Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Як TV змінює свідомість

12.02.2013 09:07
2129
 

Автор: Катя КатеринОбожнюю дивитись американські серіали. Щось детективне типу Хауса, Декстера, Касла, Кості і всяке таке. Передивившись купу сезонів різних серіалів я вже знаю шаблон і сама можу колись створити крутий американський екзин.

Потрібен герой, навколо якого гуртуються всі інші персонажі. Цей герой, нехай це буде людина Х, має власну історію, свій секрет, який лежить в основі всього-всього про що йтиметься протягом 8-ми сезонів. У колективу є якесь місце, де всі збираються; є любовна лінія, є якийсь маніяк, який хоче прикінчити всю команду, або одного з її членів.

В кожному сезоні кожного серіалу обов’язково є серія про маніяка, про дітей, про шоу-бізнес, про родичів або знайомих когось з головних героїв, а ще є серія про військових.

Це така особлива серія, в якій розповідають історію життя дійсних або колишніх військових, про події, що відбувалися десь в Іраці чи Афгані,про терористів та спасіння всього світу.

Досі не можу сформувати ставлення до таких сюжетів. Вся фішка в тому, що американська влада посилає своїх людей в чужу країну «воювати зі злом».

Ці люди вриваються в чужу країну, б’ють арабів а потім ображаються, якщо хтось робить так само в їхній власній країні. Всі військові щиро впевнені в тому, що вони роблять добру справу в ім’я добра, бога, Америки, своїх сімей і всього самого хорошого в світі.

В таких епізодах зазвичай багато пафосних розмов про патріотизм, добро і зло, про війну, відданість своїй країні і всяке таке. Всі аргументи, які наводяться в таких сценах досить умовні та абстрактні, але переконливо і гарно звучать. Хоч мені і смішно, та інколи навіть бридко, дивитись такі моменти, я не можу не захоплюватись цією пропагандою (з професійної точки зору). Погодьтесь, важко уявити подібний розвиток подій в нашій країні, а там, у наших антиподів, змалечку майже непомітно вербують патріотів.

Можна сказати, що неправильно насаджувати своїм громадянам лише один погляд (адже американських продуктів з кардинально протилежною ідеєю я не бачила), що кожний громадянин має самостійно вирішувати підтримувати чи не підтримувати війну та таке уявлення про добро, зло і любов до своєї країни.

З іншого боку, коли на наші землі прийшла тоталітарна влада, ніхто не питав, гуманна в них політика як зовнішня, так і до власного народу, чи ні. Різниця в тому, що наших батьків вчили не виділятися  та зневажати себе, а американців вчать любити свою країну, в якій вони відчувають себе порівняно комфортно та захищено, понад усе. Навряд вони можуть похвалитися «тривожним чємоданчіком», який не так давно займав антресоль, мабуть, в кожній другій сім’ї.

Я не хочу ні схвалювати, ні засуджувати таку пропаганду, але я не можу нею не захоплюватися як майбутній спеціаліст з масових комунікацій (не знаю достовірно що це, але звучить круто) і взагалі люблю помічати різні дивні речі.

Катя Катерина

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка