Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Невідомі бренди України, які стали світовими

24.08.2013 16:58
3277
 

Навіть лого Yves Saint Laurent — створив українець...

Наша держава славиться і дівчатами, і полями, і невдалими закупівлями Хюндаїв, але мало коли доводиться згадувати про наших співвітчизників, які свого часу “клали на лопатки” іменитих закордонних дизайнерів, винахідників і давали прочухана цілій системі індексів, яку використоують досі в листах. І було б дивно не згадати про таких Українців саме сьогодні!

ЛЕЙБЛ СВІТОВОГО МАСШТАБУ — ЛОГОТИП YVES SAINT LAURENT

loranХоч і цей бренд вже скоро змінить свій логотип, він буде називатися не Yves Saint Laurent, а Saint Laurent Paris, а разом із зміною назви зміниться і вже звичне для нас лого. Чорні літери будуть написані на білому тлі, критики, хоч і мають критикувати, але засуджувати лого не стали, навпаки, коротко сказали: “дуже лаконічний”. Але, не слід забувати ті три літери, які тривалий час вважалися символом розкоші. Цей вишуканий, розкішний логотип ще в 1963 році створив український і французький живописець, театральний художник, плакатист Адольф Кассандр — один із засновників Союзу графіків Франції.

 КОМПАКТ ДИСК

dyskДоки фізик Джеймс Рассел і компанія “Соні” думали, що вони зробили відкриття — створивши компакт-диск, аспірант Київського інституту кібернетики В'ячеслав Петров декількома роками раніше вже створив перший прототип диску. Щоправда, мета була глибоко наукова і нічого спільного з музичною індустрією не мала. Сьогодні В'ячеслав Васильович керує інститутом проблем реєстрації інформації, створеним завдяки його зусиллям у 1987 році.

ПІСНЯ “SUMMERTIME”

gitaraКоли починаються плагіати і переспіви — світова музична спільнота активізується і починає пускати чутки. Саме так сталося і з українською колисковою піснею. Кажуть, що за основу для написання арії “Summertime”, Джордж Гершвін взяв українську колискову пісню “Ой ходить сон коло вікон”, яку він почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору.

 НАШ “ЩЕДРИК”

shedrikНе раз можна почути в Західних фільмах знайомі мотиви знайомої пісні. Та й взагалі, наш “Щедрик” став невід'ємною композицією різдва, не тільки нашого а й закордонного. Пісню, відому там як “Carols of the Bells”, можна почути всюди. Насправді обробку народної пісні на початку 20 століття написав відомий український композитор Микола Леонтович. Мало того, вперше зазвучала ця пісня з уст солістів хору Київського університету ще у 1916 році. А стала вона народною на Заході, завдяки старанням Пітера Вільхоуського, який працював на радіо NBC, це він вирішив написати англійський текст до українсього “Щедрика”, і українська мелодія стала знаною в західному світі.

ІНДЕКС НА ЛИСТАХ

index
У 1935 році вперше у світі створили спеціальний вказівник українських поштових індексів. І сталося це в першій столиці України — Харкові. Маркування листів починалося з цифр від 1 до 10. Пізніше індексам змінили формат на “цифра-літера-цифра”, наприклад, 19У4. Літера “У” в середині індексу означала саме першу літеру нашої країни, перша цифра могла сказати листоноші — про місто, а кінцева — обозначала район. Але не довго музика грала... індексу систему скасували на початку Другої світової війни, але от розумний винахід не забули. Систему, вигадану українськими поштарями і досі використовують в багатьох країнах світу. А в країнах, в яких відсутній індекс, його немає, частіше всього, через те, що цю систему ще тільки розробляють;) Ось такі наші Українці, і це ще ми не сказали про рентген, який винайшов наш співвітчизник, не розповіли про унікальний кіноапарат розроблений українцем Йосипом Тимченком і таких людей, якими ми можемо пишатися, - є безліч!
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка