Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

Часткова мобілізація в Україні: що це означає? Відповіді на основні питання

04.08.2014 14:57
4276
 
Ми вважаємо, що обізнаність – найкращий спосіб боротися із панікою та дезінформацією. Відповіді тут. Журналісти "Електронної книги скарг України" підготували спеціальну довідку, що відповідає на найбільш важливі питання та пояснює, що означає введення часткової мобілізації. 22.07.2014 року Верховна Рада України прийняла закон "Про часткову мобілізацію", що затверджує аналогічний Указ президента. Країну чекає новий етап військової мобілізації. Перша і друга черги відбулися навесні 2014 року - згідно з Указами в.о. Президента від 17 березня і 6 травня.

Війна? Воєнний стан?

Ні в Указі Президента України, ні в Постанові Верховної Ради України, про введення воєнного стану раніше немає ні слова. Рішення про введення воєнного стану - прерогатива РНБО і поки таке рішення не прийнято.Цілі часткової мобілізації (аргументи президента України Петра Порошенка): -більшість бійців Збройних сил і Нацгвардії знаходяться в зоні АТО вже кілька місяців, тому необхідна ротація; -необхідно посилити охорону кордону; -влити свіжі сили в підрозділи територіальної оборони; -зміцнити бойові частини та частини забезпечення бойових на Сході країни.

Кого призиватимуть? 

-Хто не служив, того і не призовутьНинішній етап мобілізації проводиться в рамках так званої "першої хвилі", яка передбачає, що у війська призиваються: добровольці; офіцери і сержанти запасу, що служили в армії чи інших силових структурах, що володіють затребуваними військовими спеціальностями; а також пересічні запасу з досвідом армійської служби. Нагадаємо, всього хвиль мобілізації може бути чотири. У разі загострення ситуації після першої (нинішньої) хвилі мобілізації можуть бути оголошені наступні етапи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Про демобілізацію мобілізованих бійців: коли повернуться мобілізовані?"
Друга хвиля часткової мобілізації - призиваються офіцери та сержанти запасу всіх військових спеціальностей; рядовий склад в запасі всіх військових спеціальностей з армійським досвідом; вищий офіцерський склад всіх військових спеціальностей. Що стосується офіцерів запасу, що не служили в армії, які закінчили військові кафедри цивільних вузів, то їх призивати не повинні, так як в Україні близько 20 тисяч офіцерів запасу з реальним військовим і миротворчим досвідом.Третя хвиля - мобілізуються 18-річні призовники, жінки - військовозобов'язані (польові лікарі, медсестри, технічні спеціалісти); а також ті, хто не проходив військову службу, але не має "білого квитка";Четверта (малоймовірна - можлива, тільки якщо війна в самому розпалі йде довгий час) -  настає загальна мобілізація - у війська йдуть всі, хто здатний тримати зброю. Всі призовники та резервісти повинні проходити медичну комісію.

Особливості нинішнього етапу мобілізації

Третя черга часткової мобілізації дозволить додатково привести в бойовий стан 15 військових частин і доукомплектувати 44 частині забезпечення, а також здійснити перегрупування особового складу там, де вона найбільш необхідна. Точну кількість резервістів, які підлягають мобілізації ніхто не назвав, не вказуються ці цифри і в Указі Президента. Кількість визначатиметься кожним силовим відомством. Це закрита інформація. Кожне відомство зробить свій розрахунок і передасть у військкомати. І залежно від цього розрахунку призиватимуться люди. Як правило, військовою частиною називають полк або бригаду (1 тис і 3,5 тис військовослужбовців відповідно).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "10 сантиметров к успеху от дизайнера McLaren"
Якщо виходити з цих даних, то мова може йти про мобілізацію десятків тисяч резервістів протягом 45 днів. Поки немає остаточної ясності і щодо найбільш затребуваних військових спеціальностей, виходячи з яких будуть залучати до служби резервістів під час нинішнього етапу мобілізації. Лише трохи про це в Раді сказав секретар РНБО Андрій Парубій: "Якщо під час першої черги мобілізації ми доукомплектовували переважно бойові частини і мобілізували, в основному, тих фахівців, які мають бойові спеціальності - десантників, гранатометників, артилеристів, - то зараз акцент робитиметься на комплектації частин забезпечення фронту. Тобто тих частин, які безпосередньо не беруть участь в бойових діях, але займаються підтримкою армії на передовій. Також будемо частково проводити ротацію особового складу". "Підкреслюю, що при частковій мобілізації призиваються ті, хто вже пройшов армійську службу - офіцери запасу і люди, які мають досвід військової служби. І набираються виключно на ті спеціальності, які потрібні конкретним частинах. 18-річні хлопці не призиваються. Також не будуть призивати єдиних годувальників з малозабезпечених сімей "- додав секретар РНБО.

Вік резервістів збільшений

У рамках чергового етапу мобілізації депутати сьогодні підвищили граничний вік військовозобов'язаних у запасі. Згідно з прийнятими змінами, граничний вік військовозобов'язаних у запасі рядового, сержантського і старшинського складу підвищується з 50 до 60 років, молодшого та старшого офіцерського складу - з 55 до 60 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як дипломи українських університетів можуть стати недійсними?"
Як пояснив, представляючи документ, народний депутат, генерал армії Олександр Кузьмук, збільшення призовного віку було необхідно для того, щоб забезпечити третю чергу мобілізації частин забезпечення. Зокрема, мова йде про потреби в лікарях, службовців тилу, електриках, ремонтниках, механіках, водіях.

Обов'язки отримувача повістки: літера закону

За законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. Оповіщення військовозобов'язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка особисто в руки, - а не за допомогою телефонних дзвінків. У повістці має бути вказано час прибуття до військового комісаріату.Важливо! Співробітник компанії, що отримав повістку, зобов'язаний негайно, до відбуття у військкомат, повідомити про це свого безпосереднього керівника.Важливо! За призваними на збори та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи в організації, незалежно від форми власності. Всім, хто перебуває на військовому обліку, з моменту оголошення загальної повної мобілізації (нагадаємо, зараз проходить часткова), забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи військкомату.

А я не хочу в армію!

За неявку у військкомат за повісткою при повній або частковій мобілізації ухильникам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн., За порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн., За умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка - штраф у розмірі від 17 до 51 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хюндай тебе знає. Чому швидкісні потяги не курсують на захід України?"
За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Кого не призвуть ніколи

Призову не підлягають під час мобілізації: -військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації; -визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців; -чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років; -жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років; -зайняті постійним доглядом за якою-небудь особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд; -не можуть бути мобілізовані і народні депутати України. Щиро Ваша, "Електронна книга скарг України";)
reaction.ua@gmail.com:Зображення видалено.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка