Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Керівництво відбирає в інваліда роботу

16.11.2015 11:38
2095
 
До «Електронної книги скарг України» написав наш читач Руслан, він переконує, що його знайома- інвалід отримує погрози від керівництва дитсадка.

ОСЬ ЙОГО ЛИСТ:

Контакти для журналістів: [sociallocker]Охрименко Руслан Валерійович, 11601, м. Малин, вул. Фрунзе, буд. 26В, кв. 61, моб.тел. 0508132606, E-mail: rv.malin@gmail.com[/sociallocker]

"Звертаюсь до Вас із приводу дискримінації та порушення прав інваліда у дитячому містечку «Казка» м. Миколаїв.

Моя знайома - інвалід, цукровий діабет І тип (з ускладненнями). Усім відомо, яка це непередбачувуна та підступна хвороба і скільки потрібно коштів, щоб «вижити» хворому. Державне забезпечення хворих ліками мінімальне. Тому хворий, який не працює, а живе виключно на пенсію по інвалідності, не може забезпечити свої потреби в ліках, харчах, оплаті комунальних послуг.

Моя знайома в свій час отримала вищу педагогічну освіту, працювала в одному з дитячих садків міста. За її словами, мрія здійснилася: робота з дітьми, в яку вона вкладала душу. Але хвороба зробила своє. Ускладнення! Знизився зір, проблеми з судинами, тиск та ін.. Звільнення з роботи! Вона не здалася. Далі йшла до своєї мрії.

Влаштувалась в ДМ «Казка» прибиральницею приміщень. З її слів: мені байдуже, де працювати і ким, тільки б біля дітей. А тут і графік підходить (чотири години на день), і умови праці хороші - у приміщенні, що особливо актуально в зимній період (простуди протікають із тяжкими ускладненнями). Також робота не заважає виконанню необхідних медичних маніпуляцій. І до пенсії непоганий додаток 600 грн за 0,5 ставки, і колектив привітний.

Але влітку 2015 року змінився керівник ДМ «Казка», ним став Любаров Ю.Й., відповідно, змінився і заступник керівника, цю посаду зайняла «протеже» нового директора Наталія Костянтинівна (вибачте, прізвище не знаю). От вона і почала «выживать неугодных». Перший не витримав завхоз, військовий у відставці, серйозна, дисциплінована і надзвичайно порядна людина. Написав заяву на звільнення. Заступник директора Наталія Костянтинівна перебрала на себе його обов’язки, відповідно, з заробітною платою (заст. директора 0,5 ставки, зав.госп. 1 ставка). Встановила собі вільний графік відвідин роботи (керівництво в телефонному режимі). Потім настала черга двірників, звільнились майже всі, перед днем міста ДМ «Казка» прибирали художні працівники. Звільнився столяр, електрик. Прийшла черга моєї знайомої прибиральниці приміщень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Магазин "Парасолька" продає неякісний товар»

Усе почалося з перепрацювання: одна, дві години (безоплатно), потім до обов’язків прибиральниці приміщень без згоди працівника і також безоплатно приєднали обов’язки двірника (вище я писав, що двірників не вистачає). Паралельно з вищевказаним - постійні усні погрози про звільнення за невиконання обов’язків. Одним словом, цькування, щоб людина звільнилась за власним бажанням!

Закони України, що захищають права інвалідів, КЗпП України заступнику директора ДМ «Казка», мабуть, невідомі, адже за освітою вона - музика. Після звернення до місцевої влади естафету у заступника директора перейняв сам директор ДМ «Казка» Любаров Ю.Й.. Почав вимагати документи, що підтверджують наявність хвороби та засвідчують чинність групи інвалідності (яка в 2010 р. була надана довічно). Хоча всі вищезазначені документи були надані при влаштуванні на роботу до ДМ «Казка» рік тому.

Звучать також усні погрози про звільнення, про підробку документів, що засвідчують наявність групи інвалідності, про скорочення ставки до 0,25% без зниження об’єму роботи. І це все в державній установі, в установі культури.

Я звертаюсь із цим листом до Керівників міста, області, державних органів захисту інвалідів, громадських організацій із захисту прав інвалідів Миколаєва та України, преси, телебачення. Допоможіть вирішити цей прикрий конфлікт і допомогти знедоленому інваліду відстояти своє робоче місце та право на роботу. Ні для кого не секрет, як тяжко в цей час знайти роботу, тим більше для людини з особливими потребами.

Я ніяким чином не хочу зашкодити ДМ «Казка», це прекрасний куточок дитинства і окраса Миколаєва, хочеться, щоб ДМ «Казка» показували у телевізійних сюжетах тільки з хороших приводів. Дякую!"

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка