Будьте обережні нові хитрощі телефонних аферистів - прикриваються автомайданами і євромайданами.
Родина одного з київських учасників Автомайдану потрапила в список тих, хто віддав гроші злочинцям, щоб витягнути сина з придуманою ними халепи. Ігор (ім'я змінено на прохання героя публікації - ред.) Нібито був затриманий за злочин, пишуть ЗМІ.
Все почалося з дзвінка на міський телефон в 4:00 в середу, 22 січня. Дзвінків було два з паузою у дві хвилини. З невідомим, який зімітував голос Ігоря, розмовляла мати нашого героя. Він говорив швидко і невиразно. Розповів, що опинився в неприємній ситуації - був затриманий за нанесення тяжких тілесних ушкоджень і знаходиться в районному відділенні міліції. Наприкінці розмови назвався Ігорем додав, що матері пізніше зателефонують і розкажуть, що їй робити далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "В Миколаєві почали нападати на працівників ЖЕКів""Сьогодні я катався по місту разом з" Автомайданівці ", - прокоментував ситуацію Ігор. - Батьки нічого про це не знали, відповідно, могли тільки припускати, де я знаходжусь".
Афера на $ 1.5 тисяч
Під час другого дзвінка співрозмовник представився слідчим. Мати попросила його поспілкуватися з сином, але отримала відмову. Псевдоправоохоронець висунув конкретні умови. За його словами, потерпіла від рук Ігоря людина була готова відмовитися від свідчень, але, звичайно не безкоштовно.
За моральну і матеріальну компенсацію потерпілому сім'я затриманого повинна виплатити круглу суму - 1,5 тисячі доларів. На іншому кінці дроту запевнили, що при вдалій "угоді" Ігор вийде з камери протягом 40 хвилин або години. Також шахрай попросив назвати точну адресу і сказав, що до будинку під'їде машина в яку і потрібно віднести гроші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українцям пропонують заробляти на сонці – збережіть чеки, знадобляться."Мати почала збирати необхідну суму. Буквально через 7-10 хвилин після завершення розмови пролунав дзвінок. "Де ж ви ? Виходьте" , - прозвучало в слухавці
"Перелякавшись, мати відкрила скриньку, дістала звідти останні гроші і вийшла на вулицю, - розповів Ігор - Її поквапили, вона встигла тільки куртку одягнути. Біля під'їзду вже чекав автомобіль. Вона почала сама себе переконувати, якщо дзвонять на міський телефон, знають, хто тут прописаний, які люди проживають.
У машині сидів чоловік. На вулицю він не виходив, тільки вікно було приспущене. Мати віддала гроші і запитала, коли зможе побачити сина. У відповідь: " Як домовилися" . У цій стресовій ситуації не вдалося запам'ятати номери і марку авто".
Мати Ігоря зателефонувала синові на мобільний тільки через годину після зустрічі. Вона дізналася, що з сином все гаразд, а в міліцію він взагалі не потрапляв.
Чи є сенс подавати заяву в міліцію?
За словами потерпілого, по знайомих каналах він намагається з'ясувати, як діяти в подібних випадках.
"Кажуть наступне : немає сенсу подавати заяву, тому що останнім часом такий факт шахрайства на території Троєщини не поодинокий. Інший співробітник міліції вважає, що зараз ніхто нічого робити не буде. А чому - не пояснив " .
Ігор не пов'язує нічний інцидент зі своєю активною життєвою позицією і діяльністю в Автомайдані. На його думку, цей випадок вписується в ряд злочинів, кількість яких збільшилася під час масових заворушень у Києві.