Плісе, схоже на те, яким всі захоплювались на паризьких подіумах, спокійнісінько собі зберігається у київському музеї Гончара.
Адже саме звідти на виставку передали ці костюми.
І ще одна цікава історія пов’язана з останнім паризьким тижнем haute couture. Колекція італійського дому моди Valentino багатьом видалась такою, яка має українські мотиви. На перший погляд, і справді, однак, як виявилось, дизайнери марки черпали натхнення у творчості білоруського художника Марка Шагала.
[caption id="attachment_9718" align="aligncenter" width="600"]
Схожі настрої лунали і після показу осінньо-зимової колекції Gucci 2008-го року. На той час дизайнерка марки Фріда Джаніні була інспірована одягом гусарів, а також узбекськими та туркменськими мотивами.
[caption id="attachment_9720" align="aligncenter" width="600"]


Ще один поціновувач етно-мотивів в моді Джон Гальяно дав такі настанови візажистам, коли ті робили макіяж моделям для його осінньо-зимової колекціі 2009-го року: дівчата мають бути схожі на "замерзлих українських наречених".
І справді, бачимо мотиви вишиванок та червоно-біло-чорну кольорову гамму ансамблів на подіумі у цього митця моди.
[caption id="attachment_9723" align="aligncenter" width="600"]
Нешироко відому історію так званої "Асгарди", лицарського мистецтва жінок України, яке практикують в Карпатах, представив разом зі своєю осінньо-зимовою колекцією 2013 американський дизайнер Прабал Гурунг.
Він просто знайшов інформацію про сміливих українок в Інтернеті.
[caption id="attachment_9724" align="aligncenter" width="600"]





Ще одна цікава варіація на українські національні мотиви у сучасному прочитанні – у весняно-літній колекції 2015 київської дизайнерки Ксенії Шнайдер.
"Ми просто взяли традиційні орнаменти та розтягнули їх, зробивши так званий глітч-принт", розповідає дівчина. Має свіжий вигляд та небанально.
[caption id="attachment_9731" align="aligncenter" width="600"]

Таку тенденцію аналізує історик моди Зоя Звиняцьківська: "Переосмислення нашої культурної спадщини, переказ її сучасною мовою, інтеграція в актуальну моду – це набагато складніше, ніж робити вишиванки або нашивати на сучасний одяг стрічки з національним орнаментом. Але ця робота вже йде".
Звісно, якщо залишити осторонь наші патріотичні замилування, у світі моди існує кілька видів національних мотивів, до котрих дизайнери час-від-часу повертаються.
Наприклад, це малюнок "ікат", який у нас переважно асоціюється з одягом Середньої Азії, однак бере своє походження в Індонезії. Такий принт можна побачити, приміром, на сукняхGucci весняно-літньої колекції 2010 року чи на брюках колекції бельгійського дизайнера Дріса ван Нотена того ж сезону.
Останній, власне, славиться своєю роботою з принтами.
Окрему когорту складають так звані "трайбал", або ж африканські принти. Переважно це крупні малюнки, які дизайнери використовують для весняно-літніх колекцій. Особливо запам’яталися образи з колекції британської марки Burberry сезону весна-літо 2012, де такі принти були використані навіть для верхнього одягу. [caption id="attachment_9734" align="aligncenter" width="600"]
