Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Які 4 мінуси має новітня система державних закупівель "Прозоро"  

27.04.2016 09:55
4649
 
Про мінуси системи державних закупівель «Прозоро». Система "прозоро", маючи на меті освітлювати всі закупівлі, що відбуваються з використанням бюджетних коштів, наразі фактично виконує протилежні функції:
  1. участь у електронних закупівлях платна і кошти отримує ТОВ, тобто навіть не казна і не державний бюджет, отже заробляє на закупівлях, якийсь засновник цього проекту, якому допомагає держава.
  2. Замовники і учасники закупівель абсолютно не захищені від нападок користувачів, яким взагалі не важливо дотримуватись законності, а можна скористатись ресурсом "прозоро" для боротьби з конкурентами шляхом оскарження результатів незалежно від ситуації. Тобто система дає необмежені можливості для недобросовісної конкуренції.
  3. Зриваючи торги, недобросовісні учасники роблять заручниками тих, для кого мають відбуватися закупівлі. Наприклад, лікарня повинна придбати ліки для реанімації. Процедура розтянута у часі, а потім хтось оскаржує торги, замовник має відмінити процедуру, оголосити її повторно, а люди в цей час лишаються без необхідної допомоги.
  4. Реєстрація користувачів коштує 10 гривень, отже сплативши незначну суму, кожен може ознайомитись з усіма пропозиціями всіх учасників ринку, отже мова не може йти ні про захист економічної конкуренції, ні про комерційну таємницю. Тобто система працює фактично на знищення економічної конкуренції як такої.
Таким чином, на сьогодні в межах прозорості закупівель фактично відбувається дві важливі речі: приватна фірма заробляє величезні горші на закупівлях у межах всієї країни; Система прозоро суперечить основним засадам економічної конкуренції, сприяє знищенню добросовісної конкуренції, а також може призвести до загибелі великої кількості підприємств малого та середнього бізнесу та збільшенню безробіття… Головне питання: хто насправді буде у прибутках за результатами втілення проекту. Не кажучі про те, що вже вся країна примушена користатися цією системою, а нормативні документи мають стільки невідповідностей, неточностей, не розроблені якісні механізми захисту і контролю за користувачами, що максимум через три місяці всі зрозуміють її неспроможність, а зароблені кошти на цьому ніхто нікому не поверне.Контакт для журналістів:[sociallocker id=10854]0962319902 або valka090968@gmail.com[/sociallocker]  
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка