Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Чим небезпечні водомети для людей?

23.01.2014 14:44
3256
 
Як це працює: водяні пушки можуть завдати серйзоних травм, навіть на відстані 30 метрів. Про цю зброю тут. На відстані 5 м струмінь води, що вистрілює під тиском в 11 атмосфер, здатний заподіяти тяжких тілесних ушкоджень, ударна ж її сила - без травм - зберігається і на 30 м! Згадки про такі машини все частіше з'являються в політичних новинах, ніж в технічних статтях - при тому, що, наприклад, українськими силовиками ні разу (!) вона так і не використовувалася. Що ж таке водомет - зброя психологічної війни або дієвий засіб у боротьбі зі злочинністю? Міліція одразу відповість: звичайно, в першу чергу працює психологія. Сама поява броньованого водомета на вулицях міста остуджує навіть найгарячіші голови і радикальні бажання. Спецмашини виглядають грізно і всім своїм виглядом кажуть: більше ніяких церемоній, зараз буде війна. Проте за весь час роботи українських правоохоронців з водометними установками їх жодного разу не доводилося застосовувати проти людей. Окрім останнього разу на вулиці Грушевського, коли під виглядом гасіння пожежі, все ж таки вода потрапляла на людей. Це можна побачити на відео: Але, це, навряд чи можна назвати справжнім застосуванням водомета. Все-таки водомет - певною мірою зброя «передостанньої нерадикаольної дії», далі вже тільки бойові дії.

5 метрів безпечна дистанція

Проте водометний спецавтомобіль можна назвати гуманним засобом. Мистецтво стрілка полягає, крім усього іншого, в тому, щоб не підпускати натовп на дійсно небезпечну - для людей, а не для машин - дистанцію. На відстані 20-30 м удар водяного струменя відчуавється, він відкидає людину або перешкоду в сторону, штовхає його, при цьому не завдаючи каліцтв. Але вже на п'яти метрах стріляти не можна: бо струмінь нанесе серйозні травми.

Ціль №1 на демонстраціях - водомет

Натовп - страшна сила, вона здатна перевертати танки і трощити стіни, а водометний спецавтомобіль - перша мішень для будь-якого демонстранта. Великий , яскравий, помітний - легко потрапити каменем або пляшкою із запальною сумішшю. Тому на водомети в обов'язковому порядку є власні системи пожежогасіння. На даху «Мерседеса» добре видно шість форсунок, що подають воду зверху, а на КамАЗі є спеціальна система гасіння коліс.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Під революціний шумок активізувалися телефонні кидали"

Непідступний водомет для демонстрантів

Від демонстрантів, готових забиратися на водомет, захист передбачений серйозний: з боків машин встановлені форсунки, що створюють хмару перцевого газу на відстані приблизно метра навколо машини: близько не підійдеш, на дах не заберешся. При цьому кабіна водометів герметизується, і включається ізольована система життєзабезпечення, яка фільтруює повітря, що надходить зовні.  Хоча на деяких водометах така система відсутня. Але газ навколо машини - є майже у всіх водометних машинах. Що також може засмутити демонстрантів, а міліціянтів захистити - восьмиствольні висувні гранатомети, які висовуються з даха авто. Якщо буде зовсім погано - можна стріляти світлошумовими або газовими гранатами. Але це вже крайній випадок. Важко уявити собі ситуацію, в якій би броньований агрегат із загратованими вікнами і могутнім відвалом для зносу барикад піддасться по-справжньому серйозній небезпеці.

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ВОДОМЕТУ

Місце і час появи першого в історії водомета точно відомі: Берлін, 1930 рік. Це був броньовик з цистерною на базі Mercedes. Стрілок стояв усередині кабіни і спостерігав за навколишнім оточенням через бійниці в "башні", розташованої на даху і обладнаної брандспойтом. Ледь що - і він влаштовував демонстрантам «лазню». За принципом дії та машина відрізнялася від сучасних ще й тим, що стріляти могла тільки в нерухомому положенні, оскільки колеса і насос працювали від одного двигуна. Перші водомети сучасного типу, «бронечерепахи», з'явилися наприкінці 1970-х років знову ж таки в Німеччині, на цей раз - у Західному Берліні. За комплекцією подібні машини майже не відрізнялися від сьогоднішніх, та й базувалися на звичному нам мерседесовскому шасі.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка