Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Як заощадити на електроенергії і платити за неї на 50% менше

02.03.2016 19:50
4458
 

З 1 березня за електроенергію і міські, і сільські мешканці будуть платити значно більше Ті, хто використовує до 100 кВт/ год. на місяць, сплачуватимуть 57 коп. за 1 кВт/год. (раніше 45,6 коп.). А вже за 101 кВт/год. і до 600 кВт/год. – 99 коп., понад 600 кВт/год. – 1 грн 56 коп. Утім електроенергія й надалі дорожчатиме. Найближчим часом ще двічі – з 1 вересня 2016 року і з 1 березня 2017 року.

Після чергового подорожчання всі споживачі (і міські, і сільські) будуть поділені лише на дві категорії: на тих, хто використовує до 100 кВт/год., і тих, хто використовує понад 100 кВт/год. на місяць. Перша платитиме 90 коп. за 1 кВт/год., друга – 1 грн 68 коп. А це суттєво відіб’ється на сімейному бюджеті багатьох людей, адже значна частина громадян використовує понад 100кВт/год. на місяць. Якщо у квартирах чи будинках, окрім холодильника, телевізора, пральної машини і електричної лампочки на кухні, використовують ще електричні чайники, мікрохвильовки, електродуховки, електроприлади для обігріву в холодні дні, мають підлогу з підігрівом тощо, то ліміт – 100 кВт/год – точно буде перевищено і платити за електроенергію доведеться значно більше.

Як зекономити на оплаті за електроенергію

Однак фахівці запевняють, що вихід із ситуації є. Можна користуватися всіма електроприладами, до яких ви звикли, й платити за спожиту електроенергію лише 50% її вартості. Але для цього потрібно звичайний лічильник поміняти на багатозонний і дещо змінити свій спосіб життя – використовувати електроенергію в нічний час.

Тобто, пральні, посудомийні машини, електроприлади для обігріву квартири тощо вмикати вночі, тоді за використану електроенергію будете платити лише 50% її вартості.

Чи варто всім переходити на багатозонні лічильники?

Директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник радить спершу проаналізувати, скільки електроенергії ви використовуєте в нічний час. «Якщо споживач використовує у нічний час орієнтовно 20-25 кВт/год. на місяць, то ефективності у використанні зонних лічильників немає, –  каже Андрій Скрипник. – Та коли споживач організує свій побут так, що в нічний час працюватимуть пральна машина, електрообігрів тощо, то використання таких приладів обліку є економічно доцільним. При споживанні вночі понад 100 кВт/год. на місяць зонний лічильник окупиться трохи більше ніж за рік».

Щоправда, багатозонний лічильник слід встановити власним коштом. Вартість однофазного багатозонного лічильника — 1050 грн, трифазного — 2200,2 грн. До речі, на Львівщині таким способом економії скористалися вже 4,6 тис. споживачів.

Як встановити багатозонний лічильник?

Тим, хто націлений економити на оплаті за електроенергію, слід звернутися із заявою у районну електромережу за місцем проживання або подати заявку через Інтернет на веб-сайт «Львівобленерго» у розділі «Мій дім».

Встановити багатофункційний прилад обліку обіцяють упродовж 15 робочих днів після оплати рахунку.Ціна електроенергії у різні години доби:Двозонний лічильник: з 7.00 до 23. 00 – чинний тариф, з 23.00 до 7. 00 год. –  тариф менший від чинного на 50 відсотків. Тризонний лічильник: з 23.00 до 7.00 – тариф на 60% менший від звичайного. З 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00, з 22.00 до 23.00 год. – повний тариф. А з 8.00 до 11.00 і з 20.00 до 22.00 –  тариф на 50 відсотків більший від чинного.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка