Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Порушення авторського права

17.01.2013 11:29
4055
 
Порушення авторського права – зразок заяви, як його офрмлювати, та на що поширюється авторське право - можна дізнатися тут. Закон «Про авторське право і суміжні права» охороняє творчі прояви  автора, особисті немайнові  і майнові права. Цей закон можна застосувати до наукових творів, літератури і мистецтва, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення – суміжні права. Але часто буває так, що відбувається порушення авторського права – тоді доводиться писати заяву у відповідні органи.  Заява- скарга про порушення авторського права подається до суду. Називається вона позовна заява про визнання авторства (співавторства) Зразок заяви про порушення авторського права:

До  першого (назва)  районного (міського) суду

Позивач: Масюкевич Іван Павлович.

М. Київ, вул. Щорса 23б, кв. 234

Відповідач: ТОВ «Перший канал», Буревич Олексій Васильович, (вписуєте адресу)

Позовна заява про визнання  авторства (співавторства)

В 2012 році ТОВ «Перший канал» видало в ефір програму «Перші битви»(чи книгу, чи аудіовізуальний твір, чи фонограму) автором якої вказаний Бумблякевич Петро Петрович. Вважаю, що авторство цього твору вказано помилково – неправомірно! Цю програму було створено мною Масюкевичем Іваном Павловичем  (вказуєте одноособово чи у співавторстві). Моє авторство (співавторство) можу підтвердити наступним:  (тут потрібно навести докази про те, що дійсно права на програму належать Вам) наприклад: надсилаю Вам копію нашого листування з Бумблякевичем П.П. в якому чітко зазначено, що автором є я і з цим погоджується і сам Бумблякевич П.П. (Доказами можуть бути і схеми, і рукописи, і світлини)

На підставі викладеного та керуючись ст. 11, п. 1 ст. 43 Закону України "Про авторське право і суміжні права" і статей 3, 15, 118 і 119 Цивільного процесуального кодексу України. Вимагаю:
 1. Визнасти мене автором програми «Перші битви»
 2. Стягнути в мою користь авторський гонорар в розмірі 200 000 гривень (двісті тисяч гривень)
 3. Викликати свідків Іванову Надію Михайлівну (вказуєте свідків і адресу їхнього проживання)
 4. В порядку підготовки справи до судового розгляду призначити експертизу _________ (для встановлення розміру творчого внеску автора чи співавтора, виявлення інших обставин, що потребують спеціальних знань).
Додатки: (тут вказуєте те, що може підтвердити Ваше авторство)
 • Оригінал рукопису (якщо такий є в наявності)
 • Угода, контракт, сторін про спільну працю
 • Копії позовної заяви
 • Квитанці про сплату судового збору і судових витрат.
Підпи / ДатаЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  "Заява про порушення прав"На замітку: Порушення авторського права, на що поширюється:Твір;
 • Інтерв'ю;
 • Службові твори (Часто право на службовий твір належить роботодавцю, якщо таке передбачено умовами контракту. За такі твори – належить авторська винагорода);
 • Аудіовізуальний твір
 • На збірники та інші складені твори
 • Авторське право на здійснення автором підбір і розташування творів
 • Авторське право на переклад
 • На комп’ютерну програму
Загалом, можна запатентувати, будь що, якщо предмет патенту є результатом творчої роботи і раніше не був створений чи запатентований.На замітку: Не є об'єктом авторського права:а) повідомлення про новини дня або поточні  події,  що  мають характер звичайної прес-інформації; б) твори народної творчості (фольклор); в) видані  органами  державної  влади  у межах їх повноважень офіційні документи політичного,  законодавчого,  адміністративного характеру  (закони,  укази,  постанови,  судові рішення,  державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади; г) державні символи України,  державні  нагороди;  символи  і знаки  органів  державної  влади,  Збройних  Сил  України та інших військових формувань;  символіка територіальних громад; символи та знаки підприємств, установ та організацій; д) грошові знаки; е) розклади     руху     транспортних    засобів,    розклади телерадіопередач,  телефонні довідники  та  інші  аналогічні  бази даних,  що  не  відповідають  критеріям  оригінальності  і  на які поширюється право sui-generis (своєрідне право,  право  особливого роду). Проекти офіційних символів і знаків, зазначених у пунктах "г" і "д" частини першої цієї статті,  до їх  офіційного  затвердження розглядаються як твори і охороняються відповідно до цього Закону.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка