Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

ПРАВДА ПРО ЇЖУ: 4 феноменальних винаходів у світі їжі

15.08.2014 16:21
3815
 
Останні роки у сфері їжі відбуваються колосальні метаморфози,  її пропонують друкувати на 3Д-принтерах, її змушують світитися, і, навіть, приправляють звуками моря, ми розповімо правду про їжу 21 сторіччя. Звичний стереотип звичної їжі цьогоріч намагаються зламати. І ресторатори, і вчені беруться перевернути з ніг на голову цілу індустрії – мета одна, змінити розуміння про їжу, змінити правду про їжу. Десять років тому, уявити собі, що у 2014 році будуть вирощувати котлету для бургерів було просто нереально, сьогодні ж це норма. Або, наприклад, створити напої, які б замінили їжу в цілому – теж важко віриться? Але це вже існує! Журналіти «Електронної книги скарг України» зібрали пару прикладів їжі, яку і важко назвати їжею.

ПРАВДА ПРО ЇЖУ: 3Д-ЇЖА

Правда про їжуІдея (вірніше, необхідність) друкувати їжу виникла у фахівців NASA. Звичні технології не дозволяють зберегти їжу в придатному для споживання вигляді на п'ять років (такий термін необхідний для тривалих місій - польоту на Марс, наприклад), а ще астронавти через обмежені інгредієнти не можуть готувати те, що їм заманеться. Тому агентство проспонсорувало піврічне дослідження, яке б розробило можливість друкування їжі (3D-принтери взагалі вкрай цікавлять NASA).

ПРАВДА ПРО ЇЖУ: МОРОЗИВО, ЩО СВІТИТЬСЯ

правда про їжуЇжа, яку можна побачити в темряві – відкриття світового масштабу, гарвардські студенти зі своїми фосфоресціюючими жувальними ведмедиками мінімум на три роки випередили харизматичну компанію Lick Me I'm Delicious. Втім, технологія у морозивників інша: вони додають НЕ хінін, а відтворений в штучних умовах білок медузи, який світиться не постійно, а тільки якщо його розбурхувати (тобто їсти)

ПРАВДА ПРО ЇЖУ: Satisfries

Правда про їжуBurger King вирішили зробити свою картоплю фрі менш шкідливою. Річ в тому, що звична картопля фрі вбирає занадто багато масла; Satisfries же просочується маслом лишень на 40% менше - калорійність через це також зменшується на третину. Компанія, звичайно, не збирається розкривати, як їм це вдалося, але, швидше за все, змінили не склад самої картоплі, а технологію приготування. Примітно, що Burger King вирішили чесно не маркувати Satisfries як корисну - все-таки це все та ж шкідлива штука, тільки менш жирна.

ПРАВДА ПРО ЇЖУ: ЗВУКОВА СІЛЬ

звукова сільЗовсім не їжа, а навпаки, її підміна. Торішнє дослідження Оксфордського університету довело, що звук, як і запах, впливає на сприйняття їжі: високі звуки роблять їжу солодше, низькі - гіркіше. Ідея нова, але її вже використовує кухар-самоучка Хестон Блюменталь: у його «Гладкій качці» почали подавати рибні страви, «приправивши» їх звуками моря - так при меншій кількості солі риба сприймається в міру солоною. Щиро Ваша, «Електронна книга скарг України»;)
reaction.ua@gmail.com:Зображення видалено.
 
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка