Надсилайте ваші скарги. Ми опублікували вже понад 4 000 скарг та понад 1000 вирішили! 

5 важливих правил вибору якісного взуття

06.07.2014 13:33
2280
 
Поради для кожного, як обрати якісне взуття, на що звертати увагу обираючи взуття в магазинах. Невдало підібране взуття може додати зайвих клопотів. Тож не слід бути легковажними. Полиці магазинів, асортимент ринку, інтернет-каталоги пропонують будь-якому споживачу обрати взуття на власний смак. Здавалось, що може бути легше – "клікнув" мишкою, і пара омріяних черевичків вже чекає на Вас. Та чомусь саме взуття є тією категорією товару, який найскладніше обрати і в разі невдалого вибору замінити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Десять правил вибору побутової техніки"
Дискомфорт від неправильно обраної моделі чи неякісного взуття може зіпсувати настрій навіть найбільш виваженій людині. Тому звертаємо увагу на наступні поради, позаяк практика свідчить про те, що найчастіше проблеми споживачів пов'язані саме з неправильним вибором або  експлуатацію товару. Ми не захищаємо виробників чи продавців, що виправдано обіймають не найбільш зручні позиції, намагаючись переконати, що взуттям теж не слід "забивати цвяхи".             Правило перше – ніякого придбання наосліп. Не слід обирати взуття в інтернет-магазинах, оскільки навіть якщо Ви на 100 % впевнені, що маєте тендітну ніжку 38 розміру,  ніхто не застрахує покупця від можливої невідповідності розмірів. Запам'ятайте, що також не слід обирати взуття-подарунок. Правило друге – обираючи взуття слід обирати виробника, що піклується про власну репутацію. У подібних випадках ціна не є вирішальною категорією. Іноді  витративши купу грошей можна придбати непотріб. Ми б порадили звертати увагу на взуття українського виробництва,  оскільки українські виробники зазвичай використовують лише якісні матеріали. Водночас не вважаємо за необхідне сплачувати за бренд та митні витрати, позбавляючи себе можливості підтримувати національний бренд. Ніхто не гарантує, що саме Ви придбаєте "Армані", а не товар, виробник якого придбав право використовувати чиюсь торговельну марку. Правило третє – обираємо співвідносно до потреб. Якщо це літнє взуття необхідно знати, що останнє має бути виготовлено з натуральних матеріалів, що забезпечують належний рівень проникнення повітря. Слід розуміти: вихована людина не дозволить собі обрати недоречне взуття. Обираючи щоденне взуття пам'ятаймо, що його основне призначення – забезпечення комфорту динамічного пересування. Правило четверте – приміряючи взуття слід пам'ятати, що моделі з натуральної шкіри повністю відтворюють форму ноги та збільшуються "в ширину", але не "в довжину". Тому обрана модель має повністю відтворювати форму ноги та унеможливлювати будь-яку її деформацію. Під час примірки намагайтесь якомога більше ходити.Правило п'яте – уникайте покупок надто дорого чи дешевого взуття. Відповідно до санітарно-гігієнічних норм, слід брати декілька пар взуття, оскільки його необхідно ретельно мити та провітрювати. Придбання надто дорого взуття не завжди свідчить про респектабельність і поміркованість. Зазвичай покупка однієї надто дорогої пари взуття виглядає безглуздо. Річ в будь-якому випадку залишаються річчю, ціннісне значення яких забезпечувати належний рівень комфорту, а не спустошувати Ваш гаманець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Українці не можуть повернути гроші за відмінені концерти росіян"
Слід знати і про неабияке значення догляду за взуттям. Переважна кількість виробників надає документи, котрі визначають, як необхідно доглядати за взуттям. Але, як свідчить практика, ніхто не дотримується зазначених порад. Більшість навіть не усвідомлює, що модельним є взуття, висота підборів якого вище 6 сантиметрів, носите яке рекомендують лише на рівній поверхні. А тепер пригадаймо, скільки панянок на височенних підборах щоранку перестрибують вибоїни асфальту, намагаючись вскочити в переповнену маршрутку. Також взуття вимагає щоденного чищення, навіть не з естетичних міркувань, а хоча б з огляду на санітарно-гігієнічні норми. Після закінчення відповідного сезону слід підготувати взуття та занести в чисте, провітрюване приміщення з метою уникнення появи плісняви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "В Україні можна не сертифіковувати бутильовану воду. Цим користуються шахраї"
Якщо Ви все-таки впевнені, що дотримувались всіх перелічених вище порад, проте згодом віднайшли істотний недолік, що унеможливлює використання за призначенням, пам'ятайте: -          маючи документ, що фіксує придбання взуття (чеки, будь-які оплачені рахунки, товарні талони), слід відразу ж після виявлення недоліку звернутися до продавця з письмовою вимогою про повернення або ж гарантійний ремонт товару; -          зазвичай продавці відмовляються прийняти товар, мотивуючи тим, що закінчився гарантійним термін взуття або воно втратило попередній зовнішній вигляд відповідно до ЗУ "Про захист прав споживачів". Проте, слід також знати, що гарантійний строк взуття-товару, що має сезонний характер обліковується від початку відповідного сезону а саме: зимовий сезон розпочинається з 15 листопада й закінчується 15 березня, літній сезон –  з 15 травня до 15 вересня, весняно-осінній сезон –  з 15 березня до 15 травня та з 15 вересня до 15 листопада. Якщо ж дані норми ніяким чином не можуть Вам допомогти, слід знати, що відповідно до частини 10 статті 8 З У "Про захист прав споживачів" –  "споживач має право пред'явити виробнику (продавцю) вимогу про безоплатне усунення недоліків товару після закінчення гарантійного строку. Ця вимога може бути пред'явлена протягом установленого строку служби, а якщо такий не встановлено – протягом десяти років, якщо в товарі було виявлено недоліки (істотні недоліки), допущені з вини виробника. Вищезазначену вимогу продавець зобов'язаний задовольнити протягом 14 днів з моменту письмового звернення споживача". Отже, пам'ятайте, що безнадійних ситуацій не буває. Використовуючи наші поради, Ви завжди зможете обміняти неякісне взуття або ж компенсувати витрачене. Проте щиро Ваша «Електронна книга скарг України» нагадує, що належний догляд за взуттям ще нікому не зашкодив. Тому купуйте  взуття з задоволенням, використовуйте відповідно до призначення, і тоді омріяна пара найкращих черевичків буде слугувати дійсно довго. Щиро Ваша, "Електронна книга скарг України";)
reaction.ua@gmail.com:Зображення видалено.
Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка