Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Студенти мерзнуть. В гуртожитках температура не перевищує 15 градусів

07.12.2014 00:23
7175
 
Пишуть студенти НПУ імені М.П. Драгоманова, більше немає до кого звертатися. Для журналістів є контакт. До "Електронної книги скарг України" написав наш читач Олександр Сорочан.  Він переконує, що із настанням холодів, ввімкнути тепло забули студентам. Вони банально мерзнуть, а температура не сягає встановленої норми 18 градусів.

ОСЬ ЙОГО ЛИСТ:

"ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА СТУДЕНТАМ 8ГУРТОЖИТКУ НПУ ІМ.ДРАГОМАНОВА М.КИЇВ ТАМ ЗАМЕРЗАЮТЬ СТУДЕНТИ В ЖАХЛИВИХ УМОВАХ ПРОЖИВАННЯ

Не зважаючи на наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 27 січня 2012 року № 81 «Про роботу навчальних закладів в у мовах низьких температур», яким очільникам навчальних закладів, в тому числі вищих, було доручено приймати рішення про призупинення навчально-виховного процесу при зниженні температури повітря до мінус 20 градусів Цельсія, в НПУ імені М.П. Драгоманова вирішили не виконувати цього доручення, аргументуючи це тим, що температурний режим в навчальних аудиторіях цілком задовільний для продовження навчального процесу. І хоча в деяких окремих аудиторіях все-таки дуже холодно, то загалом по університету ситуація з температурою не критична. Але…
Але схоже, що адміністрація вишу абсолютно забула про кілька тисяч власних студентів – мешканців гуртожитків. Вдень температура в гуртожитках подекуди не перевищує 15 градусів Цельсія, а вночі опускається до 10-11. І це при тому, що згідно санітарних норм, температура в жилих приміщеннях має бути 20-22 градуси і пряму відповідальність за це несе адміністрація навчального закладу на балансі якого стоять гуртожитки (САНІТАРНІ НОРМИ, ОБЛАДНАННЯ І ЗМІСТУ ГУРТОЖИТКУ ДЛЯ РОБІТНИКІВ, СТУДЕНТІВ, УЧНІВ СЕРЕДНІХ СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І ПРОФЕСІОНАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩ).
Щоденно адміністрацією гуртожитків влаштовуються рейди під час яких у студентів відбирають обігрівачі і електричні чайники. Аргументується це тим, що проводка не витримає навантаження. Подібні заяви викликають лише подив, адже частина гуртожитків НПУ була відібрана для поселення фанатів під час майбутнього чемпіонату Європи з футболу і гуртожитки мали отримати влітку суттєве фінансування з держбюджету на ремонт і модернізацію, в тому числі і електропроводки.
Цікаво, як з такою аварійною проводкою, туди мають селити європейців? Значна частина студентів не дочекавшись офіційного дозволу від керівництва роз’їхалась з гуртожитків по домівках. Здоров’я таки важливіше за науку. Середня відвідуваність в університеті ледь дотягує до 50%. Ті ж студенти, які мужньо лишилися, мусять, в прямому сенсі цього слова, терпіти знущання над собою з боку адміністрації. Батареї в гуртожитках ледь теплі, гаряча вода насправді зовсім не гаряча, кухні і коридори – взагалі не опалюються. Дехто зі студентів ночує у спальних мішках, а не на білизні. В окремих гуртожитках, як, наприклад, у гуртожитку №8, сьогодні був зафіксований новий рекорд. Температура вночі в добре утепленій кімнаті з заклеєними вінками опустилася до 9 градусів. При цьому в частині кімнат цього ж гуртожитку на всю ніч вимкнули електроенергію, а кухні, де можна було б хоча б зробити собі гарячого чаю, працюють за розкладом. Таким чином, враховуючи що студенти в НПУ вчаться в кілька змін, частина з них не має нормальної можливості зробити домашні завдання або приготувати собі чогось гарячого.
Враховуючи, що на численні звернення студентів до адміністрації відповіді не було, нам не залишилося ніякого іншого виходу, ніж звернутися за допомогою до ЗМІ з проханням втрутитися в ситуацію.
Ми вважаємо, що необхідно терміново приймати рішення, згідно наказу міністерства, про призупинення навчального процесу, і відпускати студентів, що проживають в гуртожитках, по домівках. Крім того посадові особи, які повинні були забезпечити підготовку гуртожитків до зимового періоду, а саме Директор студмістечка і Проректор з економіки і організації навчально-виховної роботи, мають понести сувору дисциплінарну відповідальність за невиконання власних обов’язків."
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка