Сайт знаходиться на тестуванні. Можлива некоретна робота. Приносмио вибачення за незручності. 

13 методів економії на комунальних тарифах

16.05.2015 09:42
3949
 

Як економити на комунальних тарифах? Що робити, щоб не так багато платити за воду та світло? Які методи застосовувати? 

З 1 квітня в Україні суттєво зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. Замість розгортання програм енергозбереження, надання позик на модернізацію житла, спрощення процедури встановлення лічильників та максимального стимулювання економії ресурсів, нас поставили перед фактом «Хочеш, не хочеш, а платити доведеться!». Ситуація складається таким чином, якщо самі про себе не подбаємо, цього ніхто за нас не зробить, а тому навчитись заощаджувати доведеться всім. Для прикладу, європейці вже давно живуть з високими тарифами, що стало приводом шукати шляхи економії і зробити бережливе ставлення до газу, води та електроенергії нормою свого життя.

Оскільки, вплинути на тарифну сітку ми, на жаль, не маємо змоги, то єдиним шляхом, який дасть можливість заощаджувати кошти, є економія на споживанні.

Часто буває, що люди, шукаючи легких шляхів економії, вдаються до незаконних вчинків. Встановлюють пристрої, що запускають роботу лічильника у зворотній бік, або так звані «жучки», які дозволяють безплатно користуватися електроенергією в домашніх умовах. Хоча бувають і винятки, наприклад такі, як винахід українського інженера, який розробив прилад, принцип якого побудований на використанні реактивної енергії, яка також є в електромережі, але звичайними лічильниками не враховується, так як споживається користувачами дуже короткий час (як правило, для запуску потужних електроприладів). Згідно з чинним законодавством України населення не сплачує за реактивну електроенергію, а тому такий винахід є цілком законним. Тому, якщо у Вас є креативні ідеї і Ви готові втілити їх в життя, то розробити свій власний метод економії на комунальних тарифах Вам буде нескладно.

Для тих, хто не хоче швидкого результату, без прикладання сильних зусиль, пропонуємо декілька простих і доступних методів, які дадуть можливість зменшити споживання газу, води та електроенергії, не так багато витрачати на оплату послуг та, таким чином, заощадити сімейний бюджет.

Метод 1. Купуємо спеціальні насадки (аератори) на кран або змішувач

Аератори - спеціальні насадки на кран або змішувач для економії води. Економія 30-80 % води, за рахунок більш ефективної витрати, не зменшуючи напір. Вартість – від 100 грн., установка – без технічних навичок, спеціального обладнання та сторонньої допомоги.

Душова насадка розрахована на декілька режимів: від розсіювання (вода розсіюється і надходить великими краплями) до потужного струменя води і використовує води лише 4,5 л/хв. замість стандартних 10-12 л/хв.

Метод 2. Замінюємо унітаз

Замініть унітаз на такий, що має два режими зливу. Якщо ж немає можливості повністю замінити унітаз, то як варіант можна замінити зливний механізм для унітазу на такий, в якому є кнопка економного зливу води. Це дасть можливість спустошувати бак на половину. Зазвичай, один злив – це 6 л води, тоді «половинний злив» становитиме 3 л, тобто економія – 50 %. Вартість зливного механізму для унітаза – від 150 грн. Звідси висновок, що окупність такого механізму буде досить швидкою.

Метод 3. Регулюємо опалення

Встановіть датчики температури, які  слідкують за температурою повітря і вмикають/вимикають котел опалення, коли це потрібно. Електронні датчики, зазвичай,  мають функції програматора, тобто Ви можете самостійно встановити необхідну  температуру. Наприклад, вночі – зменшити температуру, щоб було прохолодніше, а вдень, навпаки, збільшити. За таких умов, котел працюватиме тільки тоді, коли дійсно потрібно і економія становитиме 20-30%.

Вимикайте підігрів підлоги на ніч і на час, коли Вас немає вдома.

Зробіть роздільні вимикачі для кожної кімнати і включайте тільки ті, які дійсно необхідні.

Метод 4. Збільшуємо тепловіддачу батарей

Замініть старі батареї на нові. Якщо ж такої можливості немає, то з метою збільшення тепловіддачі, доцільно хоча б промити їх від бруду.

Наклейте фольгу на ДСП та встановіть за батареєю. Не затуляйте батареї шторами, які затримують тепло.

Збільшити тепловіддачу старих батарей (до 8 %) можна також, пофарбувавши їх у темний колір.

Метод 5. Встановлюємо лічильники

Встановлення лічильників на електроенергію та воду дасть можливість:

  • скоротити витрати за спожиту електроенергію приблизно на 15-30 %;
  • в 10 разів менше плати за воду.

Метод 6. Утеплюємо стіни ззовні

Утепліть стіни ззовні, це зменшить споживання тепла на 25-30 %.

Метод 7. Встановлюємо склопакети.

Встановіть в оселі склопакети. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скоротить витрати тепла до 50 %. Якщо ж немає можливості замінити старі вікна, то хоча б заклейте щілини липкою стрічкою та поролоном. Це збереже Вам 10-15 % тепла.

Метод 8 Замінюємо лампи розжарювання на енергозберігаючі

Замініть стандартні лампи розжарювання на світлодіодні чи люмінесцентні. Вони яскраві та використовують електроенергії на 70-80 % менше, що суттєво заощадить Ваші кошти під час сплати за комунальні послуги.

Ціни на енергозберігаючі лампи, звісно, вищі порівняно з стандартними лампами, але таку покупку марнотратством не назвеш, це капіталовкладення. Не варто також забувати і про те, що всі енергозберігаючі лампи мають великий гарантійний термін і Ви завжди можете їх обміняти на нові у випадку, якщо вони занадто швидко перегоріли.

Метод 9. Слідкуємо за сантехнікою

Чомусь ми ніколи не задумуємось, що кожна крапля води, яка витікає з несправного крана без потреби – це наші гроші, викинуті на вітер. За місяць такої легковажності набігає кругленька сума (втрати води через пошкоджений змішувач можуть становити до 720 л/місяць). Тому уважно перевірте стан сантехніки, чи ніде нічого не підтікає, і у випадку несправності обов’язково замініть її на нову.

Встановіть на кухні та у ванній кульовий змішувач. Це дозволить легко та швидко регулювати напірта температуру води і не витрачати її дарма.

Метод 10. Економимо воду під час щоденних процедур

Виключайте воду під час чищення зубів чи миття посуду.

Замініть приймання ванни на душ

Повністю завантажуйте пральну машину.

Використовуйте посудомийні машини.

Дотримуйтесь таких, банально простих, правил і результат у вигляді меншої суму для оплати за комунальні послуги не заставить себе довго чекати.

Метод 11. Вимикаємо з розеток всі електроприлади, якими не користуєтесь.

Як правило, ми не вимикаємо з розетки ті прилади, якими користуємось регулярно, наприклад комп’ютер, зарядний пристрій для телефону чи навіть пральну машину. І даремно! Вимикаючи всі електроприлади, ми заощадимо до 8 % від рахунку.

Введіть собі правило, перед тим, як лягти у ліжко чи вийти з дому, перевірити чи всі електроприлади вимкнені з розетки.

Метод 12. Правильно експлуатуємо електроприлади

Під час прасування вимикайте праску на пару хвилин раніше, залишкового тепла вистачить, щоб допрасувати річ.

Частіше розморожуйте холодильник (чим товстіший шар льоду на продуктах, тим більше витрати енергії).

Не розморожуйте продукти під струменем води. Таким чином не тільки економитимете воду, а й збережете корисні речовини.

Щоб не витрачати даремно електроенергію не ставте в холодильник гарячу їжу.

Метод 13. Купуємо енергоощадні побутові прилади

Коли купуєте побутову техніку, звертайте увагу на клас енергозбереження. Побутова техніка з низьким рівнем споживання електроенергії має маркування «А», «А+», «А++». Можливо Вам і прийдеться трохи переплатити за «енергоощадливість», але в подальшому це дасть можливість регулярно економити.

Отже, готуймо сани влітку!

Поділитись:
Останні скарги
На що скаржаться українці і яке найкриміногенніше місто? Звіт нашого порталу
Аферистка-роботодавець купається в чужих грошах: відправляє українців до Німеччини та кидає
Лісничі вбили рідкісну тварину, а їх начальника Зеленський визнав "Заслуженим лісником України"
Роботодавець-шахрай обдурює українців у Берліні: гроші взагалі не віддає, а робочі голодують
Власниця агенства з працевлаштування відправляє українців не на роботу, а в рабство
"Обігнали Трампа": зарплати українських чиновників перевищили доходи президента США
Трудове рабство: українці працювали на заводі в Чехії безкоштовно. Грошей так і не дочекались
Міністерство освіти хоче ввести дистанційне навчання на постійну основу. Батьки шоковані
"Зупиніть свавілля поліції!": українці скаржаться на протиправні дії правоохоронців
"За 3 місяці "ЗЕленої осені" загинуло більше українських бійців, ніж за весь 2018 рік"
Стрічка