Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Сезон відпусток відкриває сезон афер. Як вберегти гроші?

10.06.2014 20:17
2932
 
Хто і як може зіпсувати Вашу відпустку? Ми підібрали ТОП-афери, від яких можуть постраждати Ваші гроші. Довгоочікувана відпустка може перетворитися на нескінченний потік витрат. Після однієї відпустки можна надовго встрягти в кредити або ж відпустка може обійтися в один Мерседес. На що потрібно звертати увагу, аби Ваші гроші не заграбали туристичні аферисти читайте далі.

ТУРИСТИЧНА АФЕРА: Підміна замовлення

Сонце. Море чи океан. Насолоджуючись теплим сонцем, Ви навіть не підозрюєте, що в один прекрасний момент треба буде переїжджати до іншого готелю. Такі випадки трапляються рідко, але все ж до цього потрібно бути готовим. Іноді туристичні аферисти подбають про те, щоб раптом Вам змінили маршрут подорожі або почнуть брати плату за послуги, які були включені в тур. Наприклад, за сніданки чи екскурсійну програму. Що робити в таких випадках? Аби на батьківщині довести свою правоту, не варто викидати чеки чи будь-які інші документи, які б могли стати доказом невиконання агентством своїх зобов‘язань.

ТУРИСТИЧНА АФЕРА: Різниця в ціні

Не спокушайтеся на першу-ліпшу пропозицію. Пам'ятайте, що на гроші в турагентствах чекають так само, як і клієнт на відпустку, тому турагенти не втратять будь-якої можливості заробити на Вашому бажанні чудово відпочити. Тим паче потрібно бути обережним зараз, коли черги туристів до офісів вже не стоять. Бажаючі відпочити шукають свій тур на сайтах агенцій, де і криється можливий обман, оскільки часто ціна на сайті не співпадає з ціною, яку пропонують у турагенстві або з цифрами, що прописані в договорі.

ТУРИСТИЧНА АФЕРА: «Підпишіть, будь ласка»

Ви вже не лише обрали потрібний тур, але і поїхали у відпустку. Якщо щоразу після обіду працівники готелю приносять папери на підпис, зверніть увагу на документи. Це може бути рахунок за додаткових гостей за обідом чи страви, яких Ви навіть не куштували. Розрахунок наздожене туриста при виселенні з готелю, коли довести свою непричетність буде фактично неможливо.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Сезон відпусток — рай для злодіїв. На кого залишити квартиру?"

ТУРИСТИЧНА АФЕРА: Повна передоплата

«Не платіть наперед», – кажуть бувалі. У туристичній фірмі можуть попросити одразу повну вартість туру. Це звична справа. Проте це і один з головних принципів роботи фіктивних компаній. Якщо ж подітися нікуди, і Ви знайшли тур своєї мрії, то перш ніж віддати свої відкладені на відпустку гроші уважно прочитайте договір. Також варто перед оплатою попросити видати відповідні документи, де буде зазначена сума договору.

ТУРИСТИЧНА АФЕРА: «Ало, турагент слухає»

Усім відомі телефоні шахраї, які можуть виманити шалені гроші за будь-яку послугу. Під час літніх відпусток подібні телефонні афери набирають обертів. Нахаби можуть зателефонувати одного дня з унікальною пропозицією: "Ви виграли мегадорогу подорож і вже можете пакувати валізи". Проте є одне але. Аби скористатися шансом, який випадає раз на мільйон, потрібно лише перерахувати пару сотень доларів на потрібний рахунок. А далі все за класичною схемою: або диктуєте номер картки, звідки шахраї знімають потрібну суму, або перераховуєте гроші на їх рахунок. А коли все перерахували, можете розпаковувати валізи та впевнено прямувати до міліції, писати заяву про шахрайство. Ніякого відпочинку. Лишень стреси та судові засідання.

ТУРИСТИЧНИЙ ОБМАН: Спеціальна пропозиція

Кожен хоче відчути себе особливим. Це стосується і турагентств, які можуть схилити Вас обрати "Спеціальну пропозицію". Можливо, на цьому клієнт зекономить, проте потім доведеться витрачати їх на заспокійливе. Ось Ви прийшли обирати тур, туроператор усміхається, погоджується, а потім, використовує фразу: "Унікальна пропозиція". Такими слівцями він намагається зацікавити у покупці небажаних турів, які до того ж випробовуватимуть на Вас. Хочете стати першопрохідцем. Але свіжа стежка, на яку Вас направлять, далеко не легка. Саме в таких спеціальних пропозиціях може приховуватися дорога їжа, погані готелі, неякісний сервіс та небажане сусідство. Якщо турагенство, до якого Ви звернулися, не спеціалізується на бажаних країнах, краще користуватись послугами більш досвідченої організації.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нові тарифи на комунальні послуги. На чому українцям доведеться економити?"

ТУРИСТИЧНИЙ ОБМАН: Страховка

Пильну увагу варто звертати на умови страхування та їх відповідність медицині конкретної країни. За недостатньої роботи туристичного агентства у цьому питанні може виявитись, що в умовах реального травматизму страховка нічим не допоможе.Наприклад, якщо Ви поранили ногу в Таїланді, доведеться викласти в хорошій клініці понад 300 євро. За ці гроші її всього лиш продезинфікують, сподіватися ж на інші клініки марно. У них навіть може не бути зеленки. Тож радимо звертати увагу на туристичні агентства, послугами якого користувалися або Ви особисто, або друзі чи рідні. Якщо Вам сподобалocя турагентство, спочатку варто туди зателефонувати, а під час візиту звернути увагу на облаштування офісу, його місцезнаходження та наявність ліцензії. Якщо Ви все ж вирішили купувати тур саме там, то зверніть увагу на договір, особливо на пункт з описанням умов відмови від подорожі, та не викидайте документи про оплату. Вони можуть знадобитися в суді.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка