Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Кожен четвертий на Землі дає хабар

10.07.2013 13:57
2124
 
Весь світ потерпає від тотальної корупції... За даними Міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International, у всьому світі кожен четвертий змушений платити хабарі. І тенденція показує, що ситуація з хабарями тільки погіршується. Щоб зробити такі висновки організація опитувала жителів зі 107 країн.  З'ясувалося, що кожен четвертий житель планети хоча б раз давав хабар. Жителі 83 країн вважають, що рівень корупції у них за останні два роки зріс.  В Україні в цьому впевнене стільки ж людей, скільки і в США (у нас - 59%, у американців - 60%). В 11 країнах кажуть, що рівень корупції у них знизився. Це, наприклад, Азербайджан, Грузія, Сербія, Бельгія, Камбоджа.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ТЕРНОПІЛЬЦІ СКУПОВУЮТЬ АКЦІЇ ЛОНДОНСЬКОЇ БІРЖІ"Перші місця по корупції у світі займають поліція і суди, тобто саме ті люди, хто хабарництво покликаний викорінювати. В чесність політиків жителі також вірять все менше. У 51-й країні найбільш корумпованими назвали політичні партії. Це США, Канада і вся Західна Європа. Воно й не дивно. Буквально вчора скарбник правлячої Народної партії Іспанії визнав, що їх політсила вже 20 років фінансується через "відкати".

УКРАЇНА

В розділі, присвяченому Україні, можна дізнатися, що наші громадяни найбільш корумпованими вважають суддів (87%), а найбільше хабарів дають міліціонерам (49%). На другому місці по хабарах у нас лікарі, а на третьому - викладачі та інші трудівники сфери освіти. Найменш корумпованими у нас вважають релігійні (37%) та неурядові організації (42%), а також ЗМІ (48%).ЧИТАЙТЕ: "РЕЙТИНГ НАЙКОРУМПОВАНІШИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ"Міліціонери і судді - на перших місцях за корумпованості вже багато років. А ось депутатів парламенту в останній рік з оцінки корумпованості наздогнали медики. Що цілком зрозуміло - середньому українцеві доводиться куди частіше вирішувати питання з лікарями про видачу потрібної довідки, ніж з нардепами про перенаправлення мільярдних бюджетних потоків. Коментуючи результати дослідження в Україні, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара заявив, що громадяни країни показали владі "жовту картку": "Дослідження минулих років встановили, що довіра до церкви вдвічі вище довіри до судів. Нинішній опитування виявило, що народні настрої погіршуються - 80% вважають взагалі не результативними дії влади і впевнені, що країною керують кілька осіб з оглядкою на власні інтереси. На тлі цих невтішних цифр, а також зважаючи на зростання масового невдоволення українців діями правоохоронних та судових органів, - дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону ", - говорить він.

РОСІЯ

Головний висновок «Барометра» для Росії полягає в тому, що росіяни зневірилися в антикорупційній кампанії влади - лише 5% респондентів назвали ефективними зусилля держави та правоохоронних органів у цьому напрямку. У 2010 році, коли було опубліковано попереднє дослідження Transparency International, цей показник склав майже 24%. Автори приходять до висновку, що ціла серія гучних кримінальних справ, пов'язаних з корупцією в Міноборони, не переконали людей у щирості бажання влади навести порядок. Що не дивно - 80% опитаних переконані, що держава контролюється групами, що діють у своїх інтересах.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка