Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

НОМОФОБІЯ - як нас взяли в рабство мобільні телефони

18.05.2015 20:34
5502
 

Ні, це не просто залежність, це повна залежність! Рабство! Без цього гаджета просто не уявляємо свого існування.

Мобільний телефон нам добряче спрощує життя. Ми звикли, що він завжди поруч, допоможе швидко і легко зв’язатись з тим, з ким потрібно, покаже годину, нагадає про все, що так не хочеться запам’ятовувати, зробить фотографії і опублікує їх, підкаже маршрут, якщо заблукали, вкаже яким транспортом краще добратись до точки призначення, скрасить самотність і очікування чи просто займе руки, коли «немає куди їх подіти».

Цей гаджет настільки вкорінився в наше життя, що прожити без нього один день стає справжнім випробуванням і той, хто його долає, вважається чи не героєм.

Але ж раніше якось люди обходились стаціонарним телефоном чи навіть взагалі без нього жили. Домовлялись про зустріч чи побачення заздалегідь, визначали конкретний день, годину, приходили, чекали один одного.

А що ми маємо сьогодні? Годинник, а для чого є ж мобільник. Постійні «передзвони»: Ти де? Коли будеш? Скільки мені тебе ще чекати? Скільки разів бувало так, що ми дістаємо свій мобільник, бо здалось, що почули рінгтон свого телефону, хоча насправді ніхто не телефонував.

А втратити свого стільникового друга страшніше, ніж гаманець чи ключі від квартири, адже там абсолютно все наше життя: телефонна книга з контактами, багато з яких повернути буде дуже складно, SMS від коханої людини, фотографії усіх важливих подій і багато іншого не менш важливого.

Отже, якщо Ви нервуєте, коли забуваєте свій стільниковий вдома, панікуєте тільки від однієї думки про втрату Вашого телефону, засинаєте з мобільним у ліжку, відчуваєте себе безпомічним без свого молільника, то навіть, давши позитивну відповідь на одне із запитань, можете себе привітати з новою хворобою XXI ст. – новофобією.

Новофобія (від англ. no-mobile-phonephobia) – почуття страху і занепокоєння у людини через відсутність мобільного телефону.

Така залежність дуже негативно впливає на нас, зокрема:

Погіршується пам’ять. Запам’ятовувати дні народження не потрібно, достатньо просто записати в календарі стількового телефону і він сам Вам нагадає коли і кого потрібно привітати. Для чого знати столицю якоїсь країни чи визначення терміну – все це за допомогою нескладних операцій на мобільнику ми легко знаходимо Інтернеті.

100

Перестаємо планувати. Забули купити хліб, не біда. Просто дістаєте мобільний телефон набираєте того, хто після Вас повертається додому і проблема вирішена.

4519276ad774acadda2a375bcc19

Марнуємо час. Раз в годину, якщо не частіше, рука вже підсвідомо тянеться, щоб оновити ленту у Facebook чи подивитись нові фото у Instagram і навіть не помічаємо, як надовго нас це затягує.

74942_original

Втрачаємо живе спілкування. Тепер вже не обов’язково зустрічатись з близькою людиною, щоб запитати як в неї справи. Можна просто зателефонувати чи написати SMS, або  слідкувати за її життям в соціальних мережах і бути в курсі всіх важливих подій у її житті.

1d7ab7bcd67871fdeee7886c6cdaf1c8

Стали заручниками технічного прогресу. Люди віддають останні гроші, щоб придбати сучаснішу, а, відповідно, кращу і більш функціональну модель мобільного телефону і готові годинами стояти в чергах, щоб купити новенький айфон у перший день його продажу.

cb1b574465368bbfd522dbf27a93905e

Мобільник став визначником соціального статусу. Те, що мобільний телефон став ознакою соціального класу – це далеко не новина. Навіть, якщо людина, яка займає високий соціальний статус в суспільстві, використовує телефон тільки з метою подзвонити чи написати і всі інші функції гаджета її не цікавлять, тим не менше Ви ніколи не побачите в неї в руках стареньку чорно-білу Nokia.

Це бажання виділитись завдяки своєму мобільному телефону ми часто спостерігаємо у підлітків та навіть дітей початкових класів. Якщо ти школяр і в тебе не встановлено на телефоні Angry Birds чи якоїсь іншої модної гри, то з тобою просто не має про що говорити на перервах.

original-1348743813

Як позбутися від цієї залежності? Як перестати бути рабом свого мобільного телефону?

Першим кроком до позбавлення «мобільного рабства», як і будь-якої іншої залежності, є чітке визнання і розуміння своєї проблеми. Звісно, ніхто не заставляє Вас викинути мобільник, варто просто використовувати його за призначення, а не в кожну вільну хвилину.

Тренеруйте силу волі і вірте в першу чергу в себе, а не у свій стільниковий телефон, щоб, постійно дивлячись на екран, не пропустити життя, яке проходить повз.

 
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка