Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Корисні поради: як правильно зняти житло і не втратити гроші

10.07.2014 17:11
2016
 

На що звертати увагу, обираючи собі дах над головою в стоилці, чи в будь-якому іншому місті. 

Квартирне питання може зіпсувати життя будь-кому. Якими б прекрасними не були стосунки, проте "рай в шалаші" аж ніяк не відповідає сучасним вимогам. Та й причин буває безліч – нова робота, поповнення сім'ї, відповідь же одна – потрібно нове житло. Проте чомусь надто складним видається серед безлічі пропозицій житла віднайти хоча б одну прийнятну. Якщо Ви хоч коли-небудь винаймали житло, стаття буде для Вас зрозумілою. Отже, «Електронна книга скарг України», враховуючи складнощі "кочового життя", та з метою уникнення проблем, пов'язаних із орендою нерухомості, радить наступне. Слід запам'ятати, що бажання зняти житло не має бути спонтанним, оскільки терміновість завжди породжує проблеми обмеженого вибору. Тож не варто відтягувати до останнього переїзд і пошук помешкання.Якщо ж Ви перший раз в чужому місті, то ніколи не намагайтесь шукати житло серед натовпу: залізничні вокзали, автобусні парки. Зазвичай пропозиції, розміщені в таких місцях, є сумнівними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "10 сантиметров к успеху от дизайнера McLaren"
Ні в якому разі не слід користуватися послугами інформаційних агентств, бо останні розміщують інформацію серед оголошень про оренду нерухомості. Не дуже досвідчений споживач "клює" на пропозицію дешевого житла не розуміючи, що ж насамкінець отримає. Слід, усвідомлювати, що за 500-700 грн. за даним договором "горе-винаймач" придбає декілька сотень номерів. Уявімо, яким чином формується подібна база. За допомогою інтернет-ресурсів заповзятливі аферисти формують базу житла, що здається в найм. Після відвідин сайту нерухомості шахраї методом випадкової генерації чисел наповнюють список до кінця. Яким буде здивування, коли післяВашого звернення на тому кінці слухавки відразу вкажуть на напрямок дороги, що, на жаль, не є дотичний з Вашим наміром винайняти житло. Просто кажучи, Вас "відправлять". Навіть юристам-початківцям зрозуміло, що це системне порушення норм стосовно персональних даних, якими шахраї вміло користуються.Також зі свого боку радимо за можливості не користуватися послугами ріелторів. У будь-якому випадку обирати Вам. Проте станом на 10.07.2014 не прийнято жодного нормативного акту, який би регламентував діяльність ріелторів та визначав їх відповідальність. Останні навіть не є стороною договору. Зрозуміло, що в будь-якій цивілізованій країні існує чітке розмежування: хочеш користуйся послугами ріелторів та обирай кращі пропозиції, не хочеш - обирай самостійно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "5 важливих правил вибору якісного взуття"
Лише в Україні споживач мусить опиратися збитковим пропозиціям ріелторів та щоразу відвойовувати свою можливість самостійно обирати. Видається зрозумілим, що ріелтор не гарантує комфортного проживання, виконання договірних зобов'язання іншою стороною договору. За що ж тоді сплачено гроші? Отже, розширюйте кордони власного вибору та не дозволяйте іншим людям свідомо маніпулювати Вами: "та Ви ж нічого без ріелтора не знайдете". Повірте, знайти можна будь-що, головне –  позбавити інших можливості заробляти гроші "продаючи повітря" та водночас підвищити їх професійний рівень, змусивши насамкінець отримувати гроші лише за результат. З позиції пошуку житла виправданим видається поспілкуватися з сусідами. Завжди знайдеться принаймні один балакучий сусід, що розкриє всі карти та повідає цікаві історії про власників, проте будь-яку інформацію слід сприймати із застереженням. Намагайтесь пригадати фактори, котрі вплинуть на проживання: гамірні сусіди, шум проїжджаючих авто, сміттєзвалище, розміщене за рогом тощо. Під час розмови з орендодавцями слід вимагати пред'явлення правовстановлюючих документів, якщо Ви хочете уникнути приємної зустрічі з іншими особами, що мають право власності на житло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українці не можуть повернути гроші за відмінені концерти росія"
Зрозуміло, що і в такій незручній ситуації закон – на боці винаймача. Проте судова тяганина позбавить "горе-наймача" значної суми грошей та здатна зіпсувати нерви водночас. Отже, уважно перегляньте документи. Пам'ятайте: Ви маєте на це право. Якщо ж бюджет обмежений, не варто перейматися. В умовах економічної нестабільності не так і багато людей спроможні сплачувати великі суми за житло. В Україні набуває поширення нова форма винаймання житла – "шукаю співмешканку чи співмешканця". Не слід вірити стереотипам, що людина, обов'язково має мати гарне житло, повірте це доступно не всім, тому не слід вважати, що той хто не може заплатити за житло і мусить винаймати його з кимось – невдаха або ж підозрілий тип. Проте, зі свого боку ми б радили Вам за об'єктивної неможливості самостійної оренди житла все ж шукати компаньйону чи компаньйона, а не ж знімати житло з власниками. Оскільки, компаньйона можна знайти за схожими життєвими цінностями і повірте за бажанням спільне проживання може бути дійсно комфортним. Якщо ж Ви оберете винаймати житло з господарями слід знати, що останні зазвичай йдуть на компроміси неохоче. І найголовніше – в будь-якому разі слід укладати договір оренди нерухомого майна. Оскільки, з огляду на постійне підвищення комунальних послуг вказане хоч якимось чином гарантуватиме Ваші інтереси та врешті що б не сталося,  укладання договору унеможливить ситуацію коли хтось захоче Вас виселити достроково або ж зникнуть особисті речі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Десять правил вибору побутової техніки"
З урахуванням наведеного, бажаємо Вам успіхів під час пошуку житла та водночас рекомендує зберігати спокій та бути терплячим в такій важливій та водночас надто виснажливій справі. Щиро Ваша, "Електронна книга скарг України";)
reaction.ua@gmail.com:Зображення видалено.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка