Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

Чи має право чиновник користуватися предметами віри у кабінеті де приймає громадян?

10.10.2017 15:43
1762
 
Нещодавно до "Електронної книги скарг України" написав наш читач із Одещини, який поскаржився на чиновницю у якої в кабінеті були виставлені ікони. Його це дуже обурило про що він їй сказав. Але на прохання їх прибрати - вона відмовилася. Оскільки питання делікатне - ми звернулися до юриста Катерини Визницької за поясненням, чи може чиновник прикрашати свої кабінети де приймає громадян предметами віри і, що про це говорить Конституція України? "Конституція України, а саме стаття 35 чітко говорить, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Держслужбовець керується Законом України «Про державну службу» та в статті 24 «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, замовними або іншими ознаками». Звісно, кожна людина має на це право і ніхто не має право заборонити його. Але у статті 35 Конституції України є продовження - здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. Але людина, яка працює на державній службі (тобто держслужбовець), повинен керуватися Конституцією України, ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» та ЗУ «Про державну службу». В них прописані права та обов’язки держслужбовців. Але в жодному законодавстві не вказано чітко, що держслужбовець не має право користуватися предметами віри у кабінеті. Тому, відповідаючи на ваше питання, однозначно сказати «Ні, не може» або «Так, може» - важко. Напевно, чиновниця керується тим, що теж має право, як це прописано в Конституції України. Але забуваючи про те, що вона держслужбовець і в цьому випадку, можливо варто було утриматися від предметів віросповідання в своїй кабінеті. На сам перед держслужбовець повинен виконувати свої обов’язки, згідно статті 8 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» та не ділити громадян по віросповідання. Але і громадянин не має права вимагати -  їх прибрати, так як, цим порушує Конституцію України. Тому в такому випадку, чиновнику, можливо слід думати, що він на посаді, на якій надає послуги, а значить, як ввічливий продавець - мав би пам'ятати, що клієнт завжди правий. Як і в цьому випадку і все ж таки утриматися від дратівливих для когось предметів".
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка