Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Відеореєтратор - як обрати і на що звертати увагу

24.05.2013 06:49
4506
 
Відеорегістратор сьогодні незамінна річ. Поради автовласникам. Сьогодні відеореєстратор в автомобілі вже перестав бути розкішшю. За допомогою запису з реєстратора можна довести свою правоту ДАІвцю або іншому учаснику руху. До того ж, водії використовують авторегістратор для аналізу своїх і чужих дій. Так само за допомогою відеофіксатора можна поділитися з друзями та знайомими, побаченим у дорозі. Наприклад, коли в Росій впав метеорит. Такого монтажу мало де побачиш;) Загалом, відеореєстратор сьогодні є одним із найважливіших елементів серед всього додаткового автомобільного устаткування.Читайте також: "Як правильно помити машину"

Отже, основні параметри, які необхідно оцінювати при виборі «чорного ящика»:

Вибір місця розміщення відеореєстратора

По можливості, вибирайте для автореєстратора місце розміщення по центру. Більш вдалого місця, ніж за салонним дзеркалом заднього виду для нього не знайти. Але насправді все залежить від машини, в яку Ви ставите відеореєстратор. Для ідеального розміщення сядьте за кермо, і подивіться, які ділянки лобового скла є менш необхідними.

Якщо Ваша посадка вища, і Ви бачите велику частину капота, то відеореєстратор можна розмістити знизу лобового скла, але не забувайте, що в цьому випадку якусь частину картинки забере на себе капот. Вибирайте місце для відеореєстратора так, щоб він не закривав ні міліметра огляду. До речі, зверніть увагу на кріплення гаджета.

Воно повинно бути жорстким і нерухомим, навіть при злісній трясці, перед виїздом на дорогу варто протестувати його десь на безпечній ділянці. Інакше картинка на записі буде тремтіти, а різкість відео впаде. Основними місцями розміщення відеореєстратора є:

  • Безпосередньо за дзеркалом заднього виду
  • Безпосередньо під дзеркалом заднього виду
  • В центрі лобового скла (хоча при цьому закривається огляд і знімається більше неба)
  • В віддаленій від водія частини лобового скла, в області роботи двірників
  • На місці лампи центрального освітлення (зручно при невеликому куті огляду)
До речі, при розміщенні відеореєстратора, не забудьте заздалегідь продумати питання про підключення пристрою до бортової мережі автомобіля, щоб забезпечити роботу реєстратора в автономному режимі. Прикурювач не надто надійне джерело живлення, та й включати постійно обладнання вручну - робота не вдячна.

Кут огляду відеореєстратора

Це по-справжньому важливий параметр. Проте варто зауважити, що у авторегістраторів з великим кутом, картинка більш нерізка. Але треба врахувати, що видимість номерів під час запису сучасних відеореєстраторів, різних цінових категорій, залишає бажати кращого. Тобто розібрати номер зустрічної машини на відео з реєстратора буде досить складно, як у дорогого відеореєстратора, так і у дешевого. Звичайно, у дорогого автореєстратора ймовірність прочитати номер вище, але не значно. Тому не намагайтеся вибрати автомобільний відеореєстратор, у якого номери видно за 100500 метрів. У більшості випадків достатньо просто показати інспектору картинку, що ілюструє ситуацію хто як їхав. При цьому необхідно, щоб була зрозуміла марка і колір авто.Читайте також: "5 цікавих фактів про Бентлі"Так само майте на увазі, що багато виробників пишуть в параметрах так званий діагональний кут огляду, а це означає, що кут по ширині буде дещо менше. Намагайтеся обрати  відеореєстратор з оптимальним кутом 120-140 градусів.

Розширення відео автореєстратора

Сучасний відеореєстратор повинен мати здатність записувати відео в якості HD. Дуже часто параметр розширення додають у назву реєстратора. Варто звернути увагу, що іноді розширення картинки відповідає розширенню матриці відеореєстратора. Є так звана інтерполяція, в результаті якої зображення меншого розміру розтягується до необхідних 720 або 1080. Відповідно це погіршує якість картинки. До того ж ми отримуємо ефект замилювання. Для правильного вибору, перш ніж зупинитися на якій-небудь моделі, прочитайте відгуки про відеореєстратор.

Частота кадрів відеореєстратора

Другий за значимістю параметр - це частота кадрів на записі. За стандартом сьогодні прийнято 30 кадрів в секунду. Проте варто зауважити, що деякі виробники заявляють про 30 кадрів в секунду, але насправді або відеореєстратор не видає зазначених кадрів, або видає, але кожна друга картинка дублює попередню. Так само зауважте, що при максимальному розширенні частота кадрів може бути менше. Коли будете вибирати відеореєстратор, зверніть увагу на плавність відео. Запис має бути стабільним і безперервним. Кут зйомки повинен відповідати положенню автомобіля.

Циклічний запис, автостарт запису відеореєстратора

Якщо ці функції присутні, пристрій перестає бути німою "чорною скринькою", який записує все в автономному режимі. Не варто вибирати відеореєстратор без цих функцій.

Підтримка карт пам'яті розміром 32Гб

Меншого розміру просто не вистачить для комфортного використання відеореєстратора. По справжньому якісна картинка навряд чи буде займати мало місця карти пам'яті. Декому вистачає 16 гігабайтів, щоб зберігати відео записане за останні 2,5 дні, при середньому перебуванні за кермом близько 2-4 годин.

Відеокодек

Раніше авторегістратори використовували кодек MPEG або як його ще назвают mJpeg, проте якість картинки залишала бажати кращого, а розмір відео був досить великий. Зараз найпопулярніший формат кодека це H.264. Втрати при стисненні відеозапису знизилися, а місце  на цифровому носії стало витрачатися більш раціонально. Більшість автолюбителів обирають відеореєстратори, не звертаючи увагу на кодек. Це не правильно і потім можете розчаруватися.

Кількість камер у відеореєстраторі

Здавалося б, чим більше, тим краще. А от ні. Що таке дві камери? Це два джерела картинки. А значить, процесору відеореєстратора доведеться обробляти в два рази більше інформації. Але процесор штука дорога. Тому виробники хитрують. Вони ставлять дві камери, але занижують розширення кожної з них. Або ці відеореєстратори знімають з частотою нижче 30 кадрів в секунду. Тому не варто приділяючи увагу наявності двох камер. Нехай камера буде одна, але  якість запису ліпша.

Наявність вбудованого акумулятора

Вбудований акумулятор повинен бути. Додатковим плюсом буде можливість зйомки з вбудованого акумулятора деякий час. Так Ви зможете використовувати відеореєстратор в якості відеокамери. Побутову камеру відеореєстратор замінити не зможе, але така можливість може знадобитися.

Наявність дисплея

Розмір дисплея не грає особливої ролі, а ось його наявність робить споживчі характеристики набагато кращі і комфортніші. Часом під рукою може не виявитися нічого крім самого відеореєстратора, а показати відеозапис просто необхідно, щоб уникнути будь-яких проблем у спілкуванні з інспектором ДАІ, або довести свою правоту при ДТП. Вбудований монітор дозволяє переглядати записане відео за першої необхідності. Та й налаштовувати область зйомки простіше, якщо  видно результат налаштування прямо на моніторі. Намагайтеся вибрати відеореєстратор з дисплеєм. До речі, завдяки монітору, досить зручним стає управління налаштуваннями системи відеореєстратора. Аварії, які вдалося записати за допомогою відеореєстратора, 18+:http://www.youtube.com/watch?v=2RlHayQhdukЧитайте також: "Що подарували Наталії Королевській на День народження"

Наявність GPS у відеореєстратора

Більшість автомобілістів схиляються до того, що відеореєстратор з GPS скоріше зло, особливо, якщо він пише поточну швидкість прямо на відео запис. Ніякої доказової бази наявність швидкості на відео не надає, а от зіграти злий жарт при розборі ДТП може. Ну а довести, за допомогою відеореєстратора з GPS, інспектору Вашу правоту в інкримінованому перевищенні швидкості Вам навряд чи вдасться. Так що задуматеся, можливо, переплачувати за автореєстратор з GPS, немає сенсу.

Функція відкладання відео

Здавалося б, потрібна штука, але ймовірність, що вона стане в нагоді вкрай мала. Хоча, якщо буде вибір між аналогічними моделями відеореєстраторів, у однієї з яких є дана функція, краще обирати саме її. Особливо, якщо відкласти відео можна після натискання на кнопку.

Формфактор відеореєстратора

На цьому треба загострити увагу при виборі. У першу чергу це має бути компактний відеореєстратор, який цілком можливо розмістити в те місце, куди Ви його плануєте закріпити. Зручність кнопок та їх розміщення, показник вторинний. Повірте, Ви не щодня будете натискати на ці кнопки. А от якщо пристрій буде займати половину лобового скла, це дуже швидко Вам набридне.

Виробник

На вітрині ви можете побачити цілу купу різних моделей. Однак дійсно іменитих виробників не так багато. Хіба що DOD. Радимо не прив'язуватися до виробника при покупці, а просто обирати відеореєстратор з тими параметрами, які для Вас критичні. Приємний доповненням буде наявність функції запису звуку в відеореєстраторі. За допомогою цієї можливості, Ви зможете продиктувати номер автомобіля, а потім почути аудіо запис, навіть якщо номери в матеріалі не видно. Так само нерідко перед подією, водій обговорює поведінку майбутнього винуватця з пасажиром, що так само фіксується на аудіо доріжці. Ще зверніть увагу на наявність роз'єму для підключення USB, так як не завжди можна знайти комп'ютер, який вміє читати Flash накопичувачі, які використовуються в відеореєстраторах (хоча загалом то вони стандартні). Наявність навіть найдешевого автомобільного відеореєстратора може виправдати себе. Найголовніші параметри це наявність дати і часу на реєстраторі, і хороша картинка. Якщо сумніваєтеся, вибирайте дешевий авторегістратор. Коли зрозумієте чого від нього вимагати, візьмете інший.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка