fbpx

Села в Івано-Франківщині вимагають надати їм статус гірських

До «Електронної книги скарг України» написала наша читачка Марія з Млинів, вона переконує, що деяким селам, попри відповідність усім вимогам ОДА, не надають статусу гірських. ОСЬ ЇЇ ЛИСТ: Контакти для журналістів:...
hory-gory-priroda-liudy-zakarpattia
Фото: з мережі

До «Електронної книги скарг України» написала наша читачка Марія з Млинів, вона переконує, що деяким селам, попри відповідність усім вимогам ОДА, не надають статусу гірських.

ОСЬ ЇЇ ЛИСТ:

Контакти для журналістів:

“Звертається до Вас громада с. Млини Гвіздської с/р Надвірнянського району Івано-Франківської області з питання надання статусу гірського нашому населеному пункту. Після численних безрезультатних звернень нашої громади в різні інстанції ми втратили надію, але почитали звернення інших громад на «ЕКСУ», і у нас зажевріла надія.
Вулиця Миру с. Гвізд, де проживає наша громада, визначена в адміністративно-територіальному устрої України як окрема територіально-адміністративна одиниця, село Млини Гвіздської с/р з населенням близько 200 чол. код КОАТУУ 2624081502.
Село Гвізд має статус гірського і користується пільгами, а ми живемо в гірших умовах у тій же місцевості, і люди виживають на мізерних пенсіях без надбавок. Це є велика несправедливість стосовно пенсіонерів, малозабезпечених, багатодітних сімей.
На наше останнє звернення до Івано-Франківської ОДА від 28.05.2014 року була надана відповідь від 20.06.14 року, №04/23-511, про те, що під час підготовки переліку населених пунктів, котрі могли претендувати на отримання статусу гірських у зв’язку зі змінами, внесеними у 2002році до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» в частині зменшення висотного критерію з 500 до 400 м над рівнем моря, ОДА підготовлено відповідний пакет документів до центральних органів виконавчої влади. До зазначеного переліку увійшли й села Гвізд і Млини Гвіздської с/р Надвірнянського р-ну. Підставою для включення цих сіл до переліку населених пунктів, що можуть бути віднесені до категорії гірських, була інформація про відповідність їх критеріям Закону, надана задіяними службами, зокрема Карпатським державним підприємством геодезії, картографії та кадастру.
Разом із тим, під час опрацювання центральними органами влади наданих ОДА матеріалів не було підтверджено відповідність 12 населених пунктів області, в тому числі села Млини, висотному критерію Закону. У той же час статус гірського було надано с. Мирне, с. Назавизів Надвірнянського р-ну, хоч ці села знаходяться набагато нижче над рівнем моря, ніж с. Млини. Напевно, тут сільська рада краще спрацювала, других пояснень не може бути.
Опрацювання тодішніми центральними органами влади наданих ОДА матеріалів неправдиве, та й викликає сумнів, чи надавались ці матеріали.
Громада с. Млини звертається до Вас по допомогу, оскільки така несправедливість тягнеться вже довгий час, а від цього страждають люди”.

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК