Беремо до увагиНайпоширеніші афери в інтернеті

Нещодавно головний кіберполіцейський України називав найпоширеніші інтернет-афери. Тоді Голова Департаменту кіберполіції Нацполіції України зазначав, що причиною вибуху з новою силою афер в інтернеті стає саме бідність українців «люди збідніли, дуже велика частка населення України – фінансово неспроможна… І тут їм як манна з неба падає “подарунок”, про який їх сповіщають за допомогою СМС-повідомлень, дзвінків на мобільний. Іноді шахраї, використовуючи SIP-телефонію, дзвонять навіть на стаціонарний телефон – і це взагалі змушує людей втрачати зв’язок з реальністю”, – розповідає Демедюк.

Саме на такі фактори, як бідність, довіра, жаль, страх і роблять акцент інтернет-шахраї. Навіть інтернет-розсилки стають для них гачком, на який вони манять користувачів. “Ви колись десь свої контактні дані залишили або реєструвалися десь – і ці дані потрапляють в загальний доступ. В бази, які використовують шахраї для такого фішингу, тобто вилову потенційних жертв. З мільйона обов’язково знайдеться хоч один, хто “поведеться”, – резюмував він. Тому перше правило – намагатися слідкувати за своїми контактами, кому віддаєте і з якою метою.

Наприклад, шукати на сайтах потрібно інформацію про обробку персональних даних, як ми обробляємо дані наших користувачів ми детально описали у відповідному розділі.

Але усіх необхідних дій для того, щоб захиститися від інтернет-афер не перерахувати. Краще просто назвати ті ТОП 10 найпоширеніших афер в інтернеті, які зустрічаються і на які краще не спокушатися.

ЗБЕРИ МЕНЕ, ЯКЩО ЗМОЖЕШ. ІНТЕРНЕТ-АФЕРА ЮРСЬКОГО ПЕРІОДУ

Звичайно на перші місця інтернет-афер ми ставимо «збирання кулькових ручок» або ж склейка листів. За весь час присутності в інтернеті, а це десь років 15, ми не зустріли жодну людину, яка все ж таки змогла б зібрати хоч одну ручки та склеїти конверт. Зазвичай за цю справу пропонують багато грошей і нею можна займатися вдома. Тому вона так припадає до душі наївним українцям і вони, навіть не розуміючи, що перед ними чергова інтернет-афера погоджуються на цю працю. А в умовах чітко сказано, для початку збору ручок необхідно перерахувати якісь кошти за ці деталі… Ну, ви зрозуміли, хитрощі ще ті. Ви надсилаєте гроші, а вам – зюськи. Ні деталей, ні дякую. Тому ще одне правило – ніколи і нікому не надсилайте гроші. Спочатку товар (стільці) а ввечері гроші або навпаки.  До слова про інтернет-аферу «збір ручок» ми писали ще на початку існування «Електронної книги скарг України» і врятували не один гаманець від шахраїв онлайн.

ДУЖЕ ХОЧУ НА РОБОТУ

Інтернет афери направлені на те, щоб задовольнити інтерес користувача, скористатися цим. На другому місці поширений інтернет-обман з працевлаштуванням. Безробітні люди досить часто натрапляють на вудку інтернет-шахраїв, які пропонують заповнити анкету на високооплачувані та престижні вакансії. Але ніхто навіть не здогадується, що таким чином люди дарують аферистам свої особисті дані – номери Social Security, номери кредитних і дебетових карт чи інші, які можуть знадобитися в подальшому.

«УВАГА. АКЦІЯ!» ІНТЕРНЕТ-АФЕРА, ЩО ОБМЕЖЕНА ЧАСОМ

Діяти інтернет-аферистам потрібно швидко, щоб жертва навіть не встигла зрозуміти, що вона на гачку у шахраїв. Тому вигадують афери, які обмежені в часі. І на третьому місці, одна із найпоширеніших – створення липових інтернет-сайтів, які дуже схожі на оригінальні і починають продавати товари, який навіть не бачили, але за дуже привабливими цінами. Від побутової техніки до телефонів. І звичайно, щоб придбати таку вигідну покупку вимагають перерахувати спочатку 100% оплату, а вже потім дадуть товар. Звичайно, ніякого товару ви не дочекаєтеся. До слова, подібні скарги на інетрент-шахраїв нам надходили, ось, можна почитати про магазин, який успішно працював, але в один момент, взявши кошти за меблі – зникає з просторів інтернету. «UKRAINE FURNITURE – ІНТЕРНЕТ-КРАМНИЦЯ, ЯКА ОБМАНЮЄ СВОЇХ КЛІЄНТІВ». Як захиститися від таких ділків? Уважно прослідкувати історію створення сайту, подивитися в інтернеті відгуки про сайт, спробувати перевірити його доменне ім`я за допомогою сервісів Whois і, головне, не квапитися віддавати гроші наперед!

АЛО? ЦЕ БАНК?

Ще один поширений сюжет інтернет-афер – дзвінок з банку, оператор якого просить повідомити дані банківської картки, щоб її не заблокували. А через хвилину з карти щезнуть усі накопичення. “Насправді банку не потрібно збирати персональні дані – у нього є вся інформація про клієнтів”, – говорять кіберполіцейські і просять ніколи не розголошувати номери і коди платіжних карт.

До речі, ми також писали стосовно фінансових афер, а саме про одну із найпопулярніших афер 2013 року – це «Моментальні Кредити». Можливо, вони діють і досі, тому варто почитати.

ДОПОМОЖЕМО З КРЕДИТОМ

Одна із поширених послуг від аферистів в інтернеті – допомога в зменшенні боргу по кредитах. Ви можете самі переконатися як багато компаній обіцяють українцям зменшити суму боргу перед банком. Афера пішла з Америки. На жаль, не всі з них працюють чесно. Аферисти беруть за свої послуги великі суми, не стримують обіцянок і вганяють тим самим клієнтів-боржників в ще більші борги.

ІНТЕРНЕТ-ДОПОМОГА

Жебраки існували завжди і в інтернеті не виняток, навіть навпаки дуже розвинений вид шахрайства. У всесвітній мережі існує мільйони запитів про допомогу «бідній вмираючій дитині», «солдату, який втратив обидві ноги в АТО», «студентці, яка страждає від раку», «кошеняті, якому немає де жити»…. Все, що ви можете уявити, все, що може зачепити ваше серце – вже вигадано шахраями і вони користуючись добротою людей збирають мільйони гривень. Журналісти «Електронної книги скарг України» детально описували, як працюють благодійні аферисти в інтернеті.

Загалом будьте уважні і пам`ятайте, краще сто раз відміряти, ніж один раз відрізати. Це правило добре працює і з інтернет-аферистами. Ми акумулюємо таких аферюг онлайн в нашому «Чорному списку інтернет-магазнів», який формується на основі скарг надісланих нам. Ознайомтеся з ним, щоб не натрапити на оборудкі від інтернет-аферистів.

Кінець першої частини.

Опубліковано: "ЕКСУ"

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

Рекомендуємо почитати

Selected Title

Архіви

Електронна книга скарг України

Електронна книга скарг України. Твій нищівний удар по беззаконню. Ми 7 років захищаємо звичайних українців, публікуючи їхні скарги для журналістів.

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!