ДумкиДепутати розглянуть можливість із копукпців зробити агентів Державної фіскальної служби

Нещодавні законодавчі нововведення народних депутатів прописані в законопроектах №6754 (щодо надання Держпродспоживслужбі прав блокувати сайти інтернет-магазинів і штрафувати провайдерів за невиконання приписів) і №6755 (щодо змін умов безмитного ввозу посилок від € 150 на день до € 150 на місяць) є не єдиною ініціативою, які народні обранці підготували для споживачів.

Ще один проект закону – №6759 – спрямований на боротьбу з порушеннями порядку проведення касових розрахункових операцій. Він покликаний стимулювати продавців видавати покупцям касові чеки шляхом трансформації всіх покупців в своєрідних “агентів податкової служби”. Варто відмітити, що подібна ініціатива справді може вплинути на недобросовісних продавців, які ухиляються від сплати податків.

Як відзначають автори законопроекту №6759, в цивілізованих країнах (перелік країн для проведення порівняння не називається) використовують три способи домагатися того, щоб всі торгові точки видавали фіскальний чек. Це можуть бути штрафи, що накладаються на покупців, які не беруть чеки. Також згадуються і стимулюючі покупця методи брати фіскальний чек: чекові лотереї та грошова мотивація.

Саме останній спосіб і пропонують впровадити в Україні народні депутати. Вони називають його найбільш ефективним, оскільки в очах нечесного підприємця кожен його покупець стає імовірним, а головне, мотивованим перевіряючим.

Після покупки товару на суму понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн на поточний момент) і отримання на руки нефіскального або фіскального чека, покупець може на третій день перевірити на сайті ДФС реєстрацію отриманого чека.

Якщо покупець не виявить зареєстрованого в базі даних чека, то може написати заяву до місцевого органу податкової служби. Після фактичної перевірки і виявлення порушення магазин буде оштрафований на 2-кратну суму порушення – подвійну суму чека. Після цього покупець зможе отримати на свій рахунок суму покупки.

Іншими словами, сума штрафу в рівних частках буде розділена між державою і пильним покупцем, який допоміг виявити порушення.

Таким чином, після отримання компенсації набутий товар стане для покупця безкоштовним подарунком, оплаченим магазином-порушником.

Автори законопроекту вважають, що від запровадження такої процедури контролю у виграші виявляться чесний бізнес, всі покупці і бюджет країни.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Related Posts

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!