Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

За що можна зненавидіти маркетологів?

17.02.2014 12:18
3062
 
Вони наче гіпнотизери змушують нашу свідомість підкорюватися їм. Під гарними словами приховують правду.

ПОЧНЕМНО З ЛЕГКОЇ ФІЗИКИ

milk-molokoЗнайомтеся, це звичайний літровий пакет молока. Перевіряємо Вашу уважність: там 900 грамів. Поруч декілька по 950… Але! Пакет може сприйматися, як літровий. Поруч лежить схожий кефір. Об’єм виміряється в мілілітрах, маса – в грамах. Густотина кефіру набагато вища, ніж густина води. Тобто 900 грамів кефіру 3.2% жирності – це приблизно 874,5 мілілітрів.

ГАРАНТІЇ

garantija

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Дорогу маркетингу. Новітні світові хитрощі в магазинах одягу"

25 років гарантії – вражає, правда? Але, є одна проблема. Потрібно зберегти чек. Знову ж таки, давайте повернемося до улюбленої фізики. Чек друкується на звичайній касовій термострічці. Людям, які працюють з таким папером знають, що його потрібно копіювати на ксероксі, бо вже за пару років він просто вицвіте. Найдавніший чек, який бачив колега протримався аж 3 роки. Так скільки років гарантії?

КАПІТАН ОЧЕВИДНІСТЬ

holеsterinМаркетологи можуть написати на товарі очевидні речі, які просто забув згадати чи не захотів цього зробити конкурент. Ось масло без холестерину, з таким же успіхом можна було написати і без ядерних відходів. Дивно, що все ж таки не написали на етикетці. Перевірка на знання біохімії: в рослинному маслі холестерину не може бути! Але, написати потрібно.

Ще один приклад, - сосиски без сої

Дуже грубо кажучи, ну дуже, якщо не робити їх іх м’яса, то залишається тільки два варіанти – соєвий текстурат або жирова емульсія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Силіконовий посуд – світовий тренд"

Та от, на тих, що не мають у складі текстурату, можна із спокійною душею написати, що вони без сої. Річ у тому, що покупець може вирішити, що написавши «БЕЗ СОЇ» виробник стверджує, ніби натякає, що вони зроблені зі справжнього м’яса.

МІМІКРІЯ

maslo

Виробники можуть маскуватися під відомий клас товарів. Наприклад, є масло, а є маргарин. Достатньо подбати про етикетку маргарина, як у масла і забути написати на ньому «масло» чи слово «маргарин»… і що це виходить? Правильно – невідомо.

Подивіться на фото – фарби, як у масла, оцініть назву – по ній навіть не вгадати, чи це масло чи маргарин. Можна здогадатися тільки якщо подивитися на цінник – ціна буде значно нижчою. В даному випадку це не масло, а спред. Можливо закон і вимагає від реалізатора писати на цінниках, що ж це за товар, але закону, який би вимагав тримати маргарин на окремих полицях від масла – немає.

УВАЖНО ЧИТАЄМО СКЛАД

ikra

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як стати директором-мільйонером? В столичному ліцеї вимагати благодійні внески!"

Ікра. Слово «делікатесна» ні до чого не зобов'язує. Ну, раптом хтось любить картоплю більше, ніж ікру, правда? Ікра всередині залишається ікрою, не залежно від слова, яке їй приписали. А мойву на кришці забули випадково, напевно.

КОНСЕРВАНТИ В ПРОДУКТАХ

konservant

«Без консервантів» - але лимонна кислота в складі. Справа в тому, що ця штука одночасно і смакова добавка, і регулятор кислотності, і досить сильний консервант. Якщо її віднести в складі в клас регуляторів кислотності, то консерванти магічним чином зникають зі складу. Диво, правда?

ВОДА СТОЛОВА

voda

Тепер підемо купимо води. Якщо поцікавитися класифікацією, то з'ясується, що нас цікавить в першу чергу певний стандарт – слово «столова» - це така вода, яка може вживатися здоровою людиною кожен день без обмежень. Зверніть увагу, вона відрізняється від питної. Питну можна пити, а «столова» - це підгрупа питної, така питна, яку можна пити щодня, і Вам за це нічого не буде. Ну і є ще «лікувально-столова», яку можна пити так само часто, але без фанатизму.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЛІНІ

morkva

Ось чудовий приклад агресивної експлуатації ліні. Фасована дорога морква зверху, але якщо відкинути 5-6 пакетів, можна побачити звичайну. Знати де шукати – це дивовижна річ;)

Будьте обережні на Ваші гаманці полюють в супермаркетах. Це далеко не весь список, чому маркетологів можна зненавидіти. Про них ми ще будемо багато писати. Підписуйтеся до наших спільнот, щоб не прогавити;)
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка