Беремо до увагиСусід курить на сходах? Викликайте поліцію!

На моїй сторінці у фейсбуку, якось мені написала дівчини: «Як справитися з сусідами-курцем? Ну немає сил (( курить на сходах , весь дим у під’їзді. Вже просила не курити – нічого не допомагає. Що з ними зробити? Як з таким боротися?»

Насправді, такі ситуації не поодинокі. Майже в кожному будинку є такі сусіди, які курять і їм байдуже на інших. Так, в нас є діючий Кодекс України про адміністративні правопорушення, стаття 175/1 – куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто в першому випадку сусід (курець), повиннен бути сплатити від 51 до 170 гривень. А в другому випадку- від 170 до 340 гривень. Штраф, насправді, не малий, але якщо сплатити його 10 разів – може сусід отямиться.

І, згідно цього Закону, можна викликати поліцію, які складуть протокол про адміністративне правопорушення. Але, спочатку можна запропонувати сусіду виходити на вулицю, а якщо ні – то вже після викликати поліцію. Можливо так сусід зрозуміє, що він порушує Закон.

Але, крім таких випадків, ще існують інші.

Наприклад, куріння в громадських місця – лікарні, зупинки, дитячий майданчик та інше. Коли люди курять в цих місцях, вони не вважають, що порушують Закон. Але, якщо, розібратися, то до громадського місця відноситься – частина  (частини)  будь-якої  будівлі, споруди,  яка доступна або відкрита для населення  вільно,  чи  за запрошенням,  або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони (стаття 1, Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»). Крім цього в даному Законі, ще прописано, щодо куріння – електронних сигарет і кал’янів. Тобто, їх не можна курити в громадських місцях, так само, як і тютюнови вироби.

Якщо б, люди, які курять поважали Закон та людей, які не курять – то це було б набагато краще. Але на жаль, це не так, і в випадках коли ви бачити, що людина порушує цей закон – викликайте поліцію, щоб хоч по трошки, але привчати порушників до дисципліни. Особливо, якщо це під’їзд вашого будинку або дитячий майданчик.

Автор: Катерина Визницька

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!