ДумкиОбрази в соціальних мережах. Як подати до суду та отримати моральну компенсацію

Кожна людина у життя стикала з тим, що її ображають. Особливо в епоху Інтернету, часто можна почути образи чи наклеп у соціальних мережах (пресі, на листівках).

Для того, щоб вірно розуміти що ж таке образа чи наклеп, для цього пояснення звертаємося до Конституція України стаття 3 та 28 – честь і гідність людини найвищою соціальною цінністю, а також проголошує право кожного на повагу до його гідності.

Статтею 68 Конституції встановлено, що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Статтею 297 Цивільного Кодексу України закріплено право фізичної особи на повагу до її гідності та честі.

Згідно ч.6 п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 1 від 27.02.2009 року “Про судову практику у справах про захист честі, гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи” недостовірною вважається інформація, яка не відповідає дійсності, або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності(неповні або перекручені). Відповідно до статті 302 Цивільного Кодексу України особа, яка поширює інформацію, зобов’язана переконатися в її достовірності.

Виходячи з цього, можна зробити висновок що, образа – приниження честі та гідності іншої особи, а наклепом – умисне або через несумлінне ставлення до перевірки інформації поширення завідомо неправдивих відомостей.

Але, жодна людина, насамперед та, яка пише образу чи наклеп не замислюється, над тим, що може бути покаренна за це.

Але як покарати кривдника згідно законодавства?

Чи реально взагалі це? Так, за образу чи наклеп в соціальної мережі можна подати до суду. Але довести вину відповідача дуже важко, хіба, що він визнає свою провину.

Але якщо, вини кривдник не признає, що робити в цьому випадку? На сам перед треба знати цю особу, яка вас образила. Та обов’язково мати докази: свідків, копію сторінки з образами у соціальний мережі (пресі, на листівках).

Якщо все це є у вас, маєте право звернутися до суду з позовом про захист гідності і честі та на відшкодування моральної шкоди ( стаття 23 Цивільного Кодексу України).

До того ж, якщо через образу чи наклеп в соціальний мережі у людини був психічний зрив, загострення хвороби, і лікар підтвердив, що це пов’язано зі стресом та призначив лікування, тоді можна вимагати і відшкодування матеріальних збитків на лікування. Тому, не чекайте, якщо Вас хто образив, озброюйтеся Законами і вимагайте поваги до Вас!

Автор: Катерина Визницька

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!