Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Тест: ентеросорбенти (sorbents). Хто краще впорається з похміллям, а хто з харчовим отруєнням?

03.11.2015 16:18
6690
 
Завдання у сорбентів одне – допомогти людському організму очиститися, а от методи і механізми різні. Сучасні ентеросорбенти представлені лікарськими препаратами і дієтичними добавками, що відрізняються по хімічній структурі, механізмам сорбції, вибірковості дії, формі випуску. Зважаючи на хімічну природу ентеросорбентів, їх можна розділити на кілька груп, серед яких: вуглецеві ентеросорбенти (активоване вугілля), що містять кремній  ентеросорбенти, харчові волокна, іонообмінні смоли та інші.У тестуванні 6 марок сорбентів:"Сорбекс" "Ентеросгель" "Сорбент" "Червона зірка" "Карбоактів" "Білий вугілля" Переважна більшість ентеросорбентів, представлених на ринку України, є безрецептурними препаратами або дієтичними добавками, реалізація яких супроводжується, як правило, короткою рекламою, зміст якої часом обмежується лише совістю маркетолога і рекламщика. У той же час, для раціонального вибору лікарями, дієтологами і споживачами окремих видів ентеросорбентів, необхідно мати відомості як про результати їх практичного застосування (наприклад, клінічних досліджень), так і оцінки функціональної активності кожного з них (зокрема цього тестування).

Як діють ентеросорбенти?

Потрапляючи в шлунок і далі в кишечник вони, перебуваючи у середовищі різних речовин, включаючи токсини і токсичні продукти метаболізму (тобто отрути потрапили ззовні і звичайні речовини, синтезуються в організмі, але що представляють небезпеку, наприклад через велику кількість), будуть намагатися зв'язати і вивести всі речовини, і корисні і шкідливі. Існують вибіркові сорбенти, спрямовані на певні речовини, краще мати справу з продуктами широкого вжитку, оскільки людина не завжди точно може сказати, чим саме отруїлася. Ентеросорбенти можуть брати на свою площу (це параметр питома поверхня, див. Нижче) зазначені речовини, а можуть коагулювати з ними, тобто пов'язувати їх (огортати). Ну а далі отримані "субстанції" виводяться з організму природним шляхом. В цьому тесті найбільша площа питомої поверхні виявилася у "Сорбекс" (1830 м2 / г), найменша у "Білого вугілля" (12,3 м2 / г). У вугіль питома поверхня зазвичай завжди досить висока, тому й "Сорбент" і "Червона зірка" також мають значні цифри, а ось "Карбоактив" не може цим вихвалятися, з "всього" 678 м2 / г. А "Біле вугілля" тільки в назві є вугіллям, що дещо некоректно і може ввести споживачів в оману. За складом це діоксид кремнію (кремнезем, за хімічним складом близький до кварцового піску). Ну і звичайно дуже дрібнодисперсний. Ще одним нюансом впливу розміру питомої поверхні є наявність будь-яких добавок у складі, зокрема, так звані допоміжні речовини. Їх додавання в основний склад зменшує розмір поверхні. "Ентеросгель" взагалі не є вугіллям і поняття звичайної пористості не про нього. Це гель гідрооксі-метилкремнієвої кислоти, пористість якого формується за рахунок просторів між глобулами матеріалу, заповненими водою. Але при цьому питомою поверхнею володіє, хоча і набагато меншою ніж вугілля.

Сорбційна активність (поглинальна здатність)

Власне кажучи, це показник, який дозволяє оцінювати головну задачу сорбентів - "прийняти на себе" непотрібні організму речовини. На жаль, універсальних і однаково ефективних сорбентів поки не існує, надто різними речовинами і діями людина намагається себе угробити. Якісь добре справляються з похмільним синдромом, інші краще з харчовим отруєнням і т.д. Для отримання більш об'єктивної оцінки ми перевіряли поглинальну здатність у двох середовищах імітують як шлунок (рН = 2), так і кишечник (рН = 7,5). Такі умови були прийняті, оскільки ентеросорбенти можуть почати працювати вже в шлунку і продовжити свою копітка і потрібну дію далі по шлунково-кишковому тракту. Для перевірки поглинальної здатності ми використовували такі речовини-маркери як: сечовина, альбумін і креатинін. Кожен з них є свого роду індикатором ефективності роботи препарату (більш докладні цифри по всіх сорбентах наведені в порівняльній таблиці).Сечовина. Продукт природного метаболізму білка. Утворюється в печінці при нейтралізації аміаку. Виводиться з людського організму різними шляхами, але в основному нирками, до 90%. Класичні вугілля краще пов'язують сечовину при високій кислотності (тобто в шлунку), найвищі показники має "Сорбекс" (0,68 мг/г), але інші не набагато гірше. У кишковому середовищі ефективність поглинання трохи знижується, до 0,45 мг/г у того ж "Сорбексу". Сорбенти іншого складу по іншому реагують на сечовину, "Біле вугілля" взагалі не спрацьовує в шлунку, але у кишечнику його ефективність досить висока - 1,63 мг/г. "Ентеросгель" непогано себе показує як при кислому середовищі, так і при нейтральному середовищі (1,05 і 2,23 мг/г відповідно).Креатинін. Також продукт природного метаболізму при нормальному функціонуванні організму. Креатинін утворюється в м'язах і потім виділяється в кров. Виводиться з організму нирками з сечею. Високі показники креатиніну свідчить про любов до м'яса або ниркової недостатності. Рівень зростає також при зневодненні, фізичному навантаженні або ураженні м'язів. Ця речовину найкраще поглинає і далі виводить "Сорбекс" в обох середовищах (кисла і нейтральна). Найближчий суперник відстав майже в два рази ("Ентеросгель"). "Біле вугілля" не впоралося з поглинанням креатиніну в шлунку, та й в кишечнику показавши найслабші результати.Альбумін. Сироватковий білок, присутній як у живому організмі, так і в продуктах харчування. Може синтезуватися в печінці. Цей маркер було вирішено використовувати тільки по одному середовищу, кислотному (шлунок), оскільки в середовищі з рН7,5 судячи з усього білок починає руйнуватися і це може призводити до спотворення результатів. Найвищою поглинальною здатністю тут володіє "Ентеросгель" (248 мг/г) і "Сорбекс" (227мг/г). Решта значно відстали, найнижчими цифрами відзначився "Карбоактив" (160 мг/г).

Маркування та упаковка

Маркування таких продуктів як ентеросорбенти, потребує особливих вимог. Практично всі зразки забезпечені окремою інструкцією, додаткового вкладиша немає тільки у "Карбоактива", але там інструкція надрукована на самій упаковці. Треба сказати, що надрукована погано, це стосується в першу чергу розміру шрифту на об'ємній текстурі пачки. Крім того, маркування стосується всієї лінійки цього продукту у виробника, тобто і вугілля з різними добавками. Розподіл який склад до якого продукту – повинен бути позначений цифрою, зокрема 1 це просто "Карбоактив", 2 - Ромашка + календула і т.д. до 5. Але ось на лицьовій стороні такої цифри немає, і тому можна лише здогадуватися, що перед нами просто "Карбоактив" без добавок. За такий набір недоліків ми поставили оцінку "задовільно". До решти маркувань особливих зауважень не було. Тому, перед тим, як почати себе виводити з поганого стану - варто уважно продивитися цю табличку і вирішити, яке вугілля саме зараз для Вас найкраще. Будьте здорові ;)  
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка