Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Українців втягують в кредитне ярмо

21.05.2013 19:05
2118
 
Товари за тисячі гривень можуть купити ті, хто заробляють копійки,- кредитна голка. Здійснити мрію в кредит — це сьогодні може кожен. Магазини техніки залюбки продають товари на виплату. Телевізор може коштувати 7 і більше тисяч гривень, і не біда, якщо Ваша зарплата всього тисяча гривень — Ви його можете придбати. Спеціалісти зроблять так, щоб Ви платили роками, але не пройшли повз їхній магазин. Нічого поганого в тому може і не бути, але фінансово-неграмотні люди за свою покупку можуть поплатитися. Якщо не розрахувати прибуток і витрати, залізти в борги — раз плюнути.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "КРЕДИТНІ ХИТРОЩІ"

На кредитному пайку

Сьогодні кредитованого знайти легше, ніж того, хто б не брав кредит. Наприклад, за підсумками 2012-го банки видали нових споживчих кредитів більш ніж на 89 млрд. грн., А це, на секундочку, 96% всіх виданих кредитів! Це, перш за все, кредити на термін до одного року і під дуже високі процентні ставки. Середні ставки за такого роду позиками становлять 33,2%. Але це середні. На практиці можна зустріти споживчі кредити за ставками 60% і навіть 120% річних. З одного боку, позичальник отримує кредит без зайвих проблем і застав, з іншого - банк звалює на себе додаткові ризики. А тому - всі ризики закладає у відсотки по таких кредитах. Звичайно, платити ці відсотки потрібно споживачам, які спокусилися на кредит. Але є інший бік — проблемний. Близько 3 мільйонів українців мають серйозні проблеми з погашенням кредитів, особливо, валютних. Про таку цифру заявляв голова Асоціації антиколекторів і правозахисників України "Ваша Надія", головний координатор "Першого всеукраїнського з'їзду споживачів фінансових послуг" Федір Олексюк, ще в 2011 році. Але, найцікавіше, що на той рік більше половини наших співвітчизників (70%) частково або взагалі не сплачували кредит. Просто не мали грошей. На сьогодні, за даними НБУ, частка прострочених кредитів у банках України на 1 березня 2013 склала 9,28% від загальної суми виданих кредитів, що на 0,06 відсоткового пункта більше, ніж на початок лютого.

США і Україна — кредитні брати

Зараз і в США, і в Україні бум кеш-кредитування. Як раніше було модно розвивати іпотечне кредитування, так зараз банки і фінансові компанії навперебій пропонують кеш-кредити. При цьому кількість гравців ринку зростає. Можна сказати, 2013 рік буде роком продовження битви кеш-кредиторів за клієнтів.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ЩО ПОДАВРУВАЛИ КОРОЛЕВСЬКІЙ НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ?" Не зважаючи на те, що неповернення по таких позиках у кращому випадку становлять 20-25%. Що цікаво, відсоток неповернень за кеш-кредитами практично однаковий в США і Україні. Але високі відсотки, швидкі гроші і бажання дістати гарний прибуток все більше втягують у цей вид бізнесу великі і дрібні банки поряд з фінансовими компаніями і ломбардами. Цікаво, що в Україні більша частина позичальників, що беруть кеш-кредити, витрачає їх на купівлю побутової техніки, ремонт житла та купівлю продуктів харчування. У США все виглядає трохи інакше. У першу чергу, американці використовують кеш-кредити для погашення інших боргів за класичними банківськими позиками. Ось де народ переживає за свою кредитну історію! У другу чергу американці оплачують послуги з утримання житла та навчання. І лише потім - покупки товарів у торговельних мережах.

Чому так захопилися кредитами?

Деякі вчені прогнозують ще більший бум на кредитування — все через масову споживацьку культура. Люди сьогоднішнього покоління — вирощуються брендами. Роздумуючи над проблемою розробили навіть типаж схожого споживача - людина з некритичним і несамостійним мисленням, сприйняття і осмислення навколишньої дійсності носить прагмитичний і утилітарний характер.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ЯК НАНОСИТИ ПАРФУМИ?" Новим людям, які піддалися масовій культурі властива відсутність стійких переконань. І думати про те, що потрібно почекати, щоб придбати товар — не для них. Тому і банкам вигідно і людина свою потребу задовольнила. Звичайно, це не стосується тих людей, яким просто необхідний кредит.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка