ДумкиКадрова ломка. Що нового ми дізналися про президента та парламент із назначенням Луценка генпрокурором

Почати текст про те, як же ставитися до вже генерального прокурора Юрія Луценко – складно. Чесніше буде сказати ось так: ми всі звикли, що влада нас обманює. Ось і на цей раз шукаємо, в чому ж і де. Про скелети в шафі Юрія Віталійовича теж є що сказати, але про це трохи далі, – поки ж про можливі перемоги.Почну з того, чого очікує від Юрія Віталійовича громадськість – розслідування справ про розстріли на Майдані і підпал Будинку профспілок в Одесі.

Пан Луценко, хоч і не маючи належної юридичної освіти, просто не зможе не поставити крапку в цих болючих для українців кримінальних справах. Ну скільки можна прощати явний саботаж: екс-генеральних прокурорів Махніцького, Яреми і, врешті-решт, Шокіна. Тепер, якщо і повірять, то тільки результату. На руку і громадськості, і самому Юрію Віталійовичу його політична біографія – навряд чи він захоче заплямувати настільки філігранно вибудувану роками репутацію банальною відсутністю результату в цих справах. Подібне загрожує йому стати «політичним трупом», і при будь-якій спробі в майбутньому щось ініціювати, чути лише докори від опонентів на кшталт: “у вас була можливість, тепер замовкніть”.

Саме цей “глас народу” або “прес” і може стати для нього головним аргументом, щоб притягнути до відповідальності навіть недоторканних президентом політиків, на яких впала підозра. Інша справа, що відсутність юридичної освіти у Юрія Віталійовича незабаром може стати аргументом вже і президента, коли новий генпрокурор заразиться реформаторським духом і зазіхне “не на тих” – якщо таке, звичайно ж, взагалі можливо.

Але як тільки заглянеш за ширму відносин між цими політиками, відразу стає зрозуміло, що подібні сценарії малоймовірні. Луценко – кум Порошенко. А де змішується державне управління і кумівство – останнє зазвичай перемагає. У той же час подібні “родинні призначення” оголили один із страхів українського президента: незалежний від Петра Олексійовича державний, та ще й правоохоронний орган – його жахливий сон. А те, що для президента страшний сон, для українця – демократія.

Чергове рішення не дати посісти на ключові посади тим, хто хоча б претендує на звання “незалежного” і призначати на них “своїх” – черговий доказ того, що пан Порошенко продовжує будувати країну більшою мірою під себе і для “своїх”. І при цьому має в парламенті більшість, яка здатна опускати політичний рейтинг країни в очах і світу і українців.

І ось результат.

Обравши нового генерального прокурора, ті, хто голосували “за”, фактично наплювали на європейські стандарти.

1) У першому пункті принципів ООН йдеться про необхідність юридичної освіти у обвинувача.

2) Відповідно до 7 пункту рекомендації REC (2009) комітету Міністрів держав-членів Ради Європи, претенденти на подібного роду посади повинні мати юридичну освіту.

3) У Грузії, Естонії, Словенії, Польщі – кандидати на подібну посаду зобов’язані мати вищу юридичну освіту.

Але ні в одній з країні ЄС, здається, ніколи не зможуть зрозуміти, наскільки небезпечне кумівство в політиці. Адже хоча Головне науково-експертне управління і надало свій висновок щодо генпрокурора без юросвіти, в якому, до речі, йдеться не тільки про це, а й про інші порушення, депутати не вважали за потрібне до нього прислухатися. Луценко, за його словами, про це шкодує, а депутатам з цим жити.

Подібне призначення, що відбулося з грубими порушеннями з точки зору закону, для мене в черговий раз показало лиху сутність депутатів, які потурають всім примхам президента, тим самим змінюючи форму правління нашої країни з парламентсько-президентської на президентсько-парламентську. А це перетворює демократію справжню в демократію декоративну.

Що стосується безпосередньо Луценко. Чесно кажучи, в його предгенеральнопрокурорском спічі я побачив реальний реформаторський настрій. Упевнений, в сторону його персони полетять тонни критики, але особисто мені хочеться вірити в краще. Адже чи стане він улюбленцем українців або черговим політиком, профукавшим народну довіру, все-таки залежить тільки від нього. Тому зараз, насправді, дуже складно чітко уявити, чим же врешті-решт може обернутися подібне призначення для самих депутатів і для українців: латентним існуванням відомства-інваліда або ж новими реформами в ньому.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!