Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Тримай форму. В Україні забракували 40% товарів для школярів

20.08.2013 09:40
2864
 

Держспоживінспекція провела рейд — виявила порушення, а ми підготували поради, як обрати правильний шкільний товар.

 Шкільні базари — річ неприборкана. Сьогодні вони з'являються і в супермаркетах, і на ярмарках, і як звичайна стихійна торгівля. Це зрозуміла іДержспоживінспекція — провела перевірку і виявила, що майже половина товарів не відповідають українським стандартам. І не дивно, бо рюкзак для дитини сьогодні можна придбати і за 50 гривень і за пару тисяч, а значить в дешевших — дешеві матеріали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Топ-сайдери, кріпсери, оксфорди. Поговоримо про взуття"

Перевіривши більш ніж 300 підприємств, які пропонували приладдя для школярів, Держспоживінспекція виявила більше тисячі порушень норм законодавства і зняла з реалізації майже 40% усієї перевіреної продукції. Про це повідомив голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов.

Jekspert-mikrofon-dinamik-primechanieСьогодні намітилася стійка тенденція надходження на споживчий ринок України товарів з грубими виробничими дефектами і з застосуванням матеріалів, які можуть негативно впливати на стан здоров'я дітей, - підкреслив Сергій Орєхов. - Навіть у наших фірмових дитячих магазинах попадається продукція, яка не відповідає нормам. Крім того, ринок наповнили товари невідомого походження.”

За словами голови профільної структури, порушення стосуються, як правило, документації: відсутні супроводжувані документи відносно якості і безпеки виробів для дітей. Продавці також забувають проінформувати покупця про походження товару і його склад.

Взуття

Якщо купуєте дитяче взуття то устілка має бути зі шкіри, а не синтетична. Часто виробники, щоб здешевити продукцію, наприклад, туфлі за 500 грн. матимуть замість шкіряної устілки, синтетичну.

Або, економлять на матеріалах, задня частина взуття має бути жорсткою, але виробники додумуються використовувати звичайний картон, забувають ставити супінатори, а підошву виготовляють з дешевих матеріалів.

Одяг

На дитячих швейних і трикотажних виробах дуже часто забувають вказати інформацію про якість і властивості матеріалів. Не вказують і шкалу розмірів і зросту, використовують неякісну фарбу.

За результатами перевірки верхнього одягу встановлено, що в деяких виробах, наприклад, сорочках і блузах, вміст поліефірних волокон перевищує 70%, а по ДСТу має бути НЕ БІЛЬШЕ 40%.

Продавці просто користуючись тим, що на “руку” визначити товар не так легко, шиють дитячі речі, які в собі містять синтетику. І знову ж таки, по ДСТУ усі речі, які торкаються дитячого тіла мають містити тільки натуральні тканини. Звертайте увагу на підкладку шкільної форми — вона, зазвичай, має синтетику, краще віддати перевагу тій формі, у якої синтетики немає.

Шкарпетки

Грішать і з ними. Часто на них вказують, що вони вироблені з вовни, але провівши лабораторні досліди виявилося, що інформація не відповідає дійсності. В складі виробу знаходили поліаміди, еластан і жодної натуральної нитки.

Звертайте увагу на шови рюкзаків — вони мають бути міцними, основи кріплення якісними, плечневі ремені — мають бути якісними, а не пошкодженими.

І, на останок, краще утриматися від покупки товарів для дітей на стихійних ринках, оскільки довести вину продавця буде не можливо. Без товарного чека, варто довести навіть сам факт купівлі продукту.

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка