fbpx

В Полтаві на будівництві ЦРЛ придумали тендерну схему. Скільки заробить наближений підрядник?

От же чешуться руки у ділків. Поліція, сподіваємося, гідно впорається із поставленим завданням!

До “Електронної книги скарг України” написав наш читач Віталій, який розповів про схему однієї компанії, що підробила тендерну документацію. 

ОСЬ ЙОГО ЛИСТ:

” У нас є цікавий матеріал щодо корупції в сфері державних закупівель.

Наша організація часто бере участь в торгах на закупівлю ремонтно-будівельних робіт за державні кошти. Дуже часто ми маємо справу з замовниками у яких є свої підрядники. Їх доречі ми виявляємо ще на етапі підготовки тендерної пропозиції, але подаємо свою пропозицію, сподіваючись, що може в цей раз тендер відбудеться по закону. Але, на жаль, таких випадків не було. Правда були випадки, коли підрядник замовника зв’язувався з нами та пропонував відступні, оскільки наша пропозиція була нижчою по ціні та відхилити її не було підстав. На таке ми не погоджувались і замовник відміняв торги.

В таких ситуаціях дуже важко довести корпційну складову у взаємозв’язках замовника та потрібного підрядника, проте у нас є декілька свіжих випадків злочинних дій підрядника (підробка документів тендерної пропозиції), з якими ми хотіли б поділитися з вами.

Далі ми наводимо текст заяви про злочин, яку ми направили в ГУ НП у Полтавській області:

“Наше підприємство бере участь в торгах на закупівлю “Капітального ремонту будівлі Пирятинської ЦРЛ за адресою: м. Пирятин, вул. Соборна, 29”, замовником якої виступає Пирятинська центральна районна лікарня.

Одним з учасників цієї закупівлі виступає ТОВ “ТРІВОЛ” (код ЄДРПОУ 36600891).

13 листопада 2018 року наше підприємство під час ознайомлення з пропозицією ТОВ “ТРІВОЛ” (код ЄДРПОУ 36600891) помітило ознаки підробки документів в тендерній пропозиції цієї організації, що має ознаки злочину передбаченого ст. 358 КК України.

Так, підприємством ТОВ “ТРІВОЛ” було надано три відгуки від державних та комунальних установ з ознаками підробки (виконаний не на фірмовому бланку без вихідного номеру та дати, печатка та підпис накладені на документ з іншого документу).

13 листопада 2018 року ТОВ “Буд інвестпроект” листами №№ 607, 608, 609 звернулось до замовників, які начебто надавали вищезгадані листи-відгуки щодо факту можливого підроблення документів ТОВ “ТРІВОЛ” (код ЄДРПОУ 36600891).

14 листопада 2018 року ТОВ “Буд інвестпроект” отримало лист-відповідь № 1229 від начальника вiддiлу освiти молодi та спортy Великобагачанської PДA Кушнерика С.В., в якому спростовується факт надання документів про підтвердження співпраці та виконання договорів.

ДОКУМЕНТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ

Викладені обставини також можуть бути підтверджені документами тендерної пропозиції ТОВ “ТРІВОЛ” реєстрі пропозицій учасників (https://www.dzo.com.ua/tenders/2963269) учасник №1 ТОВ “ТРІВОЛ” файл “Досвід виконання робіт.pdf” сторінка 20, 21, 22.”

В додатках копії звернень до організацій, що нібито видавали листи-відгуки, їхні відповіді, звернення В ГУ ГП у Полтавській області та до замовника торгів.

Відповідь Пирятинської центральної районна лікарні був наступним: “На ваш запит повідомляємо наступне. Згідно з п.5 розділу 2 додатку 2 тендерної документації учасник повинен надати оригінал (-и) або нотаріально завірена (-і) копія (-ї) позитивного (-них) відгуку (-ів) до договору (-ів), зазначеного (-них) у довідці про досвід виконання аналогічного договору. У відгуку повинно бути зазначений номер та дата укладеного договору, предмет договору.

ТОВ “ТРІВОЛ” надав у складі тендерної пропозиції відгук про виконання аналогічного договору. У відгуку зазначений номер та дата укладеного договору, предмет договору.

На підставі вищезазначеного, учасник виконав умови тендерної документації у повному обсязі, причини для відхилення пропозиції відсутні. Слід зазначити, що Замовник не є компетентним органом, який наділений повноваженнями перевіряти справжність документів, наданих учасниками торгів. З огляду на вищенаведене, у Замовника не має правових підстав для задоволення вимоги ТОВ “БУД ІНВЕСТПРОЕКТ” та відміни рішення про визначення переможця відкритих торгів”.

І це попри те, що ми розмістили два листа від організацій, в яких ті підтдверджують факт не надання відгуків, що розміщені в тендерній пропозиції ТОВ „ТРІВОЛ”.

Відповідь замовника торгів та наші звернення можна побачити за посиланням https://www.dzo.com.ua/tenders/2963269 в розділі реєстр розкриття навпроти учасника ТОВ “Трівол” кнопка “оскарження”

Ми відкриті до спілкування та сподіваємось, що разом ми можемо зняти ту їржу – корупцію, яка вкрило наше суспільство.
Маємо ще деякі цікаві матеріали щодо корупції в сфері державних закупівель.
З повагою,
Віталій.”, – написав наш читач

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК