Українська лікарка, яка живе і працює у Лісабоні (Португалія), та також має справу із хворими на COVID-19, повідомила, що тепер коронавірус проявляється не лише відомими та класичними для всіх симптомами.

Ось її слова:
"На жаль, вірус дуже швидко прилаштовується і трансформується, тому іноді вже нема симптомів класичних, як було спочатку. Вже є випадки, що коронавірус проявляється не тільки респіраторними симптомами. Зараз навіть шкірні симптоми, приміром, поява дерматитів, дали позитивний тест на COVID-19. Мені відомо про випадки захворювання українців в Португалії на COVID-19. Знаю, що деякі українці вже перехворіли, все пройшло без ускладнень. Знаю про випадок інфікування щонайменще одного українського лікаря в Португалії. Наразі у відділенні інтенсивної терапії знаходиться 10 медиків. Моя 76-річна мама теж захворіла. Її стан стабільний, вже 9-й день хвороби. Ми всі на карантині, я теж робила тест, але ще не маю результату. Я також працюю з хворими на коронавірус. Лікарі, що допомагають хворим на COVID-19, добре захищаються від інфікування. Маски, рукавиці, фартухи, дезрозчини – це у тих лікарів, які на консультаціях. А медики, що в так званих ковідаріях, мають повне комплексне захищення. У нас створені відділення, де лікар повністю захищений – у костюмі, масці тощо, і тільки там обстежуються хворі з симптомами, схожими на коронавірус. Ковідарії – це спеціальні відділення, де знаходиться 2-3 лікаря, медсестра і санітарка, повністю захищені – так як у мене на фото – і обстежують хворих з підозрою на коронавірус. Я в двох парах рукавиць, після кожного пацієнта міняю фартух і перші рукавиці. А коли ми виходимо з ковідарія, то одразу в душ. Ну і, звичайно, знімати цей весь одяг теж є спеціальна техніка. Наразі ситуація з COVID-19 в Португалії під контролем, нестачі чогось немає. Таких ситуацій, коли медики мають обирати, кого підключати до апаратів штучної вентиляції легень, а кого – ні, не було. Загалом зараз всього вистачає. Найважливішим є те, що більшість людей зрозуміли: карантин надзвичайно важливий, щоб уникнути захворювання. Поліція постійно проводить роботу з тими, хто порушує карантин, операції «Стоп», це важливо». Пік захворювання на COVID-19 в Португалії прогнозують на середину квітня. В якості дієвого захисту від інфікування відповідаю, це: «Ізоляція!»." - публікує слова Наталії Барчук "Електронна книга скарг України".

Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл, для цього потрібно сплатити послугу згідно тарифу.
Після оплати ви отримаєте контакт скаржника, зазвичай це номер телефону та його е-мейл адреса
Ціна: 63 грнОбрати тарифРекомендований тарифПісля оплати ви отримаєте контакти скаржника, зазвичай це е-мейл адреса та його номер телефону. Обираючи цей тариф, усі контакти будуть вам доступні протягом місяця.
Ціна: 220 грнОбрати тарифПісля оплати ви отримаєте контакти скаржника, зазвичай це е-мейл адреса та його номер телефону. Обираючи цей тариф, усі контакти будуть вам доступні протягом півроку.
Ціна: 730 грнОбрати тариф