Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Про популярні ліки від застуди. Чи дійсно вони лікують?

25.12.2013 12:36
3329
 
4 препарати, які знає кожен. Чи дійсно вони зможуть вилікувати від застуди? Щороку українці витрачають на ліки 32 мільярди гривень. На телеканалах можна постійно бачити нав’язливу рекламу – звичайно, рекламують препарати від грипу. Держлікслужба нещодавно називала препарати, які не допомагають організму українців, а лишень допомагають спустошувати їхні гаманці. Журналісти «Електронної книги скарг України» переглянули список популярних ліків проти застуди і вирішили скласти список з тих, які не лікують, а лишень приховують симптоми. Читайте уважно, можливо, у Вашій аптеці є «ліки-пустишки».

АНАФЕРОН

Це російський препарат. Потрапив він на ринок, можна сказати, в кращих традиціях слов’янських народів. В 1992 році лікар Олег Епштейн, який лікував алкоголізм за методом Довженко в Ханти-Мансійську, і Валерій Нарайкін, керівник державних аптек в Челябінській області, створили компанію «Матеріа Медіка Холдінг» по виготовленню препаратів, які винайшли в Томському Науково-дослідному інституті фармакології. Одним з перших препаратів «Матеріа Медіка» був саме анаферон. Він швидко потрапив у перелік ЖНВЛП (життєво необхідних і важливих лікарських препаратів) , тобто почав продаватися в усіх державних аптеках і рекомендуватися для державних закупівель. Але вже в 2011 році його виключили із спику ЖНВЛП, по проханню самого виробника, розповідає Епштейн. Річ у тому, що в переліку ЖНВЛП зафіксована відпускна ціна препарату, яка не змінюється протягом кількох років і компанія «була змушена терпіти збитки».ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Невідомий смак відомих товарів"Але, виключення «Анаферону» із списку переліку ЖНВЛП не привело до урізання об’єму державних закупівель, значна частина яких проходить через Фонд обов’язкового медичного страхування, секретарем конкурсної комісії в цьому відомстві працює Михайло Дигай, син винахідника «Анаферона» Олександра Дигая.

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Згідно інструкції, це очищені антитіла, які виділяються із сироватки крові кроликів, імунізованих рекомбінантними гамма-інтерфероном людини. Оскільки це гомеопатія, антитіла багаторазово розводяться водно-спиртовим розчинником, так що активної речовини в таблетці міститься не більше 10-15 нанограмів/грам. Простіше кажучи, в ста мільйонах таблеток можна відшукати не більше однієї молекули діючої речовини! В міжнародній медичній базі даних Medline є 18 публікацій, присвячених тестам «Анаферону», але усі вони проводилися на території України і Росії, і в більшості випадків за участі Олега Епштейна і інших співробітників «Матеріа Медика»ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Неймовірні винаходи для споживачів"Епштейн стверджує, що іспити препарату проводилися спочатку в Саратовській області, а потім в новосибірському центрі «Вектор» в клініці НІІ грипу. Однак директор цього інституту Олег Кисильов в одному із інтерв’ю на питання про препарат відповів однозначно: ««Анаферон» я гоняю по всій країні, і ніяк не вигнати його. Я зараз готую листа (міністру охорони здоров’я РФ), щоб навести порядок на ринку. Тому що навіть сама ідея (препарату) просто шахрайство».

КОЛДРЕКС

Усі пам’ятають коли він тільки з‘явився – це був фурор. І назва закордонна і дизайн достойний. Загалом, популярний зонтичний бренд для групи ліків, знімаючи симптоми простуди. Належать ці ліки британському GlaxoSmithKline – третьому фармхолдингу в світі по оберту коштів. Прибуток в 2011 році склав $43 мільярди доларів, а чистий дохід $9 млрд.

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Парацетамол – 500мг, понижає жар, обезболює і звужує судини. Кофеїн - 25мг, стимулює розумову і фізичну роботоздатність, зменшує сонливість. Гідрохлорид фенілефрина – 5мг, звужує кровоносні судини носу. Терпінгідрат – 20 мг, робить ефективнішим процес відходження мокротиння. Аскорбінова кислота – 30мг, прийнято вважати, що вітамін С підвищує стійкість організму до інфекцій. Це не правда – і спростовано в численних дослідженнях останніх років. Ефективно усуває симптоми, але не має противірусну активність.

ФЕРВЕКС

Популярна торгова марка комбінованого анальгетика на основі парацетамолу, що належить американській компанії Bristol-Myers Squibb, створеної в 1989 році в результаті злиття компаній Bristol-Myers і Squibb Corporation. Спеціалізується на розробці і виробництві рецептурних препаратів для лікування онкологічних захворювань, ВІЛ / СНІДу, захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету та інших. Виручка в 2011 році - $ 21240000000, чистий прибуток - $ 3,71 млрд.

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Парацетамол - 500 мг, знижує жар, знеболює і звужує судини. Феніраміну малеат - 25 мг, чинить антигістамінну дію, знижує алергічні реакції; Аскорбінова кислота - 200 мг, прийнято вважати, що вітамін С підвищує стійкість організму до інфекцій. Але ми вже писали, що останні дослідження говорять зовсім про інше. Препарат знімає симптоми, але не бореться з вірусом грипу.

ІСТОРІЯ І УКРАЇНСЬКІ КОРІННЯ

Діюча речовина тилорон вперше була запатентована в 1968 році в США, однак він так і не став ліками через недоведеність ефекту. У 1970-х роках речовина була повторно синтезовано в лабораторіях Фізико-хімічного інституту Академії наук Української РСР. У 1980-х роках було проведено кілька клінічних випробувань тилорону, проте зареєстрований як лікарський засіб для профілактики і терапії вірусних інфекцій він був тільки в 1996 році.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гаджети для вусатих"Наприкінці 1990-х - початку 2000-х проводився в Одеському хіміко-фармацевтичному інституті, в 2003 році компанія «Мастерлек» розмістила замовлення на виробництво «Аміксину» на хабаровському заводі «Дальфарма» і почала рекламну кампанію препарату, завдяки якій продажі за п'ять років збільшилися в шість разів. У 2006 році «Арбідол» та «Аміксин» були продані холдингу «Фармстандарт».

ДІЮЧА РЕЧОВИНА І ЕФЕКТИВНІСТЬ

Згідно з інструкцією, тилорон ( 60 мг) ефективний щодо вірусів не тільки грипу , але також гепатиту А , В і герпесу. Однак масштабних досліджень ефективності « Аміксину » за межами колишнього СРСР не проводилося. У 2001 році було проведено єдине рандомізоване дослідження ефективності препарату при грипі та інших респіраторних вірусних інфекціях. У дітей спостерігалося скорочення тривалості симптомів хвороби в 2,5 рази і скорочення термінів одужання в два рази. Результати опубліковані лише в нереферіруемом ВАКом «Російському медичному журналі ».
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка