Колекторів потрібно тримати в сталевих лещатах.
Від читачів "Електронної книги скарг України" вже надійшло три листи про вимагання боргу колекторами. На прохання користувачів порталу, "ЕксУ" надає потрібну пам'ятку для позичальників і поручителів позичальників банків, яка допможе у вирішенні конфліктних ситуацій, що виникли з колекторами і представниками банків, а також інших третіх осіб, що використовують незаконні методи стягнення дебіторської заборгованості за кредитними договорами.В Україні за останні два-три роки сталося 160 самогубств пов'язаних з діяльністю колекторських служб, - на основі даних антиколекторської компанії "Ваша надія".
Отже, якщо Вам подзвонив колектор, не панікуйте, - уважно вислухайте, не перебиваючи його, а потім відповідайте, тільки без паніки і впевнено, НАСТУПНЕ:
- Шановний Вікторе Степановичу (чи як звати колектора) Ви стверджуєте, що ви є співробітником компанії "А-ТЕЛЬ БОРГ"(інше), але при розмові з Вами по телефону я не можу ВАС ідентифікувати, так як я не бачу ні Вас, ні ваших документів, ні вашого посвідчення, ні довіреності, ні ліцензії на право займатися даним видом діяльності, ні документів на підставі яких ви пред'являєте до мене претензії.
На підставі всього цього я переконливо прошу ВАС взяти в руки олівець чи ручку і записати на аркуші паперу наступне: Для того що б звертатися до мене з якимись претензіями та вимогами, ВАМ спочатку потрібно вивчити статті кількох законів. І я переконливо прошу ВАС записати перелік даних статей, а саме:- Ст. 60 Закону України Про банки і банківську діяльність (про банківську таємницю);
- Почитати уважно Кримінальний кодекс України, а саме статтю 231. Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю;
- Ст. 1076 Цивільного Кодексу України;
- Ст.23 Цивільного Кодексу України;
- І на останок ознайомитися з 22 статтею ЗУ "Про захист прав споживачів", поки що все.