Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Вправи з голкою. Як правильно шити

02.12.2012 20:43
8804
 

Зшити речі деколи буває важко, а для тих, хто ще не зшивав взагалі в житті і неможливо. Ми дамо поради, як легко зшити речі, навіть немаючи досвіду.  Поради будуть корисними і для швачок і для домогосподарок.

Якщо тканина не розірвалася, а тільки ледь-ледь потерался її слід заштукувати. Для цього беруть нитки такого ж кольору, як і виріб.

Іноді їх висмикують з тканини виробу і, натягнувши матеріал на твердий предмет, немов на п´яльця, накладають строчки дрібною сіткою, схожою на звичайне штопання.

 • Багато клопоту завдають брюки. Якщо їхній низ витріпався, обдайте його новою тасьмою ( попередньо відпоровши стару). Брюки стануть лише на 1см коротшими. Якщо ж є запас, випустіть його і теж обдайте низ тасьмою.
 • Хорошим засобом для склеювання тканини є БФ-6. Краї розриву змочують теплою водою, віджимають і наносять два шари клею, а потім тримають на повітрі, поки клей не приставатиме до пальця.  Після цього краї з´єднують і кілька секунд тримають на тканині нагріту праску. Потім праску знімають і через 10-15 секунд ставлять знову на тканину. Якщо це робити ліньки є спеціальні стрічки, які вже пронизані клеєм і все, що потрібно, тільки пропрасувати гарячою праскою.
 • Якщо на килимі з´явилися протерті місця, треба підібрати відповідного кольору шерстяні нитки і заштопати килим так, щоб на лицьовому боці були петлі. Їх потім підріжте ножицями в рівень з ворсом.
 • Щоб зрізати ґудзик і не пошкодити тканину, між ґудзиком і тканиною підкладають гребінець.
 • Не викидайте старі шкіряні рукавички. Виріжте з них маленькі кружечки і, пришиваючи ґудзики до пальта і костюма, підкладають їх з вивороту, матерія не рватиметься.
 • Дуже важко зробити петлю для ґудзика на матеріалі, який легко обсипається. Як зарадити цьому? Нагріти ніж, натріть його воском і проткніть місце, де має бути петля. Віск "зв’яже" кінці ниток і полегшить обметування петель.
 • Невеликі розриви на плащаях не зашивайте, а підклейте з середини шаматочок такого ж матеріалу, з якого виготовлено плащ, гумовим клеєм.
 • Цупкий матеріал легше зшити, якщо голку натерти милом.
 • Зшити речі з тонкої матерії зручніше, якщо під неї покласти тонкий білий папір. А щоб шовк не чіплявся за шкіру рук, протріть руки дрібним наждачним папером чи пемзою.
 • Ножиці швидко затуплюються. Щоб погострити їх, у ліву руку беруть звичайну голку, а в праву - ножиці. І починають "різати" голку. При цьому її треба тримати перпендикулярно до лез і якнайближче до середини широко розкритих ножиць. В міру їх стискання, голку доводять до кінців лез. Досить зробити це 15-20 разів, і ножиці стануть гострішими.
 • Можна також швидко нагострити ножиці, розрізавши ними кілька разів новий наждачний папір.
 • Прикрипіть невеликий магніт до дна баночки, в якій зберігаються голки та булавки, і вони ніколи не розсипляться. Якщо баночка з металу, магніт триматиметься сам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Догляд за речами"
 • Швейні голки не ржавіють і легко входять у тканину, якщо їх тримати в робочій коробці встромленими в шматочок мила. Змазавши швейну машину, неодмінно треба прострочити кілька разів складений у 2-3 шари промокальний папір, який вбирає лишок мастила.
 • Прикрипіть до лапки швейної машини збільшувальне скло, і Вам не доведеться напружувати зір при втягуваннні нитки чи іншій роботі, що потребують підвищенної точності.
 • Швейна машина не "бере" гуму або пластик. Протріть стрічкою ті місця де повинна пройти строчка, і машина безвідмовно шитиме їх.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка