Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

В Україні можна не сертифіковувати бутильовану воду. Цим користуються шахраї

24.06.2014 12:25
3827
 
Як розпізнати підробку на прилавках магазинів - три поради. Певне ще б років 50 тому ніхто б із сучасних "умільців" (фальфікаторів)  не здогадався, що неабиякий зиск приносить підробка води. Здавалось, ціннісне значення води та її так би мовити "сакральне місце"  виключає навіть виникнення дурного ("нехитрого" ) наміру поживи.  Але, все не так просто,  людська винахідливість безмежна. Якщо Ви випадково запитаєте в продавця в магазині про походження води, то ви почуєте неодмінну маркетингову "мантру" – "… що ось саме ця вода б'є з артезіанського джерела, якому декілька століть, що вона має надзвичайно низьку собівартість лише через те, що місія виробника це поширювати стандарти якісного життя в Україні і т.д".
ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ: "Як вибрати валізу на коліщатах?"
Для тих, кому набридло купувати "витвори мистецтва" сучасних виробників, для тих хто впевнений, що має бути якась альтернатива  "бутильованим лоббі",  котрі запевняють, що найкраща вода зберігається тільки в пластику.

Отже декілька корисних порад, на що звертати увагу обираючи воду:

1. Якщо Ви бачите погано прикріплену (відклеєну) етикетку пам'ятайте, що якщо виробник не мав бажання подбати про зовнішній вигляд продукції то про її вміст і говорити зайве. Краще не намагатись повіряти порядність продавця ціною власного здоров'я. 2. Слід також, звернути увагу на неприємний факт -  наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, від 25.10.2011 N 163   "Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні" було скасовано обов'язкову сертифікацію  води. "Води мінеральні, води питні в герметичній тарі, напої безалкогольні,  води штучно мінералізовані та концентрати  напоїв не підлягають обов'язковій сертифікації. Достеменно не відомо міркування законодавця, щодо необов'язковості сертифікації води, проте певні, що вказана прикра помилка буде виправлена. Навіть за наявності такого "чудового" нормативного акту, ми маємо право витребувати  в продавця сертифікат якості води та сертифікат відповідності.  Ці документи продавець зобов’язаний надати на вимогу покупця, оскільки, ще залишаються виробники, що цінують власну репутацію, вважаючи за небхідне сертифікувати власну продукцію. 3. У сертифікаті якості знайдіть дату виготовлення товару, наприклад: 01.01.2014. Потім слід порівняти вказану дату з тією, що позначена на пляшці води, дати на пляшці та у сертифікаті мають ОБОВ'ЯЗКОВО співпадати. Якщо ж вони не співпадають, зрозуміло, що з товаром проблеми.Залишається незрозумілим, як же без сертифіката відповідності ідентифікувати походження та якість води? Отож, радимо завжди купувати воду виробників які попри "позитивні кроки" законодавця все ж гарантують якість товару. Зрозуміло, що випити воду з-під крану ризикне хіба що відчайдух, проте як чинити людям, які не можуть щодня купувати воду? Оскільки, зрозуміло, що забезпечити кожного громадянина хоча б можливістю пити якісну воду держава повинна. Для тих, кому купувати воду щодня "не по кишені" існує альтернатива – або ж купити фільтр для очищення води, або ж набирати воду в місцевому бюветі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як відрізнити справжні джинси Levi’s від підробки?"
Якщо Ви віддаєте перевагу фільтрам - слід пам'ятати, що він після 3-місячного терміну використання накопичує шкідливі речовини (тримісячний термін взятий умовно, оскільки невідомо як часто Ви ним користуєтесь). Якщо ж Ви обираєте місцевий бювет, пам'ятайте, що СЕС в будь-якому випадку здійснює перевірки щодо якості води. Також слід звернути увагу на те, що будь-якому бюветі тече ВИКЛЮЧНО артезіанська вода, яка за своїми характеристиками відрізняється від води "з-під крану". Ви певні, що виробник у випадку виникнення приємної можливості уникнути сертифікації води, не розливатиме останню з-під крана? Тим паче, написавши на етикетці "артезіанська" - він не збреше, просто промовчить про те, де ж саме взяв диво-воду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Знову за старе: як збивши людину насмерть, можна відкупитися"
Пам'ятайте, що якість води визначає якість життя. Тому, слід завжди знати, що платити необхідно лише за якість і користь. Якщо ж Ви не маєте можливості купувати воду щодня -  слід скористатись водою з бювету, яка нічим не гірше "чудо-пляшечки" води, яка на жаль не сертифікується, але може виготовлятися саме із усім доступних джерел. Щиро Ваша, "Електронна книга скарг України";)
reaction.ua@gmail.com:Зображення видалено.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка