Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Чи потрібно? "Обов'язкове ЗНО з математики - формальна процедура. Ніякого впливу на знання"

15.01.2020 17:55
2433
 
Зовнішнє незалежне оцінювання з математики стане обов'язковим з 2021 року та буде дворівневим. У Міністерстві освіти і науки України вважають, що таке нововведення допоможе вирішити проблеми з поганими математичними знаннями учнів, а також поглянути на методики викладання з іншого боку. Проте така новина викликала не мало дискусій в українському суспільстві.

Ось одна із думок: 

"У освітньому і навколоосвітньому середовищі не стихає дискусія щодо запровадження обов’язкового ЗНО з математики. Про власне бачення проблеми ЗНО з математики я вже писав не раз і не два. Повторюючись, знову спробую акцентувати увагу тих, хто думає і тих, хто приймає рішення (?), лише на одному питанні: «А для чого потрібно запроваджувати обовязкове ЗНО з математики?» Якщо, запроваджуючи обов’язкове ЗНО, ставиться мета домогтися рішучого поліпшення математичних знань у випускників шкіл - то це рівносильно меті побудови комунізму. Бо, по-перше, у переважної більшості випускників шкіл відсутня мотивація вивчати математику. По-друге, примусити навчатися (а запровадження обов’язкового ЗНО це фактично вияв того ж примусу) можна, але, як свідчить величезний пласт суспільного досвіду, таке навчання реальної користі не принесе: силоміць милим не будеш, складуть ЗНО і забудуть.Тим більше, якщо йдеться про ЗНО з математики в українському виконанні та з українським порогом «склав/не склав», котрий, як правило, не перевищує поріг вгадування. Тобто, запровадження обов’язкового ЗНО з математики - абсолютно формальна процедура, яка апріорі не може мати реального впливу на якісне поліпшення математичних знань випускників шкіл. Про студентів коледжів і технікумів, в яких математика не є профільним предметом, то це взагалі окрема тема. Бо для них це ЗНО, на мою думку, є не чим іншим, як сумним шоу з можливими достатньо негативними наслідками. Іншими словами: серйозної та глибокої мотивації у контексті вивчення математики обов’язкове ЗНО з цього предмету не матиме. Мотивувати може лише вчитель. Із першого класу. І далі. А от із вчителями, які можуть мотивувати вчитися, а не просто провести урок, із кожним роком стає все складніше і складніше.Вони зникають як мамонти. І процес їхнього зникнення зупинити не вдалося. Більше того, не бачу навіть концептуальних спроб це зробити. Крім розмов. Між іншим, мамонти зникали упродовж достатньо тривалого історичного періоду. Зникнення вчителів, які можуть мотивувати, а не лише проводити уроки, відбувається страшенно швидко. Ось у чому проблема. А не в необхідності запровадження обов’язкового тесту з математики. Між іншим, тест з української мови та літератури обов’язковим для випускників шкіл став таким кілька років тому. Чи поліпшилися суттєво знання випускників шкіл з української мови після запровадження обов’язкового тесту? НЕ ПОЛІПШИЛИСЯ. Цьогорічні результати ЗНО про це переконливо свідчать. І не лише результати ЗНО. Тож не потрібно, як кажуть в народі, шукати сокирку під лавкою. Вона не там лежить. P.S. Лише дуже прошу не думати і не писати, що гарні знання абітурієнтів із математики потрібні нашим університетам. Маємо досвід 2014 року, коли ми спробували запровадити тест із математики двох рівнів: стандарт і більш складний. Тоді лише два чи три (!!!!) університети умовою вступу визначили наявність результатів тесту складнішого рівня..." - публікує слова Ігора Лікарчука "Електронна книга скарг України".
Контакти для журналістів та правоохоронців приховано!
Ми можемо надати контакти скаржника журналістам та правоохоронцям, зазвичай це телефон та е-мейл, для цього потрібно сплатити послугу згідно тарифу.
1 деньМінімальний

Після оплати ви отримаєте контакт скаржника, зазвичай це номер телефону та його е-мейл адреса

Ціна: 63 грн
Обрати тариф
Рекомендований тариф1 місяцьСередній

Після оплати ви отримаєте контакти скаржника, зазвичай це е-мейл адреса та його номер телефону. Обираючи цей тариф, усі контакти будуть вам доступні протягом місяця.  

Ціна: 220 грн
Обрати тариф
6 місяцівПрофі

Після оплати ви отримаєте контакти скаржника, зазвичай це е-мейл адреса та його номер телефону. Обираючи цей тариф, усі контакти будуть вам доступні протягом півроку.  

Ціна: 730 грн
Обрати тариф
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка