Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Героїн, радій і ще 5 смертельних речовин, які продавалися в аптеках

02.06.2014 16:39
3429
 
Аптека, колись, могла стати раєм для наркомана, а для звичайного покупця - небезпечною зоною.

1. Істина у свинці

Стародавні римляни щосили використовували свинець, пхаючи його то в фарбу для розпису тарілок, то у водопровідні труби, всупереч численним попередженням кесаревих інженерів. А ацетат свинцю вони і зовсім додавали у вино, щоб воно було солодше. Ясна річ, труїлися у великих кількостях – таких, що тепер історики розмірковують, чи не були причиною падіння імперії психічні розлади, які свинець викликає, потрапляючи в організм.

2. Старших треба слухати

Римський історик Пліній Старший вважав, що одяг, просочений азбестом, «захистить від всіх наклепів, навіть тих, що напускають волхви». Добре якби один Пліній. Всі римляни просочували азбестом скатертини, щоб ті не горіли. (Легко прибирати: сунув скатертину у вогонь, а дістав вже чисту.) Цікаво, що Пліній при цьому не радив купувати рабів, які попрацювали на азбестових каменоломнях. «Вони рано вмирають», – писав він.

3. Опіум для народу

Середньовічний лікар Парацельс всій Європі прописував опіум як знеболююче. А оскільки був ще і в маркетингу сильний, то перейменував опіум в «лауданум» – «во здравіє». Лікували ним, як аспірином, все, від нежиті до проносу. Ч. Діккенс навіть вдавався до нього, коли погано складалося. Про підступність опіуму заговорили лише в XVIII столітті, та й то у зв’язку з тим, що кілька людей отруїлися, прийнявши його разом з камфорою.

4. Сніданок для ідіотів

Роберт Лойбл, глава компанії, що виробляла пестициди, був настільки впевнений в нешкідливості пестициду, що навіть взявся довести це на собі. Три місяці він напихав ними себе і дружину, відзначаючи повну відсутність негативних ефектів і навіть відчуваючи приплив енергії. Пізніші дослідження показали, що пестициди і справді нетоксичні: вони лише викликають рак і відкладені неврологічні перекоси.

5. Героїн в маси

Молоді матусі в 1898 році пачками скуповували героїн від фірми Bayer для своїх діточок – як відмінний засіб від ГРВІ. Його незабаром схвалила навіть Американська медична асоціація, як препарат, який не формує залежність на заміну морфію. Ой як помилково схвалила! Коли стали надходити тривожні сигнали, Bayer визнала свою помилку і ліки з виробництва в 1913 році зняла. Але ще 10 років героїнові таблетки, льодяники і еліксири продовжували продаватися всім бажаючим.

6. До речі, про камфору

У середині XIX століття вважалося, що камфора допомагає від істерії, холери та подагри. Потім, правда, медики розібралися, що камфора токсична, і їй довелося робити кар’єру в галузі феєрверків. Однак і сьогодні камфора міститься в різних масажних мазях і кремах, на упаковці яких красується напис: «Проковтнув – негайно біжи в промивальне відділення!»

7. Могила світлячків

Чого тільки не лікує радій! У 1920-х його додавали і в зубний порошок, і в мило, і навіть у протизаплідні засоби. Був навіть еліксир довголіття під назвою «радітори». Сталеливарний магнат Ебен Байерс випив близько 1400 пляшечок цього засобу за кілька років і помер після операції з видалення щелепи, коли кістки в його тілі стали розкладатися. На щастя, через нього популярність напою різко похитнулася, і багатьом любителям радію вдалося вціліти.
За матерілами: vprofi.com
Щиро Ваша, "Електронна книга скарг України";)
reaction.ua@gmail.com:Зображення видалено.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка