Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Криза у фінансовій системі. Які банки руйнують українські сім'ї

04.11.2014 13:58
3627
 
Історія шахтаря, який не може забрати вкладення свого життя. Та інші проблемні банки, які руйнують українські сім'ї. Щодня кількість українців, що мають проблеми з банківськими установами росте у дикій геометричній прогресії. За даними Українського кредитно-банківського союзу збитки банків через анексію Криму та ситуацію на Сході сягнути 80 мільйонів гривень. Які ж банки постраждали найбільше та від кого нашим співвітчизникам не варто очікувати швидкого повернення коштів? Рейтинг нашого порталу.

«БГ Банк»

До «Електронної книги скарг України» звернувся Віталій. Чоловік скаржиться на «БГ Банк» (у минулому «Банк Перший»). За його словами установа присвоїла депозитні вклади своїх клієнтів. Може виникнути цілком логічне запитання – чому чоловік вирішив зберігати гроші у такому ненадійному місці? Усіх шахтарів міста Червоноград буквально примушували переходити на отримання заробітних плат у «БГ Банку». Вірогідно, недарма установу пов‘язують з діяльністюодіозного олігарха Курченка, який за версією журналу «Новое Время» займає 24 позицію у списку найбагатших українців. Не допомогли Віталію ні письмові звертання до банку, відповідь на які була нібито банк виконав всі зобов‘язання, ні лист до НБУ, звідки навіть не відповіли.bg-BANKzayava-kПроте на відсутність реакції НБУ щодо скарг на банк вказують і на форумі Міністерства фінансів України: «Всі скарги на цей банк тонуть в НБУ. Відділ нагляду за банками надто його любить, хоча банк вже давно не виконує своє істинне призначення. Ми, клієнти, лише заважаємо йому своїм існуванням та нагадуванням про зобов‘язання».

Дельта Банк

До списку проблемних банків зараховуємо і «Дельта Банк». Установа не просто з важкістю повертає депозити, але і обмежила видачу готівки у банкоматах з 18 вересня. Клієнти скаржаться, що гроші видають лише частинами. Це стосується і тих, термін дії котрих закінчився. «Єдиний спосіб отримати гроші – спеціально шукати відділення. Проте і там більше 1000 гривень не видають. І це, враховуючи те, що банк отримав більше 2 мільярдів гривень рефінансування», – зазначають клієнти. З першого погляду і не скажеш, що банк належить номеру 61 у списку найбагатших українців Миколі Лагуну.

Банк "Київ"

Фінансисти вважають, що банк «Київ» є претендентом на вихід з ринку. Після складних подій 2009 року його основним акціонером стало Міністерство фінансів. Вірогідно, крах банку пов‘язаний з низькими залишками на рахунках. Клієнти банку загнані до глухого кута: «У головному офісі вісить оголошення, що у банку працює представник НБУ, де і приймають всі скарги. Проте там кажуть, що установа працює у звичайному режимі». Усі платежі у банку платежі проходять лише бюджетні, до того ж лише з дозволу працівника НБУ. Останній платіж було здійснено 3 вересня, проте навіть його ще не було проведено.

"Форум Банк"

Тут все значно складніше та прозаїчніше. Банк «Форум» на разі знаходиться у процесі ліквідації. На це не зміг вплинути навіть його можливий власник Вадим Новінський-номер 5 у списку найбагатших людей України 2014 року. Клієнти установи жаліються: «Взяв у кредит авто, що буде тепер? Якими будуть відсотки? Раптом їх підвищать? Хочу якомога швидше закрити кредит, проте у багатьох містах, в тому числі й моєму, банк вже закрив відділення». Проте безвихідних ситуацій не буває, тому вихід платники все ж знайшли. Можна оплатити заборгованості у відділеннях ПравексБанк. Експерти зазначають, що з виплатами кредитів навіть банкам-банкрутам не варто баритися, адже потім гроші у Вас може вимагати інший банк, до якого це право переходить. На разі у процесі ліквідації знаходиться 21 банкова установа, серед яких, зокрема,  "БРОКБІЗНЕСБАНК",  "БАНК ФОРУМ", а термін ліквідації вже завершено у таких банків як "Національний стандарт", "Європейський банк розвитку та заощаджень", "Трансбанк". Ці дані Ви можете відслідковувати самостійно на сайті НБУ. Юристи ж радять у проблемних випадках з банком звертатися до компетентних органів, тобто спершу міліції, а згодом – прокуратури. Нині до України повертається мода часів кризи 2008 року. Мова йде про бізнес з повернення депозитів. Інтернет просто кишить оголошеннями типу «Допоможемо повернути депозит в будь-якому банку». Відмова у поверненні вкладів українцям може штовхнути людей у обійми подібних помічників, тому «Електронна книга скарг України» щиро вірить у інтелект вищих фінансових посадовців та пошук ефективних шляхів вирішення цієї проблеми.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка