ДумкиЯкі 4 мінуси має новітня система державних закупівель “Прозоро”  

Про мінуси системи державних закупівель «Прозоро».

Система “прозоро”, маючи на меті освітлювати всі закупівлі, що відбуваються з використанням бюджетних коштів, наразі фактично виконує протилежні функції:

  1. участь у електронних закупівлях платна і кошти отримує ТОВ, тобто навіть не казна і не державний бюджет, отже заробляє на закупівлях, якийсь засновник цього проекту, якому допомагає держава.
  2. Замовники і учасники закупівель абсолютно не захищені від нападок користувачів, яким взагалі не важливо дотримуватись законності, а можна скористатись ресурсом “прозоро” для боротьби з конкурентами шляхом оскарження результатів незалежно від ситуації. Тобто система дає необмежені можливості для недобросовісної конкуренції.
  3. Зриваючи торги, недобросовісні учасники роблять заручниками тих, для кого мають відбуватися закупівлі. Наприклад, лікарня повинна придбати ліки для реанімації. Процедура розтянута у часі, а потім хтось оскаржує торги, замовник має відмінити процедуру, оголосити її повторно, а люди в цей час лишаються без необхідної допомоги.
  4. Реєстрація користувачів коштує 10 гривень, отже сплативши незначну суму, кожен може ознайомитись з усіма пропозиціями всіх учасників ринку, отже мова не може йти ні про захист економічної конкуренції, ні про комерційну таємницю. Тобто система працює фактично на знищення економічної конкуренції як такої.

Таким чином, на сьогодні в межах прозорості закупівель фактично відбувається дві важливі речі: приватна фірма заробляє величезні горші на закупівлях у межах всієї країни;

Система прозоро суперечить основним засадам економічної конкуренції, сприяє знищенню добросовісної конкуренції, а також може призвести до загибелі великої кількості підприємств малого та середнього бізнесу та збільшенню безробіття…

Головне питання: хто насправді буде у прибутках за результатами втілення проекту. Не кажучі про те, що вже вся країна примушена користатися цією системою, а нормативні документи мають стільки невідповідностей, неточностей, не розроблені якісні механізми захисту і контролю за користувачами, що максимум через три місяці всі зрозуміють її неспроможність, а зароблені кошти на цьому ніхто нікому не поверне.

Контакт для журналістів:

 

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!