Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Куріння на балконі - можна чи зась?

06.07.2013 14:19
35785
 
Чи можна курити на балконі в Україні, з цим запитанням до нас звернулися з десяток людей...усі хочуть знати, чи заборонено в Україні курити на балконі? Читачка  порталу "Електронна книга скарг України" пише: "Я щодня ругаюсь зі своїми сусідами - вони постійно курять на балконі. На вимогу перестати курити - він каже, щоб ми зачинили вікно. Бог з ним, якщо він курить взимку, - вікна зачинені, але влітку не можливо це терпіти, що робити?", Володимир з харкова написав, що його сусіди взагалі, ледь не спалили йому квартиру: "Я пішов на роботу, а вікно залишив відчиненим, коли прийшов то побачив, що на підвіконні, на новому підвіконні!! залишився слід від попілу, ніби хтось прям тримав на ньому цигарку, потім зрозумів, що сусід згори міг це зробити, але мені пощастило, зовсім поруч з вікном знаходиться крісло, яке могло зайнятися - куріння на балконі мені вже набридло!"

ДУМКА ЕКСПЕРТА:

"Заборона паління у власному авто чи на балконі - це вже перебільшення. Тут є нюанси. Наприклад, у європейських країнах заборонено курити у авто, якщо там знаходиться дитина. Однак у інших випадках це дозволено. До того ж у нас немає спеціальних камер відеоспостереження для виявлення порушників. Так само ми зараз не можемо заборонити людині палити у власній квартирі. Навіть у ситуації, коли сусід з 1-го поверху палить у ванні, і дим по вентиляції віднімається на 7 поверхів угору, ми не зможемо вирахувати порушника. А якщо у людини вдома нормальна вентиляція? Як ми заборонимо їй курити?"*, - каже Голова прес-центру коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну"ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОДАЮТЬ ВОДУ З-ПІД КРАНУ"Але, не слід перейматися тим, що сусіди наче зговорилися і почали курити, бо найти управу на таких можливо. Слід пам'ятати, не важливо, що він робить у себе вдома, важливо, що його дії і вчинки порушують права інших людей. Теоретично музику голосно після 22-00 Ви теж можете слухати вдома, але це аж ніяк не означає, що подібна поведінка законна. Тим паче, що 16 грудня посили боротьбу з курінням, тому боротьба з табакозалежними набула більшого масштабу.Чи можуть курити на балконі сусіди? Щодо куріння на балконах у житлових будинках - чіткої норми, на жаль, немає!Власник квартири може вимагати усунення будь-яких порушень його права! Тобто теоретично Ви маєте повне право подати "негаторний" позов про усунення порушень Вашого права користуватися житловим приміщенням, вказавши, що тютюнний дим який надходить у квартиру  істотно порушуэ Ваше дане право.

Що робити, якщо курять на балконі?

  • Перше, що можна зробити: викликати дільничого міліціонера - хоча б для того, щоб зафіксувати факт Вашого звернення, ну і теоретично спробувати через дільничного отримати обьяснения.
  • Основна проблема для такого позову полягає в доведенні факту надходження тютюнового диму у Вашу квартиру. Теоретично можна спробувати замовити експертизу в органах санепіднагляду, але з практичної точки зору, уявити, як експерт сидить і чекає на Вашого сусіда з сигаретою важкувато...
  • Можна спробувати написати колективну скаргу на сусіда.
З мережі про куріння на балконні: У мене друзі живуть у Німеччині - поки освоювалися, багато не знали. Зняли квартиру, ну облаштувалися, вийшов хлопець покурити на балкон, через 5 хвилин приїзала  поліція, оштрафували на 500 євро, написали ще щось господареві будинку, той передзвонив - ще один такий випадок - Виселити. От так, за один раз відучили... Зараз на балконах не курять. Щоб не бути голослівними, на останок прямий приклад того, як куріння на балконі може призвести до пожежі. Вона сталася рік тому, але показово дуже. Можливо не потрібно розповідати про якісь права, а варто сусіду показати це відео, тоді він перестане курити на балконі;)http://www.youtube.com/watch?v=Khmw9WZoKWo*Інтерв'ю за 12.07.2012  в Газета Юа
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка