Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Коли покидаєш домівку: корисні поради

10.12.2012 21:28
3339
 
Ви вже у відпустці. В кишені - путівка і квиток. Начебто все готово, ось він, довгоочікуваний відпочинок. Але, перед тим, як їхати з дому, потрібно зібрати речі. Що потрібно знати збираючись в подорож на довго, читайте далі... Якщо Вас точно не буде вдома тривалий час слід запам´ятати пару пунктів, які допоможуть нервам, коли Ви приїдете до дому з відпустки.
 • Не залишайте влрма продукти, які можуть зіпсуватись.
 • Крупу і борошно пересипте в спеціальні банки та коробки.
 • Розвішайте в кімнатах і на кухні липучки від мух.
 • Щільно закрийте водопровідні крани, вимкніть електрику, закрийте кран для газу.
 • На ліжка та на м´які меблі постеліть простирадла.
 • Старанно вимийте підлогу і натріть її сумішшю скипидару навпіл із нашатирни спиртом.
 • Всі шерстяні речі складіть в шафи і присипте нафталіном.

Коли час настав складати речі?

 • Складіть список речей, які вирішили взяти.
 • Поклавши сорочки - викресліть відповідний рядок і т.д. Коли список перетвориться на смугастий аркуш паперу. можете бути певні - нічого не забули.
 • Беріть з собою тільки конче необхідні речі.
 • Ліки та духи під час перевезення у валізі не розіллються, якщо пробки флаконів облити розплавленим парафіном.
 • Завчасно подумайте, який саме одяг слід взяти з собою. Для того щоб бути одягненим красиво  й елегантно, не обов´язково мати багато костюмів, суконь. На час літньої відпустки для жінки доречною буде сукня з льону, бавовни, штапелю, синтетичних тканин, шовку. Вечори влітку бувають прохолодними, тому не завадить взяти з собою також шерстяний костюм.

Що таке "заколисування"? Як запобігти йому?

Ви тільки-но розпочали мандрівку, а доброго настрою вже як не бувало. Що ж сталося? Вас "заколисує".  Ця неприємна штука у людей виникає і під час плавання неспокійним морем, подорожі автомобілем, польотів літаком.

"Заколисування", або, як його ще називають, "морська хвороба", викликає нудоту, зблідніння, головний біль, інколи навіть знепритомнення. Фізіологія "заколисування" досить складна. Вчені твердять, що його причиною є переміщення тіла по вертикалі, внаслідок чого шлунок, печінка, та інші внутрішні органи під дією сил інерції зміщуються і подразнюють відновідні нерви.

Те ж саме відбувається при різких поворотах автомобіля: дія відцентрових сил призводить до розладу вестибулярного апарата - органа, який регулює рівновагу тіла, і хворобливе подразнення відповідних нервів має своїм наслідком "морську хворобу".  Людина може успішно боротися із "заколисуванням" . Моряки, льотчики, шофери на початку своєї діяльності часто зазнають "морської хвороби", але з часом переборюють її.

 • Під час сильної хитавиці глибоко вдихніть повітря в той час, коли судно (чи літак) опускається, і затримайте повітря в легенях до початку руху вгору: рухливість внутрішніх органів зменшиться і, отже, хворобливі відчуття зникунть.
 • Під час поворотів автомобіля перехиліться в бік повороту тим сильніше, чим він крутіший і чим більша швидкість руху; при цьому менше подразнюються чутливі нерви, зв´язані з вестибулярним апаратом.
 • Під час підйому на літаку іноді виникає неприємне відчуття у вухах; це на барабанну перетинку ззовні впливає знижений тиск. Проте досить зробити кілька ковтальних руів, як це відчуття зникає. Одна-дві кисленькі цукерки - і ось Ви почуваєте себе  зовсім добре.
За допомогою цих простих прийомів часто можна запобігти "морській хворобі", а той подолати її. Навіть за тих випадків, коли пасажиру вона вже почала даватися взнаки. Слід також пам´ятати, що коли людина зосереджується на регулюванні дихання або пильнує за положенням свого тіла, вона менше "заколисується", оскільки увага її відволікається.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка