Скарга

Скарга

80474
як писати скаргу
Опубліковано: "ЕКСУ"
"Електронна книга скарг України" - віртуальний місток між людьми у яких є проблеми, і журналістами, які шукають таких людей!

Часто ми пишемо скарги. Скаржимося письмово, усно, електронними листами. Все ж таки після скарги у когось залишається задоволення, а комусь замало надіслати листа «Скарга».

Офіційні документи трактують слово «Скарга» так: Це документ, лист,  у якому людина або компанія скаржиться на порушення її інтересів, прав з боку іншої людини чи компанії. Звичайно в листі-скарзі той хто написав «Скарга» - потребує відшкодування завданих проблем. Наприклад, матеріально чи у вигляді вибачення.

Скарга, якщо вона у вигляді документу, оформлюється, як і інші документи: з правого боку  вписуються реквізити -  АДРЕСАТ ( ім’я установи, людини, посаду, прізвище того, в чиїй компетенції є розгляд скарги).

АДРЕСАНТ – тут пишете відомості про себе ім’я прізвище, якщо хочете номер  та серію паспорта. Тобто від кого надається скарга.


По центру і пишемо слово «Скарга». Окреслюєте проблему, що я, такий-то, такий-то, пишу скаргу, тому що компанія, людина – вжили неправомірних заходів, дій, щодо моєї персони. Далі ставите підпис, дату, і засвідчення підпису, якщо така процедура потрібна.

Зразок скарги:

Голові Київської міської ради

Іванову Івану Івановичу

Коркушко Галини Степанівни,

Що проживає за адресою:

Київ, вул. Щорса, 32Б

Індекс: 11300

Скарга

Упродовж зими 2012 року опалення в моєму домі, що знаходиться по вулиці_____, опалення не було. Температура в будинку іноді сягала навіть 8 градусів. Я зі свого боку зверталася до працівників, директорів ЖЕКу – 45 (можете вказати до кого саме були зверення ім’я) з проханням полагодити, відремонтувати, наші труби. Але обіцянки так і не були виконані. Згодом буде ще одна зима і ми, мешканці будинку, сподіваємося, що наша скарга буде розглянута. І винні будуть покарані.

9.01.2012                    підпис                                     Г.С. Коркушко

 

Є ще й інші скарги, зразок цієї скарги можна застосувати тільки тоді, коли немає якогось обмеження у стилі написання листа-скарги. Наприклад, скарга  в прокуратуру.

Зразок скарги:

Прокуратура міста Києва

03150 вул. Предславинська 56/34

Пишете від кого в цьому полі, тобто все

Буду однаково, як і попередня скарга.

СКАРГА

Звертаємося до Вас , тому що вимушені!  Кафе «СУПЕРПАбБ» вже остогид мешканцям  нашого будинку! Попри постійні скарги директорові кафе, міліції – ніхто так і не зміг відповісти чи припинити діяльність його. Кафе, працює цілодобово і цілодобово нам доводиться чути мати, гучну музику, бійки…

І так далі, тобто описуєте проблему, далі в такому листі – збираєте підписи і надсилаєте поштою на адресу.

З повагою:

ХТО

Стаття по темі: "Зразок скарги" на магазин.

 

 

Також зразки скарг.
[wowslider id="2"]
Зразок скарги до Європейського суду. Якщо Ви не знаєете, як діяти далі, в столиці є юристи, які зможуть допомогти у супроводженні Вашої скарги до Європейського суду. Коштуватиме це приблизно 1500 гривень.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

 

Страсбург, Франція

 

ЗАЯВА

у відповідності до Статті 34 Європейської Конвенції з Прав Людини,

а також до Статей 45 та 47 Процедури Суду

 

I.  СТОРОНИ


A.    ЗАЯВНИК

(Відомості про заявника, а також про його представника, якщо такий є)

1. Прізвище заявника:                          2.  Ім’я та по-батькові:

________                                                 ________

Стать: Жіноча

3.  Громадянство:                                    4.   Рід занять:

України                                                   ________

5. Дата та місце народження:

________ року

6. Постійна адреса:

________

7. Номер телефону:

+38093 ****74

8. Теперішня адреса (якщо відрізняється від п. 6.):

Не відрізняється від пункту 6

9. Прізвище та ім’я представника:

Котик Андрій

10. Рід занять представника:

Адвокат

11. Адреса представника:

02140, Україна, м.Київ, вул.Бесарабська 8, кв.31

12. Номер телефону:    + 3809**078474                                     Номер факсу:   +38 044 ***27

B.  ВИСОКА ДОГОВІРНА СТОРОНА

13.  Україна

II.

ВИКЛАДЕННЯ ФАКТІВ

14.  ________року в ________газеті «________» за №________ головний редактор газети ________ в рубриці «________» поширив недостовірну інформацію.

Недостовірна інформація має такий зміст «________».

________року ________ звернулася в редакцію газети «________» з заявою про спростування недостовірної інформації, однак їй було відмовлено. Тоді ________звернулась до суду з позовом до редакції газети «________»  ________ про захист честі, гідності, та відшкодування моральної шкоди. У своїх позовних вимогах позивачка зазначала, що вважає відповідну інформацію такою, що не відповідає дійсності, а тому порушує її особисті немайнові права та права членів її сім’ї. У зв’язку з цим ________просила суд спростувати недостовірну інформацію шляхом опублікування тим же шрифтом на тому ж місці шпальти де містилася стаття, яка спростовується, а також стягнути моральну шкоду в розмірі 170 грн.


___ 2011 року _____ районний суд ________ області прийняв рішення по даній справі, в якому в позові ________ до редакції газети «____»,________ про захист честі та гідності та відшкодування моральної шкоди було відмовлено. Свою відмову суд мотивував тим, що відповідно до статті 30 Закону України «Про інформацію» «ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень», якими визнаються дані зазначені у відповідній рубриці газети «________»(«оціночними даними, за винятком наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних» — ч. 2 ст. 30 Закону України «Про інформацію»), а тому відповідні дані не можуть наносити шкоду честі та гідності позивачки.

Не погоджуючись з Рішенням суду ___ 2011 року Позивач звернулась із апеляційною скаргою на Рішення суду до Апеляційного суду ________області.

Своєю ухвалою від ________2011 року суд апеляційної інстанції апеляційну скаргу відхилив, вважаючи, що суд першої інстанції постановив рішення із додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Пізніше ________. двічі подавала касаційну скаргу до Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, у якій зазначала, що рішення судів першої та апеляційної інстанції є незаконними і необґрунтованими і просила про їх скасування та вирішення справи по суті.

Касаційна інстанція двічі відмовила _____, мотивуючи першу відмову від _____ 2011 року тим, що «скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не дають підстав для висновків щодо незаконності та неправильності зазначених судових рішень», а другу відмову від  ___2012 року тим, що по даній справі є ухвала про відхилення касаційної скарги.

III.

ЗАЗНАЧЕННЯ ПОРУШЕНЬ КОНВЕНЦІЇ ТА/АБО ПРОТОКОЛІВ ТА ВІДПОВІДНА

АРГУМЕНТАЦІЯ

15. Скарги ________, відповідно до Конвенції, полягають в тому, що при розгляді її позовних вимог судовою системою в Україні, вона була позбавлена права на справедливий розгляд справи незалежним та безпристрасним судом, створеним на основі закону. Дане право передбачене статтею 6 Конвенції, при цьому ________ вважає що суди, при розгляді її справи не керувались законом або виносили рішення упереджено, оскільки:

  1. Суд першої інстанції вважав, що позиція редакції газети не є позицією автора статті, хоча як вбачається з судового рішення на судовому засіданні не було представників редакції газети, які б підтвердили таку інформацію, але був присутній сам автор статті ________
  2. Суд першої інстанції не врахував статтю 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації», які чітко визначають підстави для відмови в публікації спростування та які не передбачають відмову у спростуванні через те, що публікація може носити «оціночний характер».
  3. Суд неправильно застосував ч.2 статті 30 Закону України «Про інформацію», оскільки у відповідній статті, що містилась у газеті «________» не було гіпербол, алегорій, а були чітко зазначені фактичні дані – прізвища, строки, та підстави для звинувачення – «________».
  4. Суд не взяв до уваги докази, що свідчать про недостовірність інформації, зазначеної у статті газети «________» (стосовно слів «________» та «________»), а саме:

1) договір №________ на розробку науково-технічної продукції від ________року, який було укладено між Позивачем та ________;

2) Квитанція №________ від ________ року про сплату ________гривень відповідно до п.2.2 вищезазначеного договору;

3) Рішення ________ ради ________області пятого скликання №________про надання ________., відповідно до її заяви.

5. Суд касаційної інстанції не звернув увагу на всі ці докази необґрунтованості рішень першої та другої інстанції, та порушення ними норм матеріального та процесуального права, що є підставами для касаційного оскарження відповідно до п.2 ст.328. При цьому, при винесені першої ухвали від ________2011 року з відмовою зробив помилку в ухвалі, оскільки послався в ній на п.5 ч.3 ст.328 Цивільного процесуального кодексу як на підставу для залишення справи без розгляду, при цьому в ст..328 Цивільному процесуальному кодексі відсутня норма п.5 ч.3.

________ апелює до положень Конвенції, зазначених в статті 6, відповідно до яких «кожна особа у випадку спору про його цивільні права та обов’язки має право на справедливий розгляд справи в розумний строк незалежним та безпристрасним судом». Не приймаючі до уваги та не аналізуючи всі надані до суду з боку ________ докази суди виносили рішення порушуючи вимоги вказаної статті 6 Конвенції, саме тому ________ вважає що має передбачене Конвенцією право звернення до Європейського суду з прав людини.

IV.

 ЗАЯВА ЗГІДНО ЗІ СТАТТЕЮ 35 § 1 КОНВЕНЦІЇ

16. Остаточне внутрішнє рішення (дата та юридична природа рішення, орган, що його ухвалив (судова чи інша інстанція)

Остаточним внутрішнім рішенням по справі є ухвала від ________2012 року «про відмовлення у відкриті ________ у касаційному провадженні», винесена Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

17. Інші рішення (в хронологічному порядку, із зазначенням по кожному з них дати прийняття, юридичної природи, а також органу (судового чи іншого), який це рішення ухвалив

Ухвала від ________ 2011 року, «про відмову у відкритті касаційного провадження», винесена Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Ухвала від ________2011 року, «про відхилення апеляційної скарги ________ та залишення рішення ________ районного суду ________ області без змін», винесена Апеляційним судом ________ області.

Рішення від ________ 2011 року «про відмову ________ у позові», винесене ________районним судом ________області.

18. Чи існують (існували) будь-які інші засоби внутрішнього захисту, які Ви не використали? Якщо так, поясніть, чому

Ніяких інших засобів внутрішнього захисту не існує.

V.

 ВИКЛАДЕННЯ ПРЕДМЕТУ ЗАЯВИ

19. Від розгляду скарги Судом ________ очікує поновлення її права на справедливий розгляд справи в розумний строк незалежним та безпристрасним судом, яке передбачене статтею 6 Конвенції та яке було порушено з боку держави Україна в особі судової системи, створеної відповідно до законодавства України.

VI.

 ЗАЯВА СТОСОВНО ПРОЦЕДУР У ІНШИХ МІЖНАРОДНИХ ІНСТАНЦІЯХ

20. Скарги, викладені вище ні до яких міжнародних інстанцій для розслідування або урегулювання не подавалися.

VII.

 ПЕРЕЛІК ДОДАНИХ ДОКУМЕНТІВ

21.

1) Позовна заява до _________ районного суду _________області від _____ 2011 року про захист честі, гідності та відшкодування моральної шкоди;

..

23) Довіреність _________на представництво її інтересів в Європейському суді з прав людини.

VII.

ДЕКЛАРАЦІЯ ТА ПІДПИС

Я свідомо заявляю, що усі представлені у цій заяві відомості є точними.

 

Місце ………………………………………………………

Дата ………………………………………………………….

(Підпис заявника або представника)

 

Нижче побачите зразки готових скарг.

 

Як писати скаргу

Як писати скаргу

Щиро Ваша, «Електронна книга скарг України» ;)

reaction.ua@gmail.com:

Подібні записи

49633

13586