Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

7 несподіваних чинників які впливають на прийняття рішення

12.07.2013 20:49
6653
 
Коли судді дадуть вірне рішення, а коли ні, як сечовий міхур впливає на Ваш вибір? Так, він теж - важлива деталь в цьому процесі...і багато іншого. Подумайте, коли Ви приймаєте рішення, воно точно зважене, дійсно прийняте Вашим розумом, дійсно співставлені можливі наслідки і найголовніше, чи дійсно воно Ваше, це рішення?Наука дійшла до того, що вивела 7 чинників, які впливають на прийняття Вашого рішення, поставив під сумнів про його правильність. Одже, на що звертати увагу, коли приймаєете рішення?

1. Час доби

Як тіло втомлюється після фізичних навантажень - так мозок втомлюється від рішень, які ми приймаємо.  І втома ця пов‘язана навіть не з трудністю або важливістю рішень, а з їх кількістю. Тільки уявіть собі, скільки ми протягом дня робимо виборів, і це стосується навіть не серйозних рішень: з'їсти картоплю чи гречку, випити кави чи чаю, що вдягнути... Принципова відмінність між психічною та фізичною втомою тільки в тому, що в першому випадку ви не завжди усвідомлюєте, що втомилися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ЯК РОЗВИНУТИ ПАМ'ЯТЬ"

Цікаве дослідження провели в 2011 році, тоді піддослідними виступили ті люди, які приймають за день найбільше рішень - судді. Для досліду їх відібрали близько 1100 і дослідники почали аналізувати, які рішення працівники феміди приймають протягом дня, і виявили, що підсудні у першій половині дня мають більше шансів на апеляцію — а все тому, що судді ще не встигали втомитися й рішення давалися їм легше .

2. Ваш сечовий міхур

Перед Вами важкий вибір, наприклад, колір машини, про яку Ви мріяли сто років... Що не потрібно робити в даній ситуації - йти в туалет! Голландська вчена Мірьям Тук отримала Шнобелівську премію (пародія на престижну міжнародну нагороду — нобелівську премію.) за свою кропітку роботу, за витрачені роки і думки про те, як  контроль над сечовим міхуром може впливати на нашу поведінку. Її досліди не пішли коту під хвіст, виявилося, що люди, яким дійсно терміново потрібно в туалет, стають «уважнішими до грошей» і «менш імпульсивними, воліють почекати, але отримати потім велику нагороду». В одному з експериментів група добровольців випила по п‘ять склянок води, в той час як інша група випила по невеликій чашці дрібними ковтками. Приблизно через 40 хвилин була проведена оцінка самоконтролю учасників. Їм було запропоновано або отримати $ 16 завтра, або — $ 30 через 35 днів. У середньому ті, кому сильніше хотілося до вбиральні, вибирали $ 30 частіше, ніж ті, хто особливих труднощів не відчував.

3. Гнів

Бажаєте прийняти обгрунтоване рішення, - гнівайтеся. В цьому переконані Уеслі Мунс і Діана мейк, психологи з Каліфорнійського університету, довго працювали над тим, щоб з’ясувати, як саме гнів впливає на прийняття рішень.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ТЕРНОПІЛЬЦІ СКУПОВУЮТЬ АКЦІЇ ЛОНДОНСЬКОЇ БІРЖІ" Для першого тесту, психологам довелося розсердити групу своїх колег, критикою, звичайно;) цього, як запвняють вчені, було достатньо щоб отримати потрібну емоцію. От цих злих посадили поряд з групою нерозсерджених учасників. Потім їх попросили подискутувати на тему фінансової спроможності студентів. Розсерджені студенти, як правило, знаходили більш обгрунтовані аргументи на захист своєї позиції.

4. Вибір

Як добре, коли є з чого обирати. Вибір - свобода. Але, вчені проаналізувавши наявність вибору - зрозуміли, що чим менше у людини є варіантів, тим щасливішими ми стаємо коли зробимо вибір. Якщо обирати з багатьох варіантів це не принесе такого задоволення. Вчені провели приватне дослідження, такий собі, мєждусабойчік,) в ньому пропонувалося вибрати з сотень цукерок одну.  Звичайно, учасникам експерименту більше подобалося вибирати з сотень, десятків видів цукерок, але ті, хто вибирав всього з шести, в основному, був більш задоволеним, і окрім того, навіть обіцяв придбати їх знову. Баррі Шварц, автор Парадоксу Вибору, так пояснює це явище: «Чим більше варіантів, тим більша ймовірність, що зроблений Вами вибір — не оптимальний, і ця перспектива перекреслює все задоволення від придбання бажаного товару».

5. Температура

Коли психолог і маркетолог працюють разом - робота може принести цікаві результати. В цьому переконалися Джон Барг - психолог, і Лоуренс Вільямс - маркетолог. Вони вирішили дати помацати групі добровольців гарячу або холодну чашку з кавою, а потім попросили описати свої враження щодо вигаданої людини. Ті, хто чіпав гарячу філіжанку, були схильні оцінювати людину більш тепло і доброзичливо. У експерименті, що відбувався трохи пізніше, добровольці, доторкнувшись до теплого предмета, проявили велику щедрість: зокрема, вони воліли віддати комусь виданий їм подарунковий сертифікат, а не залишити його собі. Чим вище температура навколо, тим сильніше ми схильні довіряти чужим рішенням і здійснювати ризиковані угоди. Тому, якщо підписуєте договори, або зачиняйте вікна в офісі, або робіть це в лазні;)

6. Темп фонової музики

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "КОЖЕН ЧЕТВЕРТИЙ В СВІТІ ДАЄ ХАБАР"Музика - важлива деталь в прийнятті рішення, але саме швидка. Так вважають вчені з 2009 року, теорію навіть підтвердили. Прийняття складних рішень давалося випробуваним легше під швидку музику, а у випадку з простими рішеннями не було ніякої різниці між повільним і швидким музичним темпом.

7. Підсвідомість робить рішення за 7 секунд

Деякі люди вважають, а більшість навіть переконувалися в тому, що коли ми робимо вибір на підсвідомому рівні - то він більш правильний, аніж коли рішення приймається годинами, роздумуючи над фактами і логічним зв'язком. Дослідники з Лейпцига проаналізували закономірні процеси в мозку в момент перед прийняттям рішення і виявили, що підсвідомість може зробити вибір приблизно за сім секунд. Дослідження, опубліковане в журналі «Science», говорить, що роздумувати над вибором — значить перебільшувати значення одних аспектів і применшувати значення інших, що негативно впливає на загальне судження. Якщо коротко — прості рішення краще приймати свідомо, а складні — ні. Хороший Вам, а головне, правильних рішень;)
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка