонуємо застрахувати студентів за 100 гривен – 50 вам віддаємо, а 50 залишаємо собі». Весь експеримент можете подивитися на відео, що нижче.

В НАУ, каже Михайло, змушують купувати форму за 2000 тисячі гривень. Якщо не купуєш  - ризикуєш залишитися неграмотним. «Можуть вигнати з університету, не пустити на пари або в корпус». Ми показали цю дорогоцінну форму в одному з ательє. Директор, свого часу,  розробляв дизайн для форми МВС України і вдягнув ледь не всіх працівників цієї структури. Побачивши форму він одразу сказав, що можна ж дешевше: «Ну в 1000 гривень можна вкластися».  Студентів в НАУ, на секундочку, навчається 30 тисяч людей.

Студенти – стають заробітком і це далеко не всі історії, як змушують платити юне покоління. Також часто змушують вносити благодійні внески, страхуватися, добровільно-примусові екскурсії…

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка