Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Віртуальні пірати: Слідом за Росією вимикатимуть українські сайти?

02.08.2013 10:20
2471
 
Україна - піратський корабель, нечесного контенту.

 1 серпня в Росії почав діяти антипіратський закон. Він дає змогу, по рішенню суду, закривати сайти за нелегально розміщеними фільми або за розміщення спірного контенту. Чи може така ініціатива впасти в око і нашим депутатам або ж Україна залишиться піратським заповідником?

 Віртуальне піратське середовище в Україні вже сьогодні знаходиться під пильним наглядом агентства США з питань торгівлі. Повідомляє газета “Дело”.

 Сьогодні російьску пресу розривають заголовки про те, що Україна зайняла перше місце  в списку піратських стран за версією США.

Чому українському інтернету потрібно боятися США?

А все віртуальне дуже пов'язане з реальним. Саме тому, що ми стали лідерами серед піратських країн, США може прийняти міри. Наприклад, за результатами розслідування, яке зараз триває, буде ухвалено рішення про необхідність застосування санкцій до України. Зокрема, Україну можуть виключити з "Загальної системи привілеїв" (GSP) - програми американського уряду з підтримки економічного зростання країн. За допомогою цієї програми Україна може  безмитно ввозити певну кількість товарів на територію США. Завдяки GSP за 11 місяців 2012 року українська продукція на $ 70 млн була ввезена в США безмитно. Звичайно, уряд може і не звертати увагу на щорічну втрату в $ 70 млн, і продовжити заплющувати очі на піратський контент."ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ЯК "СТРИЖУТЬ" КЛІЄНТІВ КУПОННІ СЕРВІСИ?"Окрім цього, місяць тому, найбільші українські медіа-групи заявили про боротьбу із незаконною трансляціюєю їхніх відеоканалів в Інтернеті. Що теж, стане поштовхом до можливого закриття ресурсів, мовляв, ми змогли і ви зможете. Експерти впевнені, як тільки проголосять боротьбу, видалення піратського контенту з сайтів можна зробити швидко.Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanie"60-70% онлайн-ресурсів, за словами директора юридичної компанії "Виндекс" Павла Миколюка, видаляють піратський контент після скарги правовласника - тобто каналу, який зняв шоу, серіал або концерт. Така ситуація, наприклад, склалася з нелегальним поширенням російського серіалу "Інтерни". Частина посилань на нього видалили з результатів пошуку Google після скарги телеканалу ТНТ. Крім того, серіал тепер недоступний українською ресурсі EX.ua."

УКРАЇНА ВЖЕ ГОТОВА

Два місяці тому Держслужба інтелектуальної власності підготувала законопроект, в якому запропонувала наділити її правом визначення піратського контенту, і зобов'язати хостинг-провайдерів блокувати доступ до нього. Якщо користувач побачить використання піратського контенту, вони пропонують звертатися до них. При зверненні заявнику необхідно буде надати копії реєстраційних документів, нотаріально завірені копії договорів, що підтверджують його авторські або суміжні права, перелік піратських файлів, розміщених в інтернеті, а також завірені переклади документів, якщо вони випущені на іноземних мовах. В адміністрації ресурсу-порушника є два тижні, щоб надати відомству документи, що підтверджують законність розміщення.

Що в законі?

Якщо контент, розміщений на дата-центрі, визнаний піратським, хостинг-провайдер зобов'язаний заблокувати доступ до файлів, а якщо така технічна можливість відсутня - і зовсім відключити ресурс-порушник від інтернету. Дата-центри також зобов'язані розривати договори з сайтами, тричі протягом року викритими в розміщенні піратських файлів.

Вихід — Торрент-трекери?

Якщо почнеться  війна за авторські права, український споживач може навчитися користуватися торрент-трекерами, якщо українські депутати не зазначать в переліку заборонених сайтів і торрент-трек. Хоча це буде зробити важко, тому що такі трекери лишень зв'язують клієтнів одне з одним, але в обміні файлів, що поширюються, напряму участі не беруть. Тобто фізично на таких трекерах зберігаються не файли, а лишень посилання на них. Але, українські правоохоронці вже закривали схожий торрент-трекер  (http://demonoid.me/) в серпні 2012 року.

Досвід Норвегії

Майже такий самий закон, як і в Росії, раніше прийняли в Норвегії. Цифри говорять за себе. Наприклад, за результатами дослідження проведене компанією Ipsos, в Норвегії зафіксували різкий спад інтернет-піратства за останні п'ять років. Якщо за весь 2008 рік користувачі скачали без дозволу майже 1,2 мільярда треків, то за підсумками 2012-го ця цифра впала, вдумайется,  до 210 мільйонів. А число нелегальних завантажень фільмів і ТБ-шоу за цей час скоротилося в середньому з 130 до 60 мільйонів, передаютьЖертви системиСлід зазначити, що піратство найбільше полюбляють в країнах з низьким рівнем життя. Навряд чи українець буде купувати ліценційні фільми або ігри, чи музику. Простий розрахунок для України, скільки потрібно витратити на покупку в середньому 3 гри, 15 фільмів, 2 музичних альбоми, не рахуючи софт, програми, звичайно, у кожного свої цифри, але  десь в середньому буде так. 15 фільмів. 50-40 грн/шт = 750 грн. 3 гри. 50-40 грн/шт = 150 грн. 2 музичних альбоми. 30-40грн/шт = 60 грн. От і виходить, що в середньому, на місяць, потрібно віддавати  960 гривень.  Середня зарплата в Закарпатській області, наприклад, буде віддаватися тільки на це. Тож, мабуть, спочатку потрібно налагодити фінансові ліфти, обіцяну стабільність, і тільки тоді, без жодних обурень, боротися із нелегальним контентом.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка