Відкрити ролети на вікнах, встановити рівне світло одразу в кількох кімнатах – і все це лиш однією кнопкою. Розумний будинок зможе буквально все, що сприятиме Вашому комфорту. А також, дізнайтеся, як власноруч зробити розумний будинок із старого. Стівен Спілберг, Том Круз, Роберт Деніро, Біл Гейтс – вже обладнали власні апартаменти розумними системами освітлення. Тільки ця система вже може зробити звичайний дім – будинком, який буде називатися «Розумний будинок». Обійдеться вона близько 2 тисяч доларів.
Розумний будинок - переваги:
Незліченні, наприклад те, що Ви можете керувати світлом в будь-якій кімнаті, поверсі будинку лишень одним пультом: хочете більше, хочете менше світла, як бажаєте. Також, за допомогою розумного освітлення в такому ж, розумному будинку, світло вимикається там, де люди чи тварини відсутні, чим заощаджує господарям кошти на електриці – по 15 відсотків щомісяця.
Також, деякі сервіси, які продають системи «розумний будинок» – можуть вмонтувати спеціальну кнопку, яка буде вимикати усе освітлення при її натисканні. Це зручно для тих, у кого великий дім, щоб не оббігати усі кімнати в пошуках увімкненого світла.
Раз натиснув – і все погасло. Ця ж система «розумний будинок» може стати в нагоді проти шахраїв. Господарі, наприклад, ще на роботі. Але освітлення буде ввімкнено на мінімальний режим, що створюватиме ілюзію присутності власників – навряд чи шахраї полізуть в будинок де хтось є. І це далеко не всі плюси такого розумного будинку.
Управління електроприладами
Система «розумний будинок» управляє навіть електроприладами. Пральна чи посудомийна машина, телевізор, комп’ютер, обігрівачі, загалом, уся електроніка можуть слухатися господаря. Секрет в тому, що усі розетки в розумному будинку працюють разом, в одній мережі.
При натисканні кнопочки – Ви можете увімкнути, наприклад, усі прилади одночасно – це зекономить час ранком, а також, можуть працювати і окремо: потрібна праска – вмикайте. Усі ці команди можна задавати з пульта управління або ж зі спеціальної кнопки, яку майстри вмонтують туди, де ви скажете. В таких розумних будинках, навіть гаджети, наприклад, мобільні телефони стають помічником – забули вимкнути газову плиту, чи мікрохвильову, а Ви вже в іншій кімнаті. Спеціальна програма на мобілці дозволить зробити це на відстані.
Також система «Розумний будинок» - може забороняти дитині дивитися телебачення після, наприклад, десятої вечора – розетка сама вимкнеться, як Ви запрограмували у потрібний час.
Розумний будинок з розумним домофоном
Маючи такий розумний пристрій – Вам не потрібно виходити через увесь будинок до того, хто прийшов. На спеціальному пристрої з’явиться картинка з вулиці.
Тепер Ви можете поставити усі потрібні запитання небажаному гостю і не виходити до нього. Модні системи відео спостереження – як і решта функцій розумного дому – завдяки інтернету – доступні на відстані. Найдорожча принада розумного будинку – медійна система, здатна перетворити кімнату на кінотеатр. Натисканням однієї кнопки, закриються штори, опуститься екран.
Така система коштує близько мільйона гривень і своєму господарю дає відчути себе мільйонером. Завдяки спеціальним кріслам, наче з кінотеатру, з підігрівом, або й масажем.
Як зробити розумний будинок із свого старенького.
Розумний будинок - економить енергію. Наприклад, вдень можна користуватися ось таким от гаджетом, який перероблятиме енергію сонця і заряджатиме мобільний телефон.
В продовження теми про енергію в розумному будинку - можна придбати ось такий годинник. Батарейки, що встромлені на місце де повинні бути цифри - нормальний господар викинув би, але такий годинник працює сам від б/у батарейок. Які у пульт ні в пульт не підійдуть ні в фотоапарат, але як раз для такого годинника.
Повертаючись до системи "Розумний будинок" - дрібниця, але схоже, найпотрібніша річ в розумному будинку - будильник. Б
о за допомогою нього можна не здригатися з ліжка, а спокійно прокидатися під улюблену радіостанцію, пісню, кінофільм. І цей таки будильник буде, якщо потрібно, нагадувати про незроблені справи.